Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Jak wybrać nazwę domeny dla strony internetowej? Czy wybór domeny ma znaczenie?

Web Design Expert

Wiktoria Żebrowska

,,Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Lacus felis et id donec odio. Pulvinar et cursus justo quis enim odio in"

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Lacus felis et id donec odio. Pulvinar et cursus justo quis enim odio in.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Lacus felis et id donec odio. Pulvinar et cursus justo quis enim odio in.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Lacus felis et id donec odio. Pulvinar et cursus justo quis enim odio in.

Lorem ipsum dolor amet consecteur

Autor poradnika 
Gabriela Majewska

Web Design Expert
Milena Świętońska

Autor poradnika                     Gabriela Majewska

Web Design Expert                Milena Świętońska

       Zweryfikowane przez Eksperta

9 minut

22.09.2023

Planujesz budżet, który przeznaczysz na stworzenie własnej strony internetowej? Zatrzymaj się, mam dobrą wiadomość!

Swoje pieniądze możesz wydać na coś innego niż strona www.

Podpowiem Ci, jak w prosty sposób założyć witrynę za darmo. To łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Zacznij teraz 

Dołącz do WebWave, gdzie ponad 600 tysięcy użytkowników tworzy swoje niepowtarzalne strony internetowe. 

Za darmo Bez kodowania

Dlaczego w ogóle powinniśmy pomyśleć o stworzeniu własnej strony internetowej?

Najprościej mówiąc, jest ona konieczna, żeby zaistnieć w sieci. Może być naszą wizytówką online, a może też kierować do nas nowych użytkowników i zyskiwać ich lojalność. 

Mamy własny sklep internetowy lub oferujemy inne usługi, np. szkolenia? Chcemy zacząć działać na szerszą skalę? Tutaj także z pomocą przychodzi witryna www – tym razem w formie e-sklepu. 

Obecnie coraz więcej elementów życia zawodowego przenosi się do sieci. Im wcześniej zaczniemy się w to wdrażać, tym więcej będziemy mieli czasu na rozwój – nie tylko samej strony internetowej, ale przede wszystkim całej naszej działalności.

Co oznacza błąd 404 i skąd się bierze?


Stronę internetową za darmo można wykorzystać na dwa ciekawe sposoby:

  • Edukację 

  • Opracowanie projektów i koncepcji witryn www

Funkcje te mogą się ze sobą łączyć. Poza testowaniem narzędzia i jego możliwości, sami uczymy się projektować strony, które nie tylko będą działały w poprawny sposób, ale też zachęcą wyglądem. Możemy wykorzystać kreator również do tworzenia wstępnej wersji swojej strony.

Strona błędu, jest trochę jak ślepy zaułek, ale nie bez wyjścia. Aby je sobie zapewnić, powinniśmy postawić na stworzenie specjalnej podstrony z komunikatem 404, która z powodzeniem zachęci użytkownika do powrotu (/pozostania) na naszą stronę, bądź nakieruje go na inne treści, które mogą go interesować.

3. Jak zabrać się za projektowanie i wykorzystać do tego darmową stronę www?


Warto pamiętać o tym, że budowanie stron to nie tylko kodowanie. To także przemyślenie tego, co powinno się znaleźć w witrynie.

Bez dobrze uporządkowanej treści nawet najlepiej zakodowana strona firmowa będzie po prostu koszmarem. Użytkownicy nie będą wiedzieć, gdzie i czego szukać, a co gorsza – nie zrozumieją nawet, o czym jest ta witryna.

W grę wchodzą dwa pojęcia UI (User Interface) i UX (User Experience). Szczegóły dotyczące struktury, kolejności sekcji i spodziewanej liczby stron powinny być ustalane na etapie projektowania strony www.  

Elementy na stronie i treści można podzielić w dokumencie tekstowym, jednak ich przeniesienie do internetu może sprawić kłopot.

Podobnie jest z projektem graficznym. Standardową metodą jego tworzenia (wykorzystywaną przez zawodowych UX-owców, robiących makiety interfejsu) jest zwyczajna wizualizacja na kartce papieru. Jednak żeby projekt faktycznie zadziałał, trzeba go przenieść do sieci.

Jak to zrobić? Przy pomocy narzędzia do tworzenia stron internetowych! Dzięki niemu możemy zobaczyć faktyczny efekt naszej pracy… a przy okazji nie płacimy za to ani grosza. 

Powinniśmy samodzielnie "przeklikać się" przez całość i sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno. Dodatkowo warto też pokazać naszą wstępną, darmową stronę innym – albo bezpośrednio z podglądu kreatora lub już opublikowanej strony, na darmowej subdomenie. Bardzo prawdopodobne, że zauważą coś, na co wcześniej nie zwróciliśmy uwagi, a nawet zaproponują lepsze rozwiązanie. 

Zebrane opinie pozwolą na udoskonalenie projektu i oczywiście zrobienie świetnej strony.

Projektowanie strony zacznij od wizualizacji i spisania pomysłów na kartce.

4. Kto może stworzyć stronę internetową za darmo?


Odpowiedź jest prosta – tworzyć strony internetowe może już każdy. Minęły czasy, w których strony uruchamiają tylko programiści, a jedyną alternatywą jest WordPress. Dzięki powstaniu takich narzędzi jak kreator stron WebWave, zajęcie to staje się przystępne również dla laików.

Co ciekawe, obecnie istotniejsze od samego „napisania strony” staje się projektowanie wyglądu wizualnego. Rozwijać swoje umiejętności w web designie możemy właśnie poprzez tworzenie darmowej strony.

5. W jakim programie możemy zrobić stronę internetową?


To, o czym zaraz sobie powiemy, jest kolejnym mocnym punktem strony internetowej za darmo.

W internecie znajdziemy masę narzędzi i programów do robienia stron. Są edytory kodu HTML, są CMS-y, kreatory WYSIWYG i wreszcie – kreatory stron www.

Każde z tych narzędzi prezentuje trochę inne podejście. Różnią się też poziomem skomplikowania całego procesu. Tym samym wymagają od  użytkownika innych kompetencji i – co za tym idzie – czasem różnych opłat.

Testując dane narzędzie, możemy ocenić, ile pracy wymaga ono od nas i jakie możliwości nam daje. Dowiadujemy się też najważniejszego – czy  powstała witryna internetowa wygląda i działa tak, jak zakładaliśmy.

Zaintrygowany tworzeniem stron internetowych? Koniecznie zobacz poniższe artykuły:


Jak zrobić portfolio online? 
 

Jak założyć sklep internetowy? 
 

Jak zrobić stronę krok po kroku? 
 

Jak zrobić bloga? 
 

Jak zrobić Landing Page? 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: