Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

najnowsze zmiany w WebWave

10 metod płatności, które powinieneś zaoferować w sklepie internetowym

22 października 2020

Aby potencjalni klienci zdecydowali się na dokonanie zakupu w Twoim sklepie internetowym, musisz zaoferować im przynajmniej kilka sposobów na opłacenie zamówienia. Nawet połowa użytkowników sieci rezygnuje z zakupów, jeśli na stronie nie znajdą odpowiadającej im opcji. W tym wpisie przedstawiamy 10 najpopularniejszych metod płatności.

Spis treści:

Przelewy

Z przelewów korzysta 4 na 5 osób kupujących w sklepach internetowych. Płacenie w ten sposób nie wymaga skomplikowanej i czasochłonnej konfiguracji. Nie trzeba też instalować dodatkowego oprogramowania. Najpopularniejsze obecnie przelewy typu pay-per-click umożliwiają wpłatę w kilku prostych krokach. 

Sprzedawcy w przelewach cenią możliwość szybkiego zaksięgowania wpływów. Informacja o dokonanej wpłacie przychodzi zwykle w kilka sekund. Pieniądze trafiają na konto zazwyczaj tego samego lub następnego dnia roboczego. Korzystanie z przelewów wymaga śledzenia transakcji. Dlatego ta opcja sprawdza się w przypadku małych sklepów, które sprzedają niewielkie partie towarów. 

 

Płatności kartą

Możliwość płatności kartą debetową, a nie tylko mało popularną w Polsce karta kredytową, przyczyniła się do rozpowszechnienia tej usługi. Tylko od stycznia do marca 2020 Polacy dokonali płatności kartą za sumę ponad 149 miliardów złotych. To wzrost o 10% rok do roku. Ten sposób płatności jest wybierany przez 10 do 20% klientów sklepu. 

Dużą zaletą płatności kartą jest możliwość jej integracji z wyszukiwarkami lub pojedynczymi stronami. Znacząco skraca to proces składania zamówienia. Ta cecha jest szczególnie ważna dla użytkowników urządzeń mobilnych. 

 

Przekazy

Przekazy to jedna z niewielu metod płatności, w której można skorzystać z gotówki. Decydują się na nią osoby nieprowadzące rachunku bankowego. Inni użytkownicy wybierają tę opcję, ponieważ z różnych powodów wolą nie korzystać z bankowości elektronicznej. 

Przekazy bankowe są dosyć kłopotliwą formą płatności z perspektywy właścicieli sklepów. Jej największa wada to brak możliwości natychmiastowego otrzymania zapłaty. Niemniej jednak warto udostępnić tę funkcję. Wbrew pozorom spora grupa klientów wciąż wybiera tę metodę.

 

BLIK

To rozwiązanie doceniają w szczególności użytkownicy urządzeń mobilnych. To szybki i intuicyjny system, z którego łatwo można skorzystać za pomocą telefonu czy tabletu. Aby dokonać płatności, wystarczy wygenerować w aplikacji sześciocyfrowy kod, wkleić go w odpowiednie pole na stronie i potwierdzić transakcję. 

Blik można, podobnie jak karty płatnicze, podpiąć pod konkretną stronę lub wyszukiwarkę. Wtedy klient zapłaci za zamówienie jednym kliknięciem.

 

Dołącz do 289 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

Apple Pay

To propozycja dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Można z niej skorzystać również z laptopów i komputerów stacjonarnych, ale największą popularnością cieszy się wśród użytkowników iPadów oraz iPhone’ów. 

Apple Pay umożliwia połączenie aplikacji Wallet z kartą płatniczą. Dzięki temu za pomocą iPhone’a zapłacimy zbliżeniowo. 

Zaletą Apple Pay jest bezpieczeństwo. Skorzystanie z tej metody jest możliwe dopiero po weryfikacji biometrycznej (przy użyciu odcisku palca lub skanu twarzy). Poza tym dane osobowe ani numer karty nie są tu przechowywane. 

 

Google Pay

Google Pay to system stworzony przez producentów największej wyszukiwarki na świecie. Współpracuje z przeglądarką Google Chrome. Jest odpowiednikiem Apple Play dla telefonów z Androidem. Tutaj również można kupować bez podawania danych osobowych i numeru karty oraz płacić zbliżeniowo za pomocą telefonu.

 

Płatności w obcych walutach

To konieczność, jeśli chcesz działać na rynkach zagranicznych. Dzięki płatności w walucie kraju, w którym przebywają Twoi klienci ułatwisz im składanie zamówienia. 

Firmy udostępniające płatności walutowe, na przykład Przelewy24, proponują wiele rozwiązań - od kart, przez e-przelewy po elektroniczne portfele walutowe. 

 

Płatności odroczone

To coraz popularniejsza forma rozliczeń. Klient składa zamówienie, które jest realizowane w standardowym terminie, a płaci za nie później. Najczęściej w ciągu 30 dni. Ta forma jest atrakcyjna dla osób, które muszą pilnie kupić konkretny produkt, ale nie mogą sobie na niego pozwolić w danej chwili. 

Inną zaletą płatności odroczonych jest możliwość przetestowania produktu. Jeśli towar nie spełni oczekiwań zamawiającego, klient zwróci go bez konieczności czekania na zwrot pieniędzy. Taka opcja zwiększa zaufanie użytkowników do Twojego sklepu. 

Aby potencjalni klienci zdecydowali się na dokonanie zakupu w Twoim sklepie internetowym, musisz zaoferować im przynajmniej kilka sposobów na opłacenie zamówienia. Nawet połowa użytkowników sieci rezygnuje z zakupów, jeśli na stronie nie znajdą odpowiadającej im opcji.

Sprzedaż ratalna

Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy na raty. Możliwość rozłożenia płatności powoduje, że klienci chętniej wydadzą większe sumy podczas składania jednego zamówienia. 

Klient, płacąc raty, rozlicza się z bezpośrednio z bankiem. Sklep otrzymuje pełną sumę za złożone zamówienie. Dlatego korzystanie z tej metody nie powoduje opóźnień w płatnościach.

 

Płatność przy odbiorze

Ta opcja pozwoli zwiększyć zaufanie do Twojego sklepu. Daje klientom poczucie bezpieczeństwa. Nie będą musieli płacić za zamówienie przed jego odebraniem. Dlatego w razie jakichkolwiek problemów z jego realizacją nie stracą pieniędzy.

 

Podsumowanie

Udostępnienie najpopularniejszych metod płatności pomoże Ci przekonać klientów do skorzystania z Twojej oferty. W WebWave, dzięki integracji naszego kreatora z systemem Przelewy24, możesz wybierać najbardziej odpowiadające Ci rozwiązania spośród bogatej oferty naszego partnera. Jeśli chcesz skorzystać z możliwości platformy Przelewy24, sprawdź, jak zintegrować tę platformę ze swoim sklepem


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog