Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Julia Mądraszewska, Jan Chmielowski

Jak być kreatywnym webdesignerem? 5 tajników projektowania stron

Web design to fascynująca i jedyna w swoim rodzaju branża. Jest jedną z najmłodszych gałęzi projektowania. Dlatego zmienia się niezwykle szybko. Wymaga ciągłej nauki, doskonalenia umiejętności i śledzenia zmian. Do tego wszystkiego potrzebna jest kreatywność. 

Webdeveloper musi być pomysłowy. Stworzenie dobrego projektu wymaga wyobraźni wizualnej, otwartości umysłu i gotowości do myślenia outside the box. Dlatego praca twórcy stron internetowych nie kończy się w momencie wyłączenia komputera po zakończeniu projektu. Tak naprawdę jest on w pracy przez cały czas, ponieważ czerpie inspirację z wielu źródeł, również w czasie wolnym. 

Każdemu zdarzają się jednak momenty wypalenia - chwile, w których nic nie przychodzi do głowy i nie jesteśmy w stanie zajmować się swoją pracą. Wtedy wykonanie nawet najprostszego projektu staje się droga przez mękę. Jak w takiej sytuacji wrócić do formy i znaleźć inspirację? Przeczytaj ten wpis i poznaj 5 sposobów na kreatywność developerów z WebWave! 

 

Czytaj blogi o projektowaniu stron internetowych

 

Podobnie jak przemysł modowy, świat technologii komputerowej nieustannie kreuje nowe trendy. Jeżeli chcesz być zawsze jeden krok przed konkurencją, musisz stale śledzić zmiany. Dobrze jest poświęcić przynajmniej kilkanaście minut dziennie na zapoznanie się z nowinkami. Konieczne są do tego dobre źródła. Blogi sprawdzą się w tym wypadku idealnie. Ich twórcy prześcigają się w wypuszczaniu kolejnych newsów. Wykorzystaj to. Czerp jak najwięcej z  wiedzy i umiejętności blogerów. Trzymaj się kilku zaufanych źródeł, które utrzymują świeżość i profesjonalizm. Do najpopularniejszych należą między innymi Smashing Magazine i Web Designer Depot. Badaj, ucz się i zwracaj uwagę na wydarzenia związane z trendami, w których otoczeniu pracujesz.

 

Wszystkie blogi przeczytane? Pisz swojego o web designie

 

Nic tak nie pomaga w tworzeniu własnej marki jak prosty blog. A może już zastanawiasz się jak założyć bloga? Przeczytaj więc nasz poradnik. Regularne pisanie, promocja, dbanie o kontakt z użytkownikami - to fantastyczna podstawa dla każdego początkującego przedsiębiorcy, który stawia na rozwój. 

Jeżeli boisz się, że nie starczy Ci pasji i zaangażowania w duży projekt - zacznij z małym! 

Pisz o swoich projektach, dziel się wiedzą i poznawaj podobne do siebie osoby. 

Blog możesz stworzyć przy pomocy kreatora stron www WebWave - oferującego nieograniczone możliwości i pozwalającego rozwinąć Twoją kreatywność w kierunkach, w których dotychczas było to niemożliwe. Cechuje się funkcjonalnością, która ułatwia stworzenie witryny.

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Rozwijaj znajomości internetowe

Stwórz społeczność online wokół tematu, który Cię interesuje. Dzięki temu  każda chwila spędzona na rozmowie i wymianie poglądów będzie skutkowała pogłębianiem Twojej wiedzy.

Jednym z miejsc, gdzie możesz poznać nowe osoby może być nasza grupa Społeczność WebWave. Jej członkowie codziennie dzielą się informacjami na temat kreatora i nowinkami ze świata webdesignu. 

Jeśli jesteś freelancerem, dołączenie do społeczności projektantów jest niemalże koniecznością. Poznasz tam nie tylko wartościowych ludzi, ale też potencjalnych klientów, współpracowników i zleceniobiorców.

Otoczenie ekspertów to też najlepsze źródło konstruktywnej krytyki. Celne uwagi innych specjalistów motywują do dalszej pracy i testują kreatywność. Zachęcają do wprowadzania ulepszeń i do stałego rozwoju.

 

Bierz udział w szkoleniach i warsztatach, aby zostać web designerem

 

Dla wielu osób praca twórcza jest przede wszystkim szansą na spotkania. Kiedy ludzie kontaktują się się, aby wymieniać się pomysłami i doświadczeniami, wszystkie strony mogą czerpać korzyści i rozwijać się razem. 

Szkolenia i warsztaty to nie tylko okazja do wymiany spostrzeżeń i pomysłów. Pozwala to również na chwilę networkingu, czyli wymianę kontaktów w celu zdobycia zleceń lub nawiązania współpracy. 

Spotkania branżowe pozwalają też na rozwijanie się w nowych dziedzinach. Wiedza, którą można na nich zdobyć jest często nieosiągalna w żaden inny sposób. 

Tego typu eventy umożliwiają znalezienie lub zmianę pracy, poszerzenie swoich kwalifikacji lub po prostu spojrzenie na dotychczasowe projekty z innej perspektywy. 

Jeżeli interesuje Cię tematyka szkoleń to mamy świetną wiadomość - dwa razy w tygodniu organizowane są przez nas webinary na temat tworzenia stron i ich pozycjonowania. Dowiesz się na nich konkretnych rzeczy, które są niezbędne do prowadzenia własnej witryny. 

Mamy dla ciebie również darmowy kurs tworzenia stron internetowych z certyfikatem. Kurs jest w przyjaznej formie wideo, gdzie po krok po kroku nauczysz się tworzyć strony w WebWave, a przy okazji otrzymasz certyfikat znajomości narzędzia.

 

Pobudź kreatywność

 

Jedną z najważniejszych cech webdesignera jest kreatywność. Nie da się ukryć, że w tym zawodzie jest ona niemal niezbędna. Jeśli myślisz o rozpoczęciu kariery w web designie, musisz więc mieć w sobie tę cechę. W końcu umiejętności graficzne to jedno, a pomysłowość i oryginalność drugie. Za ich pomocą możesz zacząć tworzyć naprawdę dobre projekty, które przyciągną uwagę - co jest najważniejsze, jeśli chcesz projektować.

 


 

Webdeveloper musi być pomysłowy. Stworzenie dobrego projektu wymaga otwartości  umysłu i gotowości do myślenia outside the box

 


Jak być kreatywnym webdesignerem - podsumowanie

Oczywiście nic tak nie pobudza kreatywności jak regularna praktyka. Jednak nie zawsze można pracować na własnych zasadach. Webdesign to wymagająca branża, a niewiele narzędzi jest dostępnych za darmo. 

Aby móc regularnie przenosić swoje pomysły do wirtualnego świata, potrzebujesz sposobu, na którym będziesz mógł w pełni polegać. Dlatego stworzyliśmy kreator stron WebWave. 

Pozwala on na realizację wyjątkowych, kreatywnych projektów całkowicie za darmo. Teraz każdy może spróbować swoich sił jako projektant stron internetowych. Poznaj wyjątkowe funkcje naszego kreatora, które nie stawia żadnych ograniczeń - zrealizujesz w nim każdy pomysł. Dowiedz się więcej, zakładając swoją bezpłatną stronę w tej chwili. 

Jak widzisz, brak weny twórczej to nie koniec świata. Korzystając z tych 5 sposobów możesz z łatwością pokonać twórczą niemoc. Nie czekaj i zacznij pracę nad swoją stroną już teraz! Nie zapomnij pochwalić się jej efektami. 

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

09 października 2019

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: