Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Jan Chmielowski

Czym jest White Label i dlaczego się przydaje? Czym różni się od Private Label?

W wielu wypadkach nawet duże firmy nie dysponują wystarczającymi zasobami do pracy nad nieco bardziej skomplikowanymi projektami od A do Z. Żeby poradzić sobie z tym problemem, decydują się na współpracę z podmiotami zewnętrznymi. W tym celu sprawdza się opcja White Label. Sprawdź czym jest i dowiedz się jak wykorzystać go w pracy.

 

Czym jest White Label (tradycyjnie oraz w strategii marketingowej)?

 

Pierwsze pytanie zawsze brzmi „White Label: co to jest?” Już spieszę z odpowiedzią.

 

Termin White Label pochodzi ze świata muzyki. Wytwórnie płytowe wysyłały do stacji radiowych i DJ-ów próbne partie płyt. Miało to na celu promocję nowych utworów. Często w takich wypadkach projekt graficzny albumu nie był jeszcze gotowy. Dlatego nagrania były wysyłane w białych okładkach i z białymi naklejkami, na których znajdowała się tylko nazwa wykonawcy i tytuły utworów. 

W marketingu oznacza produkt wytworzony przez jedną firmę, a sprzedawany pod marką innej. Tak dzieje się często w przypadku towarów oferowanych przez duże sieci handlowe pod marką własną. Supermarkety i dyskonty nie zajmują się przecież produkcją wędlin, golarek czy proszków do prania. Zlecają ich wykonanie podmiotom zewnętrznym, a następnie wprowadzają do sprzedaży pod swoim brandem.

 

Model White Label w digital marketingu

 

W przypadku działań w digitalu sprawa wygląda nieco inaczej. Tutaj nie oferujemy “fizycznych” produktów, a usługi partnerów zewnętrznych, które oferujemy pod własną marką. 

Przykłady takich działań to między innymi usługi SEO i SEM, czy prowadzenie profili w mediach społecznościowych.

 

White Label w e-commerce

 

W przypadku sklepów internetowych model White Label polega na tym, że dostawca dostarcza partnerowi platformę sklepu. Jest ona następnie dostosowywana do potrzeb partnera (oraz oczywiście użytkowników) i sprzedawana pod jego marką. Dzięki temu właściciel, chcąc rozpocząć sprzedaż online, nie musi budować własnego sklepu od podstaw, ale korzysta ze sprawdzonych rozwiązań.

Jest to dość popularny model biznesowy w e-commerce. 

 

White Label a Private Label

Na czym polega Private Label? Sprzedawca zamawia gotowe produkty prosto od producenta. W zasadzie oznacza to, że - w przeciwieństwie do White Label - w dostawie klient dostanie produkt, który zawiera etykiety i oznaczenia firmowe.

 

 

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

White Label w WebWave – dlaczego ważna jest dla nas marka klienta

Dobrym przykładem White Labelingu jest kreator stron www w WebWave. Nasze narzędzie umożliwia współpracę z klientami zewnętrznymi pod własną marką. 

Nie zależy nam w tym wypadku na reklamie. Możesz ukryć logo WebWave zastępując je własnym, korzystać z poczty i tworzyć strony na zlecenie pod własną domeną, a także pobierać płatności od swoich klientów. Dzięki temu nie będą oni wiedzieli, że korzystasz w pracy z naszego kreatora.

 


 

Dzięki oferowaniu usług pod własną marką stworzysz wizerunek profesjonalisty. Twój klient będzie kojarzył wybrane przez Ciebie rozwiązanie z Tobą, nie z jego twórcą.

 


 

Zalety White Label dla Twojej firmy

Stosowanie White Label niesie ze sobą kilka ważnych korzyści. 

Dzięki oferowaniu usług pod własną marką stworzysz wizerunek profesjonalisty. Twój klient będzie kojarzył wybrane przez Ciebie rozwiązanie z Tobą, nie z jego twórcą.

Zbudujesz spójny model komunikacji biznesowej. Klienci zawsze będą widzieli Twoje logo i markę. Dlatego nie pomylą oferty z konkurencją.

Produkty zewnętrznych partnerów to najczęściej sprawdzone rozwiązania. Unikniesz ryzyka błędów i pomyłek, jakie mogłyby pojawić się przy tworzeniu własnego narzędzia od podstaw. 

 

Model biznesowy White Label - podsumowanie

White Label może okazać się dobrym rozwiązaniem dla firm, które chcą poszerzyć portfolio swoich usług a nie dysponują zasobami, które pozwalałyby samodzielnie stworzyć konieczne do tego oprogramowanie.

Dzięki White Label uprościsz komunikację z klientami (i ułatwisz im wyszukiwanie Twojego biznesu), stworzysz wizerunek profesjonalisty i skorzystasz z wypróbowanych, skutecznych rozwiązań. Nie tak dawno na naszym blogu pisaliśmy o tym jak zarabiać tworząc strony internetowe. Kreator stron www WebWave to narzędzie, które umożliwia pracę pod własną marką. Jeśli chcesz tworzyć witryny na zlecenie, koniecznie wypróbuj nasze rozwiązanie. Możesz to zrobić za darmo i bez limitów czasowych.

 

Dowiedz się więcej o tworzeniu stron:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

21 listopada 2019

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: