Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paula Niziołek 

Data aktualizacji: 23 czerwca 2023

Tania strona internetowa - jak uniknąć płacenia kilku tysięcy złotych za profesjonalną stronę firmową?

Zastanawiasz się, jak stworzyć stronę internetową, jednak jej koszt cały czas Cię odstrasza? Zainteresowany pytasz o cenę zaprojektowania witryny i z przerażeniem patrzysz na to, co dostajesz w ofertach zwrotnych? Przecież początkujący przedsiębiorca nie ma budżetu, aby na początku działalności, zainwestować kilka tysięcy złotych na własną stronę. Brzmi znajomo?

Spokojnie, nie musisz z niej rezygnować - mamy na to rozwiązanie. Aby je poznać, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o tym, jak stworzyć tanią stronę internetową i tym samym uniknąć płacenia kilku tysięcy na transakcję za stronę internetową.

 

Ile kosztuje strona internetowa?

 

Ceny stron internetowych mocno się wahają. W zależności czy korzystasz z usług doświadczonego programisty, freelancera czy też agencji. Istotne jest również to, do czego ma służyć. Prosta strona służąca jako portfolio lub wizytówka, będzie kosztowała znacznie mniej niż rozbudowany sklep internetowy. Do tego bardzo często należy doliczyć cenę hostingu oraz domeny, czasem również kont e-mail. Wtedy koszt strony internetowej znacznie wzrasta.

Aby dokładnie przedstawić koszty strony, wykonaliśmy badanie, które przeprowadziliśmy na różnych grupach wykonawców. Koniecznie sprawdź, ile kosztuje strona internetowa.

 

Nie płać tysięcy za stronę - zrób ją sam z pomocą kreatora!

 

Jak uniknąć płacenia kilku tysięcy za stronę? Odpowiedź jest prosta - zrób ją sam w kreatorze stron www. Nie musisz jej programować - dostępne, w pełni edytowalne darmowe szablony stron większość pracy zrobią za Ciebie. Zostaną Ci do podmiany tylko teksty, grafiki oraz zdjęcia.

W przypadku kiedy masz pomysł, na to jak miałaby wyglądać Twoja witryna, zawsze możesz zacząć od pustej kartki i zaprojektować ją samodzielnie od zera. Każdy element możesz umieścić w dowolnym miejscu z dokładnością co do 1 px za pomocą „funkcji złap i upuść”.

WebWave pełni rolę rozbudowanego cms (systemu zarządzania treścią), który nie tylko pozwala na tworzenie nowoczesnych stron internetowych bez kodowania, oczywiście automatycznie dostosowanych do urządzeń mobilnych. Dzięki wbudowanym narzędziom pozwala na samodzielne zajmowanie się pozycjonowaniem stron internetowych.

 

Jakie są plusy stworzenia strony samemu? 

 

  • Po pierwsze nie musisz być od nikogo zależny. Nie będziesz musiał czekać na realizację strony; dopytywać się, kiedy strona będzie gotowa i kiedy będziesz mógł zacząć działać. W każdej dowolnej chwili dodasz lub usuniesz dowolną zawartość ze strony Twojej firmy.

  • Nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe koszty. W cenie pakietu otrzymujesz darmowy hosting oraz domenę gratis na rok. Po roku sam zdecydujesz czy chcesz wykupić ją w WebWave, czy u innego dostawcy. Nie będziesz musiał też ponosić kosztów związanych z prowadzeniem kont e-mail, a certyfikat SSL do swojej strony dostaniesz wraz z pakietem.

  • Strona internetowa będzie Twoją własnością - w razie potrzeby, w każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z pakietu WebWave i wyeksportować ją na inny serwer.

  • W przypadku poprawek lub konieczności odświeżenia wyglądu strony nie będziesz musiał ponownie zatrudniać specjalisty i płacić mu za każdym razem, kiedy miałby coś wykonać. Zmiany możesz wprowadzać sam i mieć stały wpływ na to jak wygląda Twoja witryna.

  • W razie jakichkolwiek problemów możesz liczyć na opiekę polskiego supportu 7 dni w tygodniu. Pomogą Ci zawsze i we wszystkim. Czat na żywo, dostępny jest od 8 do 24. Zawsze możesz skorzystać też z bazy wiedzy, poradników na YouTube lub z darmowych e-booków. 

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Minusy zlecenia wykonania strony internetowej

Korzystanie z usług freelancera lub programisty, ma swoje poważne minusy. Musisz zawsze dokładnie zapoznać się z umową i uważać na haczyki. Z jakimi sytuacjami możesz się spotkać?

 

  • Strona może nie okazać się Twoją właśnością - mimo tego, że zapłacisz za nią określoną sumę. Niektórzy używają tego sposobu, aby po roku można było ją wykupić na własność.

  • Tytuł autora na szablonie - raczej nie chciałbyś, aby na Twojej stronie znajdowało się cudze logo. Witryna dedykowana jest Twojej marce, nie temu kto ją stworzył.

  • Niedotrzymywanie terminu - to bardzo popularny problem podczas zlecenia wykonania strony internetowej. Freelancerzy, często łapią się zbyt wielu zleceń i nie mają jak dotrzymać danego terminu. 

  • Ukryte koszty - bardzo często zleceniodawca nie poinformuje Cię o dodatkowych kosztach jakie musisz pokryć, aby strona mogła być widoczna w sieci. Bardzo często jest to koszt hostingu, domeny, certyfikatu SSL, dodatkowych wtyczek czy kont pocztowych.  

 

Sama witryna to nie wszystko - czyli jak ważne jest pozycjonowanie strony?

 

Nawet najpiękniejsza strona, ze wspaniałymi zdjęciami oraz profesjonalną szatą graficzną,  potrzebuje dobrego SEO. Ma ono wielki wpływ, na pozycję naszej strony w wyszukiwarkach, zwłaszcza w wyszukiwarce Google. Od tego zależy czy internauci będą mogli ją znaleźć, co zwiększy szanse na to, że zostaną Twoim klientem.

Samo zlecenie wykonania witryny www, nie gwarantuje zadbania o aspekty SEO, dlatego w takich przypadkach, najczęściej kończy się korzystaniem z usług specjalnych agencji lub programów, co ostatecznie potrafi kosztować bardzo dużo. Korzystanie z kreatora zawiera wszystkie potrzebne funkcje do tego, aby z łatwością samemu ustawić parametry SEO, bez konieczności korzystania z usług firmy zewnętrznej.

Narzędzie zawiera również analizer SEO, dzięki któremu sprawdzisz, jak dobre są ustawienia na stronie i zaproponuje poprawki, które należy wprowadzić, żeby strona pozycjonowała się jeszcze lepiej. Dlaczego tak ważny jest ten aspekt i na co należy zwrócić uwagę?

 

Przejrzysty kod strony

SEO tak naprawdę zaczyna się od tego jak jest zbudowana i napisana strona www. Kod musi być przejrzysty oraz czytelny dla robotów Google’a i co najważniejsze - szybko się ładować. Kreator WebWave został stworzony tak, aby tworzyć przejrzysty kod, w którym roboty poruszają się bez problemu. Tego samego nie może Ci zagwarantować, chociażby freelancer czy osoba wykonująca projekty strony na zlecenie w popularnym cms WordPress. 

 

Rensponsywność, czyli RWD

W SEO ważna jest również responsywność strony, czyli dostosowanie jej wyglądu do urządzeń mobilnych. W kreatorze WebWave to zadanie masz ułatwione. Narzędzie samo wygeneruje wersje mobilne strony. Podczas tworzenia, dostępne są opcje czterech różnych widoków, które możesz zmieniać jednym kliknięciem i dopasować wybrane elementy do swoich potrzeb.

 

Dodawanie meta tagów oraz słów kluczowych

W naszym kreatorze, bez problemu uzupełnisz takie dane jak meta tagi poszczególnych elementów oraz dodasz słowa kluczowe, oraz tekst alternatywny. Pomoże to w optymalizacji strony oraz wpłynie na jej pozycjonowanie. Za każdym razem kiedy wrzucisz nowe zdjęcie lub grafikę, zrobisz to samodzielnie.

Jak widzisz, pozycjonowanie strony to całkiem odrębna kwestia, której często nie otrzymasz wraz z usługą zaprojektowania witryny i ostatecznie kwota, jaką będziesz musiał zapłacić za stronę, dodatkowo wzrośnie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania sprawdź nasz poradnik.

 


 

Jak widzisz, pozycjonowanie strony to całkiem odrębna kwestia, której często nie otrzymasz wraz z usługą zaprojektowania witryny i ostatecznie kwota, jaką będziesz musiał zapłacić za stronę, dodatkowo wzrośnie.

 


Zacznij działać i uniknij płacenia kilku tysięcy za stronę internetową! 

 

Tania strona internetowa nie zrobi się sama!

W WebWave nie musisz płacić za każdą rzecz osobno. Wszystko znajduje się w jednym pakiecie, po to, abyś nie musiał się niczym martwić. Oszczędzisz sporo czasu na szukaniu odpowiedniego programisty i zastanawianiu się jaki hosting oraz jaką domenę wybrać. Nie będziesz musiał korzystać z usług agencji zajmującej się pozycjonowaniem i SEO. Możesz użyć gotowych rozwiązań, które Ci oferujemy.

Sam z łatwością stworzysz własną stronę internetową dzięki dostępnym szablonom, lub wykorzystasz własną kreatywność i stworzysz stronę, taką, jaką sobie wymarzyłeś. Uwierz, że na samym końcu będziesz dumny z efektów.

Wypróbuj kreator stron WebWave i przekonaj się, że nie musisz wydawać kilku tysięcy na swoją stronę internetową. 

 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

24 czerwca 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: