Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

czym jest black hat seo a czym white hat seo
Jeśli zdarzyło Ci się stworzyć coś dla kogoś to istnieje 100% szansa, że to kiedyś się popsuje. Zapewne nie samo, co uda się ustalić po godzinach rozmów z klientem, który w końcu się przyznał, że jednak wyrzucił jakieś "dziwne" pliki, albo że jednak kliknął ten duży czerwony przycisk z napisem "nigdy tego nie wciskaj". Co prawda raczej bardziej prawdopodobne, że powie, że zrobił to jego pies, bądź daleki krewny od strony żony, ale efekt jest ten sam. Działało i nie działa, więc teraz trzeba naprawiać. 
 
Prowadzenie wsparcia dla klientów może być naprawdę prawdziwym wrzodem, który może napsuć krwi nawet bardziej niż niejeden projekt - pokażę Ci 5 sposobów jak sprawić, by jakoś dało się to przeżyć.
 
 

1. Nigdy nie przyznawaj się, że naprawiasz to sam

 

Zapewne wiecie co się dzieje, kiedy przyznacie się swojej rodzinie, że "znacie się na komputerach". Nie ważne, że zajmujecie się webdesignem, a o hardwarze nie macie bladego pojęcia. Od tego momentu przy każdej wizycie okazuje, że coś się popsuło w starym komputerze taty, ale to nic pilnego, lecz oczywiście jakbyś miał chwilę między zupą, a drugim daniem podejść i rzucić okiem, to byłoby naprawdę miło. Oczywiście pamiętaj, że to nic pilnego, ale bez tego tata nie może grać w Command & Conquer, a wiesz jak lubi te swoje gry...
 
Dokładnie tak samo jest przy wsparciu technicznym. Jeśli klienci wiedzą, że mogą personalnie zwrócić się do Ciebie z taką małą prośbą, to zrobią to. Będą dzwonić z prośbą, którą bardzo ładnie ubiorą w słowa, przez co zanim się dowiesz o co chodzi minie pół wieku. Opowiedzą Ci całą historię swojego życia, która na pewno jakoś wiąże się z tym problemem, przez co stracisz jeszcze więcej czasu. Do tego zapewne zadzwonią w najmniej odpowiednim momencie, bo przecież to, że chwilowo nie mogą zmienić zdjęcia swojego psa na stronie, jest tak ważne, że usprawiedliwia telefon o 21.00 w niedzielę.
 
Aby uniknąć tego problemu po prostu nigdy nie przyznawaj się, że możesz zrobić to sam - przecież takimi rzeczami zajmuje się armia bezdusznych informatyków, którzy kontaktują się tylko przez maile, albo jeszcze lepiej przez system przyjmowania zgłoszeń. Tu dochodzimy do punktu drugiego.
 

2. Opracuj system przyjmowania zgłoszeń

 

Jest to jeden z kluczowych punktów, który zmieni podejście Twoich klientów do kontaktów z Twoją firmą. Po pierwsze znajdź narzędzie, które pozwoli Ci na odbieranie, kolejkowanie zgłoszeń, a także na automatyczne powiadomienia o przyjęciu zgłoszenia itp. Dzięki temu nie będziesz musiał przyjmować zgłoszeń na własny adres, na każdy telefon będziesz mógł odpowiedzieć, żeby złożyć zgłoszenie przez system, dzięki czemu Twoi klienci nie będą zawracać Ci głowy (przynajmniej telefonicznie).
 
Kolejną zaletą będzie to, że będziesz miał porządek w zgłoszeniach, a Twoi klienci będą informowani na bieżąco co dzieje się z ich zgłoszeniem.
 
Dodatkowo będziesz wyglądał dużo bardziej profesjonalnie ;)
 

3. Pamiętaj, że wsparcie jest jednym z kluczowych czynników zwiększających Twoją sprzedaż

 

Dzięki dobremu wsparciu klienci będą zadowoleni, a jak będą zadowoleni będą o Tobie pamiętać i polecać Twoje usługi dalej. Dodatkowo zwiększy się ich zadowolenie, ponieważ poczują się bezpiecznie - będą wiedzieli, że nie są pozostawieni samym sobie, co niestety często przy współpracy z freelancerami się zdarza.
 
Przy okazji mogą zlecić Ci dokonanie wielu zmian i modyfikacji, których nie obejmuje już wsparcie, ale które będą dodatkowymi zleceniami. 
 

4. Twórz bazę wsparcia

Jeśli masz już system raportowania błędów, należy wszystkie rozwiązane problemy zbierać w czytelną bazę wiedzy. Dzięki czemu Twoi klienci będą mogli sami znaleźć rozwiązania na najczęstsze pytania/problemy.
 
Poza tym zamiast rozpisywać się, po raz setny, jak zmienić numer telefonu na stronie, wystarczy, że odeślesz ich do odpowiedniego miejsca.
 

5. Nie bierz tego do siebie

Pamiętaj, że klienci, którzy kontaktują się z jakimś problemem przeważnie są mocno zdenerwowani i zdezorientowani, ponieważ nie mają pojęcia co się dzieje. Coś poklikali i nagle wszystko przestało działać! Próbują więc często zwalić swoją winę na kogoś innego, co w połączeniu ze zdenerwowaniem może skutkować tym, że najpierw Ci nawrzucają, zanim powiedzą o co chodzi.
 
Nie bierz sobie tego za bardzo do serca. Postaraj się ich zrozumieć i uspokoić. Wytłumacz, że nie ma rzeczy nieodwracalnych, i że wszystko na spokojnie da się naprawić. Dzięki temu możesz zamienić wściekłego furiata w najlepszego klienta, który będzie polecał Twoje usługi.
 

Podsumowanie

Wsparcie produktu jest obecnie jednym z kluczowych elementów sprzedaży. Obecnie wiele osób decyduje się na wybór usługi/produktu właśnie ze względu na rodzaj gwarancji i obsługi w ramach awarii. 
 
Jeśli więc dobrze to rozegrasz, to zamiast tracić czas i nerwy na narzekania klientów, możesz zamienić ten proces w jedno z głównych źródeł pozyskiwania nowych zleceń.
 

Tomasz Szwed - UX Designer i CEO 2Sides

Od ponad 9 lat zajmuje się projektowanie stron internetowych i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji.

Prywatnie ojciec dzieciom, smakosz piwa i pasjonat dobrej literatury.

 

22 września 2016

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

5 porad jak skutecznie zapewnić wsparcie swoim projektom

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!
 

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI