Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

zarabianie na blogu

Zarabianie w internecie jest stare jak… internet.

W sieci znajdziesz wiele sposobów na dorobienie kilku złotych, a najlepsze są te „bez wychodzenia z domu” ;).

Weź sprawy w swoje ręce i zobacz jak założyć bloga i zarabiać!

 

Prowadzenie bloga jest pracą. Czasem uciążliwą. Tworzysz teksty, ładne grafiki… To zajmuje trochę czasu. Nie chcę Cię rozczarować, ale powiedzenie „rób fajne rzeczy, a pieniądze przyjdą” to bujda. Po prostu. Dlatego zobacz jakie są najfajniejsze sposoby na zarabianie na blogu.

 

Reklamy banerowe na blogu – sposób na zarabianie na blogu?

To stary sposób zarabiania na blogu, chociaż ostatnio wyraźnie traci na popularności. Duży plus – można łatwo zacząć.

Po prostu wybierasz jednego z dostawców reklam, zakładasz konto, uzupełniasz odpowiednie pola i umieszczasz kod HTML na swojej stronie. To w praktyce wszystko.

Dobre jest też to, że nie ma „minimalnego ruchu na blogu” (w innych metodach może być). Niezależnie od tego ile osób odwiedza Twojego bloga, umieścisz na nim reklamę banerową.

Możesz też określić tematykę reklam (dosyć luźno). Pamiętaj, że to, co wyświetli się czytelnikom Twojego bloga zależy od tego, jakie strony widzieli wcześniej ;).

Zyski z reklam banerowych na blogu są uzależnione od kliknięć i – trochę – od ruchu na stronie.

Im więcej osób ją odwiedza, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś kliknie na baner. To od liczby kliknięć zależy najczęściej ile zarobisz.

Z drugiej strony – wtyczki do blokowania reklam są coraz popularniejsze, więc takie banery mogą się nie wyświetlać. I tym samym blokować Twoje zyski.

Więc jak zarabiać na blogu przy pomocy banerów reklamowych? Jeśli masz duży ruch, możesz liczyć na nieduży, ale regularny dochód z banerów reklamowych. Jeśli ruch jest mały to… zyski będą symboliczne.

Do tego nie masz dużego wpływu na to, co konkretnie się wyświetla na tych banerach, więc niektóre – mniej udane – kreacje mogą szpecić Twojego bloga.

 

Największa zaleta reklam banerowych na blogu: łatwo wprowadzić

Największa wada reklam banerowych na blogu: rzadko przynoszą duże zyski

reklamy banerowe na blogu

Programy partnerskie i afiliacyjne – polecaj i zarabiaj

Takich programów nie brakuje, a do tego to naprawdę dobra metoda zarabiania na blogu dla każdego. Idea programów partnerskich i afiliacyjnych jest podobna, więc wrzucam je do jednego worka.

Jak zarabiać na blogu korzystając z programów partnerskich? Wygląda to tak, że logujesz się w systemie i umieszczasz na swoim blogu link ze specjalnym kodem „referral”.

Dzięki niemu przejścia użytkowników z Twojego bloga są powiązane z Twoim kontem. A Ty dostajesz jakąś część środków z każdego z ich zakupów. To brzmi całkiem sensownie!

Pewnie teraz pomyślisz „skoro programy partnerskie są takie idealne, to gdzie haczyk”? Jest, ale niewielki i wiąże się ze sposobem, w jaki umieścisz link.

Ludzie chętniej klikają na linki, które są opisane lub mogą sami coś zyskać (rabat, gratisy, itp.).

Do tego pamiętaj o złotej zasadzie: użytkownik musi wiedzieć, co ma zrobić. Jeśli ma zbyt duży wybór, to pewnie wybierze zamknięcie okna.

Więc jeśli zawalisz bloga banerami, to tak może się skończyć większość wizyt.

Najlepiej wybierać współprace, które przyniosą Tobie i Twoim użytkownikom wymierne korzyści.

Wtedy nie tylko zarabiasz na blogu, ale też zyskują Twoi czytelnicy.

Dołącz do ponad 100 tysięcy ludzi, którzy tworzą responsywne strony za darmo i bez kodowania

Zbuduj własną stronę www. Zacznij od pustego projektu lub wybierz
jeden z kilkudziesięciu darmowych szablonów. 


STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Program partnerski wprowadzisz na swojego bloga szybko. Ale tylko od Twojego pomysłu zależy to, jak dobrze zadziała.

Link lub baner rzucony bez opisu gdzieś na stronie lub na jej marginesie nie sprawdzi się dobrze.

Często wystarczy opisać go dwoma-trzema słowami, żeby użytkownik wiedział, o co chodzi. To może być minitest produktu, w którym pojawi się taki link.

Ma on dodatkową zaletę: Twoi czytelnicy widzą, że polecasz coś, co znasz. A jeśli mogą dzięki temu dostać jakiś rabat, to już zupełnie dobrze to wygląda :). Innymi słowy: to dobry sposób na zarabianie przez internet.

Możesz też dodać linki do wybranych słów w tekstach. To też fajne rozwiązanie, które zwiększa szansę na to, że ktoś kliknie, a Ty zaczniesz zarabiać na polecaniu produktów.

Programy partnerskie często oferują banki i sklepy. To rosnący rynek i obecnie jest coraz więcej możliwości takiego zarabiania na blogu.

program partnerski na blogu

Programy partnerskie opierają się o zakup. Czyli ktoś kliknie w link na Twoim blogu, rejestruje się i coś kupi. Wtedy Ty zarabiasz lub dostajesz profity od firmy, której link umieszczasz na stronie.

Zazwyczaj to kilka procent od kwoty zakupu. Rzadko kiedy takie programy afiliacyjne dadzą Ci więcej niż 5% od kwoty. Co nie zmienia faktu, że to oferta dla każdego bloga – niezależnie od popularności czy zasięgów.

Program partnerski WebWave pozwoli Ci zarabiać na polecaniu naszego kreatora. To proste: rejestrujesz się w WebWave, klikasz na „polecaj i zarabiaj”, opisujesz jak chcesz polecać nasz kreator i otrzymujesz swój własny link :). Teraz wystarczy, że opublikujesz go na swoim blogu i gotowe! Możesz też pobrać banery.

Najfajniejsze dla Ciebie i Twojego bloga jest to, że od każdego zakupu usługi hostingu w WebWave dostajesz 30% prowizji, a osoba, której polecisz WebWave, ma 30% rabatu. Czyli korzystają wszyscy – czytelnicy Twojego bloga i Ty. To już nie jest afiliacja. To partnerstwo, a do tego wielostronne.

Środki ze swojego konta wypłacisz po przekroczeniu 100 złotych. Możesz je też wykorzystać na opłacenie swojego hostingu w WebWave :).

Największa zaleta afiliacji linków: może przynieść spore i regularne zyski

Największa wada afiliacji linków: zysk jest uzależniony od ilości zakupów poleconych użytkowników

 

Artykuły sponsorowane

Ten sposób na zarabianie na blogu wiąże się z dwoma rzeczami. Pierwszą jest zarejestrowanie się w bazie blogerów chętnych do współpracy. Dwie najpopularniejsze w Polsce to Reach-a-Bloger i Whitepress.

Do pierwszej może dodać się każdy. Określasz widełki cenowe, opisujesz tematykę bloga i pokazujesz statystyki.

Jednak blogów w tym serwisie jest dużo. Oznacza to, że szanse na znalezienie Twojego są raczej niskie. Wybór jest po prostu za duży.

Whitepress zakłada współpracę z influencerami, którzy mają mocną markę. Żeby znaleźć się w tej bazie trzeba mieć już całkiem niezłe zasięgi i sporą grupę odbiorców.

No i wszyscy blogerzy zebrani w Whitepress są weryfikowani.

Co prowadzi do kluczowej rzeczy związanej z artykułami sponsorowanymi na blogu: Twoją marką.

Wiem, to trudny temat. Bo co to znaczy, że „masz markę”. W dużym skrócie: masz coś fajnego do powiedzenia. Wiesz jak to zrobić, a przy okazji – robisz to dobrze. Docierasz do ludzi, a im lepiej to robisz, tym większe budujesz zaufanie.

Z taką społecznością Twój blog będzie idealny dla firm, które chcą opublikować artykuł sponsorowany.

Jak zarabiać na blogu dzięki takim portalom? Gdy Twój blog wpadnie jakiejś firmie w oko, to odezwie się do Ciebie ktoś z propozycją publikacji.

Może zaproponować napisanie tekstu (o produkcie, akcji, czymkolwiek). Jest też często opcja umieszczenie gotowego tekstu (co też się zdarza). Rzadziej coś innego.

Zarabianie na artykułach sponsorowanych może być łatwe lub bardzo trudne. Jeśli Twój blog ma już markę, to musisz pamiętać, że Twoi odbiorcy cenią Twoje zdanie, a nie to, co napisali jacyś spece od marketingu.

Pamiętaj o tym wybierając współprace. I dlatego te współprace mogą być trudne, bo wiele fajnych propozycji może Ci się nie opłacać.

Lub odwrotnie: niepasujące do Twojego bloga rzeczy będą źródłem szybkiego zarobku…

Najlepiej jest, kiedy zgłasza się do Ciebie firma, którą cenisz i którą… chcesz zareklamować. Twoi użytkownicy potraktują to jako coś naturalnego, a skoro Ty polecasz, to może faktycznie coś w tym produkcie jest.

Niestety takich sytuacji nie ma wiele.

Gorzej jeśli łapiesz wszystkie zlecenia, jakie wpadają. Wtedy – nawet jeśli chcesz budować jakąś markę lub dopiero zaczynasz – czytelników nie przybędzie. Za to możesz ich stracić.

A razem z nimi znikną propozycje współpracy, bo ruch jest jednym z istotnych elementów wyceny tekstu na Twoim blogu.

 

Największa zaleta artykułów sponsorowanych na blogu: można na nich sporo zarobić.

Największa wada artykułów sponsorowanych na blogu: musisz mieć mocną markę, żeby to miało sens.

zarabianie na blogu artykuły sponsorowane

Współpraca z markami – dobry sposób na zarabianie przez internet?

Ten sposób na zarabianie na blogu można opisać bardzo krótko: jeśli Twój blog ma mocną markę i cieszy się zaufaniem odbiorców, a do tego ma dobre zasięgi, to możesz liczyć na współpracę z marką.

Nawet bardzo dużą. Niestety – to opcja dla dużych lub specjalistycznych blogów.

Takie współprace są najczęściej jednorazowe, ale też korzystne finansowo. No i bywa, że okres rozliczenia za wykonaną pracę jest długi – czasem do kilku miesięcy.

Do tego firmy najczęściej wybierają blogi, które mają już pewne doświadczenie w takich współpracach. Jest przy nich dużo papierkowej roboty, dogadywania i poprawek.

Więc jeśli nie blogujesz na „jakąś część etatu”, to raczej trudno o takie współprace. No i takie zarabianie na blogu.

 

Największa zaleta współpracy z markami: spore zyski

Największa wada współpracy z markami: głównie dla dużych blogów

zarabianie na blogu sprzedaż własnych produktów

Sprzedawanie własnych produktów na blogu

Wbrew pozorom to całkiem sensowny sposób na zarobienie na blogu. Zwłaszcza jeśli prezentujesz wartościową wiedzę lub robisz coś fajnego.

Powiedzmy, że masz dobrego bloga o mydle i czasem coś ważysz w domowym zaciszu. Twoi czytelnicy chętnie kupią kostkę, nawet jeśli kosztuje więcej niż zwykłe w sklepie.

Podobnie jest z wiedzą: masz do powiedzenia coś wartościowego? Zorganizuj webinar lub stwórz e-booka. Albo książkę.

Wielu specjalistów traktuje bloga jako reklamę swojej wiedzy – w końcu usługi to też forma sprzedaży wiedzy ;).

Na przykład ostatnio pojawia się dużo książek zamawianych u blogerów. Nie ma reguły, czy mają bloga długo, czy krótko. Liczy się jakość i to, co mają do powiedzenia.

Wielu blogerów sprzedaje własne produkty na blogu, ale znowu wraca temat jakości: jeśli masz coś fajnego do powiedzenia lub robisz coś fajnego, to ludzie chętnie za to zapłacą.

Więc w przypadku sprzedawania własnych produktów na blogu liczy się jedno słowo: jakość.

 

Największa zaleta sprzedawania własnych produktów na blogu: może przynieść spore zyski

Największa wada sprzedawania własnych produktów na blogu: muszą być (bardzo) dobrej jakości

 

Podsumowanie

Jak założyć bloga i zarabiać? Jest kilka sposobów, ale to bardzo obszerny temat. Wymieniłem tylko te najlepsze. Oraz – legalne. Bo umiarkowanie legalnych patentów na zarabianie przez internet jest dużo. Nie wszystkie są bezpieczne dla Ciebie i Twoich użytkowników.

Przy zarabianiu na blogu sporo zależy od tego, co masz do powiedzenia i jaką markę ma Twój blog. To przekłada się na ruch, który też jest ważny przy niektórych metodach zarabiania w internecie.

Niezmiennie polecamy nasz program Polecaj i zarabiaj. Dzięki niemu poleceni przez Ciebie użytkownicy mają 30% rabatu na hosting w WebWave, a Ty – 30% prowizji od każdego zakupu hostingu :). Zobacz jak zarabiać na blogu z WebWave!

Dowiedz się więcej o tworzeniu stron www:

 

13 kwietnia 2018

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak zarabiać na blogu?

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO