Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Jak pisać emaile, które konwertują?

Content w email marketingu - jak pisać wiadomości, które konwertują?

25 września 2019

Współczesny emarketing dysponuje niezliczoną liczbą kanałów komunikacji. Z jednej strony zwiększa to szansę dotarcia do potencjalnych klientów. Z drugiej sprawia, że ich uwaga jest rozproszona. Użytkownicy przeglądają Facebooka, żeby dowiedzieć się, co słychać u znajomych. Chwile później wrzucają zdjęcie z obiadu na Instagram. Wieczorem czytają ulubione blogi albo oglądają materiały na YouTube. W tym gąszczu możliwości łatwo zapomnieć o pewnym starym i sprawdzonym narzędziu. Jest nim email marketing.

content w email marketingu - jak pisać wiadomości, które konwertują

Czym jest email marketing?

To działanie polegające na wysyłaniu wiadomości handlowej, zazwyczaj do grupy osób, za pomocą poczty elektronicznej. Jest jedną z najstarszych form marketingu internetowego. Pozwala na długotrwały kontakt z odbiorcą. Dlatego może okazać się świetnym narzędziem do utrzymania i poprawy relacji z byłymi lub obecnymi klientami. Pomaga też zachęcić osoby wstępnie zainteresowane danym segmentem produktów do skorzystania z oferty konkretnej firmy. 

Za  pomocą email marketingu tworzy się specjalna relacja klienta z marką, ponieważ wiadomości adresowane są bezpośrednio do niego. Często do maili dodawane są upominki - rabaty do sklepu albo darmowe e-booki. 

Jak działa marketing treści?

Content marketing jest ukierunkowany na tworzenie, publikowanie i dystrybucję treści, które będą interesujące dla grupy docelowej. Pomaga w budowaniu lojalności klientów wobec marki poprzez tworzenie trwałych relacji z odbiorcami. Zamiast na sprzedaży, skupia się na dzieleniu się wartościowymi informacjami. 

Jak widać, email marketing i content marketing mają jedną cechę wspólną: chodzi o budowanie lojalności dzięki udostępnianiu treści. Email to więc idealna platforma do rozpoczęcia działań w zakresie contentu. Wystarczy nam lista kontaktów z adresami i już możemy zabrać się do pracy.

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Jednak zanim stworzymy pierwszy mailing, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. 

Po pierwsze, określ cel

Zastanów się, co chcesz osiągnąć wysyłając wiadomość. Próbujesz przekonać osoby, które już korzystają z Twojej oferty do wykupienia usługi premium? A może zależy Ci na tym, aby były klient ponowił zakup? Ustalenie celu sprawi, że Twoje działania będą skuteczne. 

Po drugie, pisz prosto

Jeśli Twoje wiadomości nie będą napisane przystępnie, nikt nie będzie chciał ich czytać. Pamiętaj, że Twoją rola jest zainteresowanie adresata. Nie możesz go zniechęcać złożonymi zdaniami i trudnym językiem.

Po trzecie, twórz ciekawą treść

Twoi czytelnicy nie chcą po raz setny czytać tego samego. Żeby tworzyć angażujące treści, musisz dobrze poznać dziedzinę, w której się poruszasz. Czytaj fora, dołącz do grup tematycznych na Facebooku, bierz udział w branżowych spotkaniach. Wtedy szybko uda Ci się stworzyć listę tematów ważnych dla odbiorców.

Po czwarte, zadbaj o stronę wizualną

To świetny sposób na przyciągnięcie uwagi. Przy tworzeniu grafiki pamiętaj, że Twoim celem jest przede wszystkim wyeksponowanie treści. Wizualne “fajerwerki” mogą w tym przeszkadzać. Dobrze zaprojektowana wiadomość umożliwia odbiorcy łatwe przyswojenie tekstu. 

Email marketing i content marketing mają jedną cechę wspólną: chodzi o budowanie lojalności dzięki udostępnianiu treści

Jak wykorzystać spersonalizowane treści w email marketingu?

Dostosowanie treści wiadomości do konkretnej grupy odbiorców pomoże zwiększyć skuteczność działań. Oto kilka sposobów, które ułatwią Ci to zadanie:

Podziel listę subskrybentów na segmenty

Podział list na wiele kategorii w oparciu o takie zmienne, jak lokalizacja, wiek, płeć, zachowanie i zainteresowania to pierwszy krok w integracji poczty email i content marketingu. 

Możesz także tworzyć bardziej zaawansowane segmenty. Warto sklasyfikować odbiorców według rodzaju treści, które im się podobają. W tym celu można udostępnić im centrum preferencji lub zastosować zaawansowaną analizę statystyk.

Stosuj testy  A/B

Załóżmy, że właśnie stworzyłeś nową linię produktów, którą chcesz promować w różnych kanałach cyfrowych. Zastanawiasz się, jaka forma email marketingu będzie najbardziej odpowiednia dla nowych klientów. Z pomocą przychodzą testy A/B. Podziel listę subskrybentów na dwie części i każdej z nich wyślij inną wiadomość. Dzięki temu dowiesz się, jakie treści są najbardziej skuteczne.

Zachowaj spójny głos marki we wszystkich kanałach komunikacji

Co byś pomyślał, gdybyś dostał od nas newsletter, który byłby cały czerwony, a do tego wypełniony emotikonami? Pomyślałbyś, że coś jest nie tak, bo przecież taka forma kłóci się z szatą graficzną naszej strony. Jeśli chcesz, aby Twoja wiadomość docierała do czytelnika, musisz zadbać o to, aby głos Twojej marki pozostał spójny. 

Spraw, by content marketing i email marketing działały razem

Podsumowując, skuteczne wiadomości email nie istnieją bez atrakcyjnych treści. Pisanie newsletterów, które działają nie jest łatwe. Wystarczy jednak chwila zaangażowania i postępowanie według opisanych wyżej zasad, aby szybko zdobyć niezbędne doświadczenie.

Pamiętaj, że do rozpoczęcia przygody z email marketingiem potrzebujesz listy osób, do których będziesz wysyłać wiadomości. Najlepszym sposobem na dotarcie do dużej liczby czytelników jest prowadzenie swojej strony, na której zachęcisz ich do zapisania się na listę mailingową. Jeśli nie masz jeszcze własnej witryny,  to w prosty sposób założysz ją przy pomocy WebWave. Za darmo! 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Julia Mądraszewska, Jan Chmielowski

 

Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT