Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

tworzenie stron www przyjaznych Google

Projektowanie to nie przerzucanie węgla z jednej hałdy na drugą, czy też skręcanie suszarek przy taśmie i dlatego nie można liczyć projektu na czas. To przecież proces kreatywny, który może rodzić się miesiącami, bądź objawić nam się w ciągu sekundy.Ale czy aby na pewno? Co z deadlinami, które minęły wczoraj, nerwowymi telefonami od klienta, który dopytuje się kiedy w końcu coś zobaczy, a także prozaicznym zakończeniem projektu i otrzymaniem wynagrodzenia?

Pokażę Ci kilka sposobów jak sprawić by pracować szybciej, a co najważniejsze efektywniej.

 

 

Przestań się rozpraszać

Każdy freelancer ma z tym poważny problem. Zazwyczaj wiąże się to ściśle z punktem pierwszym, czyli brakiem wyznaczonego czasu pracy, bo przecież mogę zacząć pracę za chwilę i skończyć chwilę później... to pójdę teraz na obiad, albo zrobię sobie herbatę. Pamiętaj jednak, że każda rzecz, która nas rozprasza zabiera nam czas dwa razy, ponieważ dodatkowo musimy znów poświęcić czas, aby "wejść" w projekt.

Przygotuj więc odpowiednio swoje miejsce pracy - pozbądź się wszystkiego, co może Cię rozpraszać i odciągać Twoją uwagę. Zwłaszcza wyrzuć wszystkie rzeczy, które potrafią same się poruszać, ponieważ to one najbardziej Cię rozpraszają. Porządek w miejscu pracy na pewno też Ci nie przeszkodzi, tak więc pozbieraj wszystkie kubki po kawie i puste talerze, żebyś nie musiał zastanawiać się, czy nie wyrosła już w nich jakaś forma życia, która zaraz z niego wyskoczy i Cię zaatakuje ;)Wyłącz też na czas pracy FB i inne rzeczy, które mogą nagle przysłać Ci jakieś BARDZO WAŻNE powiadomienie - uwierz, że Twoi znajomi przeżyją kilka godzin, bez dzielenia się z Tobą ciekawymi informacjami ze swojego życia.

 

Zaprzyjaźnij się ze skrótami klawiszowymi

Choć wydaje się to dość oczywiste, to wcale takie nie jest. Musisz znać oprogramowanie, na którym pracujesz na wylot. Sprawdź jak możesz zautomatyzować swoją pracę, usprawnić każdy jej aspekt, przez co zaoszczędzisz cenne sekundy/minuty. Choć może to się wydawać gra nie warta świeczki, to jeśli są to czynności, które wykonujemy dziesiątki, albo setki razy dziennie, to robi to różnicę.

Dlatego warto poświęcić kilka/kilkanaście godzin na przejrzenie tutoriali, poczytanie blogów i poszukanie ciekawych rozwiązań, które pozwolą Ci później zaoszczędzić lata świetlne.

Pamiętaj, że im wcześniej to zrobisz, tym więcej czasu zaoszczędzisz ;)

 

Korzystaj z gotowych rozwiązań

Nie próbuj wynaleźć koła na nowo przy każdym projekcie. Przygotuj sobie bazę elementów z których korzystasz przy większości projektów, dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na robienie tego samego w kółko.

Korzystaj też z ogólnie dostępnych zasobów - makiet, ikon, zestawów UI, czy nawet po części gotowych projektów, na których możesz się oprzeć. Obecnie dostępne jest naprawdę mnóstwo darmowych (polecam http://makerbook.net/), jak i płatnych materiałów, które ułatwią i przyśpieszą Twoją pracę. Nie jest to żadna ujma na honorze, że korzystasz z gotowców - raczej zdrowy rozsądek, który pozwoli Ci zaoszczędzony czas poświęcić na kreatywną pracę. 

 

Przestań bawić się projektem

Jest spora różnica pomiędzy pracą nad projektem, a zabawą projektem. Gdy zaczynasz dodawać fikuśne efekty, szukasz bajeranckich rozwiązań, które "wzbogacą" Twój projekt, to znaczy, że Twój projekt prawdopodobnie jest skończony. Zakończ prace nad nim i daj mu dzień-dwa, żeby sobie spokojnie odpoczął i wtedy na niego spójrz. Jeśli uznasz, że czegoś faktycznie mu brakuje, to nie krępuj się, żeby to dodać. Bardzo często okazuje się jednak, że jest z nim wszystko ok i spokojnie można wysyłać go do klienta.Zabawa z projektem to naprawdę strata czasu, a do tego bardzo często kończy się to ogólnym przekombinowaniem...

 

Podsumowanie

Samodyscyplina i odpowiednie otoczenie są głównymi czynnikami, które mogą sprawić, że zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nie będziesz musiał później siedzieć po nocach, żeby nadgonić stracony czas. Choć wydaje się to dość trudne, to uwierz, że naprawdę warto spróbować przy najbliższym projekcie trochę innego podejścia.

 


strona www blog - autorTomasz Szwed - UX Designer i CEO 2Sides

Od ponad 9 lat zajmuje się projektowanie stron internetowych i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji.

Prywatnie ojciec dzieciom, smakosz piwa i pasjonat dobrej literatury.

30 czerwca 2016

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak pracować szybciej i efektywniej nad projektem

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!
 

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI