Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Czym są dane strukturalne i Schema.org (dlaczego warto je mieć na stronie)?

Co trzeba zrobić przed wyborem osoby która stworzy Twoją stronę internetową

16 listopada 2016
Jesteś właścicielem małej firmy i zdecydowałeś się, aby w końcu wkroczyć w magiczny świat internetu. W sumie nie wiedzie Ci się najgorzej, ale przecież trzeba iść z biegiem czasu - co prawda te wszystkie Facebooki to przesada, ale stronę internetową to chyba wypadałoby mieć. Jak w takim razie się do tego zabrać?
 
 
Niestety większość osób w tym momencie odnajduje jakiegoś członka rodziny, który ma coś wspólnego z komputerami i powierza mu to zadanie. Nieważne, że ma 13 lat i głównie zajmuje się graniem w World of Warcraft. Jeśli jednak zdecydujesz się zainwestować trochę pieniędzy i powierzyć to komuś, kto już to kiedyś robił, to staniecie przed ciężkim wyborem - którą firmę/osobę wybrać? Przecież nie masz pojęcia o tym całym technicznym bełkocie, ani nie wiesz, od czego zacząć... Poniżej przedstawię 5 rzeczy, które warto dobrze przemyśleć zanim zaczniesz umawiać kolejne spotkania z webdesignerami.

 

1. Czym zajmuje się Twoja firma

 
Choć na pierwszy rzut oka pytanie wydaje się oczywiste, a wręcz banalne to w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. Przykładem może być jeden z naszych klientów, który zajmuje się obowiązkową sprawozdawczością dla banków... Tak - my również przez bardzo długi czas nie mogliśmy zrozumieć co to dokładnie jest i co w tym zakresie robią. Klient również miał bardzo duże trudności z wytłumaczeniem nam, czym tak naprawdę się zajmują, co skutkowało tym, że przez pewien czas kręciliśmy się w kółko.
 
Jasne opisane swojej działalności pozwoli Ci łatwo przekazać tą wiedzę potencjalnym wykonawcom, ale także pozwala spojrzeć na swój biznes z pewnego dystansu. Zobaczyć co tak naprawdę jest w nim najważniejsze, a co jest tylko dodatkiem. Opisz jaka jest filozofia firmy, jak chcesz aby prezentowała się w oczach klientów, jakie ma długoterminowe cele, czy prowadzi działalność poza biznesową? Wszystkie te elementy pozwolą lepiej zrozumieć Twoją firmę i dobrać odpowiedni sposób jej komunikacji.

 

2. Czemu chcesz mieć stronę internetową? Co zamierzasz dzięki niej osiągnąć?

 
To pytanie również wydaje się być banalne, ale w większości odpowiedź na nie brzmi: "No..... bo przecież wszyscy mają strony, to chyba i ja muszę...." Niestety nie jest to żadna odpowiedź. Każda strona musi mieć swój ściśle określony cel - czy ma sprzedawać przedmioty, czy też nakłonić do kontaktu? Może ma pokazać, że jesteś ekspertem w danej branży, lub być stroną informacyjną? Czy chcesz zwiększyć sprzedaż, czy też pozyskać nowe kontakty biznesowe?
 
Pamiętaj, że nie da się robić wszystkiego na raz, dlatego bardzo ważne jest by ściśle określić te cele.

 

3. Kto jest Twoją konkurencją i co Cię wyróżnia?

 
Z kim konkurujesz w pewien sposób określa to jak komunikować musi się Twoja firma. Zobacz jak wyglądają strony konkurencji nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zobacz co robią dobrego, a co zupełnie Ci nie odpowiada. Dzięki temu będziesz mógł nauczyć się na czyiś błędach, a także pokazać projektantowi co Ci odpowiada. 
 
Trzeba jednak uważać, aby zbytnio na konkurencji się nie wzorować - zawsze trzeba znaleźć swoją drogę.

 

4. Kto jest klientem Twojej firmy, kto będzie odwiedzał stronę internetową?

 
Musimy pamiętać, że strony nie robimy dla siebie, tylko dla swoich klientów. Musimy wiedzieć kim są i co im odpowiada. Możemy mieć 20 lat i prowadzić biznes, w którym sprzedajemy tupeciki dla Panów po 60 roku życia. Wtedy projektując taką stronę nie kierujemy się własnym gustem, tylko musimy wykazać się dużą empatią i zrozumieć potrzeby i zachowania naszych klientów. 

 

5. Co Ci się podoba w internecie?

 
A teraz pomyśl, że możesz mieć wszystko. Znajdź sobie dowolne 3 strony w internecie, które uważasz, że są ładne, fajne, albo dobrze zaprojektowane i zapisz je sobie. Następnie opisz dokładnie co w nich Ci się podoba jak najdokładniej potrafisz. Zastanów się, czy podobają Ci się fonty, kolorystyka, dobór zdjęć, a może animacje. Dzięki temu zrozumiesz, czego tak naprawdę oczekujesz od swojej własnej strony i będziesz mógł dokładniej przekazać to projektantowi.

 

Podsumowanie

 
Ważne jest abyś wszystkie swoje przemyślenia spisał, a nie tylko zanotował w swojej głowie. Następnie odczekaj dzień - dwa i przeczytaj jeszcze raz. Sprawdź, czy nic byś nie zmienił lub dodał. Gdy już masz wszystkie odpowiedzi możesz umówić się na pierwsze spotkanie z projektantami.
 
Jeśli jesteś projektantem warto jest te pytania przesłać swojemu klientowi, tak aby Twoja praca była trochę lżejsza ;)
 

Tomasz Szwed - UX Designer i CEO 2Sides

Od ponad 9 lat zajmuje się projektowanie stron internetowych i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji.

Prywatnie ojciec dzieciom, smakosz piwa i pasjonat dobrej literatury.

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog