Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

tworzenie stron www przyjaznych Google

Kiedy był ostatni raz, gdy zdarzyło Ci się zastanawiać nad projektem swojej witryny? Pomyśl, że można docierać do użytkownika na podstawie... ich wieku. 

Nie jest to parametr, o którym pisze się często w artykułach o tematyce webdesign, jednak zdecydowanie warto zagłębić się w niego dokładniej, ponieważ jest to podejście, które nie spotyka się na co dzień. 

W szczególności powinno być to istotne dla projektantów stron i programistów, którzy napotykają najróżniejszego rodzaju oczekiwania i potrzeby swoich klientów.

Jak tworzyć strony pod różne grupy wiekowe

Dlaczego tworzenie dla różnych grup wiekowych jest istotne?

Jeśli docelowi użytkownicy Twojej witryny mają około 12 lat, to prawdopodobnie nie nie zależy Ci na tym, aby uzyskać ich adresu e-mail do listy mailingowej. 

Nie będziesz też oczywiście zabawiać emeryta kolorowymi animacjami i grami na swojej stronie. 

Podobnie jak nie nosimy takich samych ubrań, jak nasze dzieci i dziadkowie, nie powinniśmy dzielić tego samego doświadczenia online. Jasne, możemy po prostu odwiedzać różne strony internetowe - ale idea odpowiedzialnego za wiek projektu polega na tym, aby jedna strona odpowiadała potrzebom różnych grup docelowych, a nie na odwrót.

Pamiętasz nasz artykuł na temat persony? Dokładnie na tym samym polega dostosowywanie strony www do odpowiedniej grupy wiekowej:

  • Poznaj cele odbiorców w odwiedzaniu Twojej witryny;

  • Zrozum ich ogólną znajomość wirtualnego świata;

  • Czytaj na temat problemów z dostępnością, które mogą wystąpić u poszczególnych grup użytkowników;

  • Zapoznaj się z reakcją emocjonalną poszczególne elementy strony. 

Teraz nie jest to tylko różnica między projektowaniem witryn dla „młodych” i „starych”. Istnieją znaczne różnice między różnymi grupami wiekowymi osób dorosłych oraz sposobem interakcji z witrynami internetowymi.

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Jakie są różnice podczas projektowania stron dla różnych grup wiekowych?

Skoro już wiesz, że należy się skupić na różnych aspektach podczas tworzenia strony dla różnych grup wiekowych, dowiedz się, jakie elementy należy wziąć w szczególności pod uwagę:

  • Rozmiary czcionek i odstępy między słowami oraz kolor tekstu;

  • Zmiany i ilość kolorów na stronie - osoby powyżej 40 roku życia preferują niekontrastujące ze sobą kolory, które nie powodują zmęczenia oczu;

  • Należy utworzyć prostą ścieżkę konwersji, która będzie intuicyjna i możliwa do przejścia bez żadnych problemów i komplikacji. Zdarzały się sytuacje, w których ludzie porzucają określone działania i opuszczają stronę, jeśli nie ma ona prostej nawigacji.

Strona zależna od wieku wydaje się być dziwnym pomysłem?

W takim razie na pewno nigdy nie słyszałeś na temat dynamic game difficulty balancing. Jest to angielska nazwa specjalnego mechanizmu stworzonego na potrzeby gier, który odpowiada za „proces automatycznej zmiany parametrów, scenariuszy i zachowań w grze wideo w czasie rzeczywistym, w oparciu o umiejętności gracza, aby uniknąć nudy (jeśli gra jest zbyt łatwa) lub frustracji (jeśli jest ona zbyt trudna)”.

Ta koncepcja jest bardzo podobna do tego, co projektowanie dostosowane do wieku może zrobić dla stron internetowych na całym świecie. Jeśli przedstawiona wersja jest dla Ciebie trudna lub nieintuicyjna, zostanie Ci wskazana nowa, która dostosowuje się lepiej do Twoich możliwości. 

Istnieją znaczne różnice między różnymi grupami wiekowymi osób dorosłych oraz sposobem interakcji z witrynami internetowymi

Nigdzie nie stworzysz strony tak idealnie dobranej do użytkownika, jak w naszym kreatorze stron. Zarządzaj wybranymi elementami i pozwalaj użytkownikowi na przenoszenie się między różnymi wersjami tej samej witryny. 

Dowiedz się na temat naszych gotowych elementów i przekonaj się, że kreator WebWave jest również przystosowany do wieku. Tworzymy narzędzie, które jest intuicyjne zarówno dla nastolatka, jak i dla starszej osoby. Jeśli jednak masz jakikolwiek problem z użyciem jakiejkolwiek funkcji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez nasz czat na żywo! 

Nie zwlekaj i zbuduj swoją wyjątkową witrynę jeszcze dziś!

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Julia Mądraszewska

 

04 września 2019

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Strona internetowa dla różnych grup wiekowych - czy jest potrzebna?

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!
 

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI