Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Strona internetowa dla rożnych grup wiekowych

Audyt SEO jest procesem oceny witryny w wielu obszarach pozycjonowania. Ogólna ocena dotyczy wskaźnika zoptymalizowania danej strony. 

Można go zarówno zlecić zewnętrznej firmie, która zajmuje się usługami z kategorii pozycjonowania, jak i przeprowadzić go osobiście, kierując się instrukcjami i jednocześnie zdobywając wiedzę na przyszłość.

audyt seo

Dlaczego audyt SEO jest ważny?

Nowe informacje na temat pozycjonowania w Google pojawiają się niemal codziennie, a aktualizacje są regularnie zamieszczane na stronach i omawiane w środowisku eksperckim. 

Dodatkowo nowe wiadomości często wypierają stare, więc “świeża” informacja sprzed pół roku może już nie być aktualna. W branży SEO niemal wszystkie aspekty ulegają stałym, regularnym zmianom i aby pozostać na czele tego wyścigu, należy stale pogłębiać i aktualizować swoją wiedzę. 

Audyt SEO można uznać za ocenę witryny, która ocenia witrynę pod kątem jej zdolności do pojawiania się na stronach wyników wyszukiwania (SERP).

Konieczne jest przeprowadzanie regularnych audytów SEO (co najmniej raz na pół roku), aby upewnić się, że Twoja strona internetowa jest na bieżąco z najnowszymi zmianami.

Jak przeprowadzić audyt SEO?

Chociaż istnieją różne narzędzia, których można użyć do audytu SEO witryny, najlepszym podejściem jest albo przeprowadzenie audytu, postępując zgodnie z instrukcją lub zatrudnić audytora SEO, który wykona pracę za Ciebie.

Teraz gdy jesteś już przekonany, że audyt SEO jest koniecznością, dowiedz się, jak go wykonać. 

Pamiętaj jedno: audyt SEO nie powinien być pospieszany. Po prostu potrzeba czasu, aby odkryć przyczyny problemów wpływających na pozycje w Internecie. W zależności od wielkości Twojej witryny właściwy audyt może potrwać od jednego dnia aż do kilku tygodni. Przy dokonywaniu poważnych zmian wymagana jest należyta staranność, a specjalista SEO lub właściciel strony musi przeprowadzić dokładne dochodzenie w celu sformułowania trafnych zaleceń.

Sprawdź, na czym stoisz

Potraktuj to jako ocenę „Googleability” dla Twojej witryny. Może ona być piękna i dobrze zaprojektowana, ale jeśli wyszukiwarki nie mogą dotrzeć do Twojej witryny i ją zaindeksować, to niezależnie ile ciężkiej pracy wkładasz w jej tworzenie - nie zobaczy ona publicznego światła dziennego.

Możesz łatwo znaleźć swój wynik SEO za pomocą takich narzędzi, jak stworzony przez Tell Me Your Goal automatyczny mini-audyt SEO. Wystarczy wpisanie adresu strony i słowa kluczowego - na maila otrzymasz około dziesięcio stronicowy raport na temat swojej witryny z uwzględnieniem aspektów, które wymagają poprawy. 

Jest to świetne rozpoczęcie pracy z własną stroną, bo jasno wskazuje na najbardziej oczywiste błędy, które Ci umknąć, gdy korzystasz z niej codziennie. 

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Analizuj sytuację w SERPach 

Wykorzystuj najlepsze narzędzia do analizowania swojej pozycji, jak i innych kluczowych aspektów dobrego pozycjonowania. Pamiętaj o regularnym i szczegółowym analizowaniu przy użyciu darmowych narzędzi. 

Należą do nich:

 • Google Analytics;

 • Google Search Console;

 • Woorank;

 • Screaming Frog;

 • Siteliner.

Wnętrze strony pod lupą

SEO na stronie jest najważniejszą częścią audytu SEO. W rzeczywistości wiele audytów obejmuje tylko tę część. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystać z naszego kompleksowego poradnika  SEO, który doskonale wprowadza i dogłębnie analizuje każdy istotny temat w kontekście pozycjonowania. 

W on-site SEO chodzi o budowanie linków i inne sygnały, które możesz przekazać wyszukiwarkom, aby przekonać ich o jakości i użyteczności Twojej witryny. 

Wliczają się w to:

 • Jakość treści jest najważniejsza;

 • Meta tytuły i opisy stron;

 • Treści pisane pod SEO;

 • Nagłówki H1 - H3 i sposób formatowania treści;

 • Elementy multimedialne i używanie alt-tagów;

 • Optymalizacja adresów URL;

 • Linkowanie wewnętrzne;

 • Linkowanie zewnętrzne;

 • Szybkość ładowania strony;

 • Mobile Indexing First;

 • RWD. 

O każdym z tych podpunktów możesz przeczytać w specjalnie podlinkowanych do nich artykułach. Przeczytaj je dokładnie i przygotuj się na pracę z własną stroną. Początki zawsze będą najtrudniejsze, ale pamiętaj, że istnieją przydatne pomoce…

Nowe informacje na temat pozycjonowania w Google pojawiają się niemal codziennie, a aktualizacje są regularnie zamieszczane na stronach i omawiane w środowisku eksperckim. 

Analizer SEO w WebWave

W lipcu 2019 wprowadziliśmy przełomowe narzędzie - automatyczną analizę SEO dla dowolnego artykułu i podstrony. Jest to niezwykle intuicyjne i wygodne rozwiązanie, które oferujemy wszystkim naszym użytkownikom kompletnie za darmo! 

Zamiast spędzać wiele godzin, upewniając się, czy wszystkie potrzebne aspekty SEO zostały wykonane - możesz jednym kliknięciem zobaczyć wymagające poprawy miejsca.

Wskocz na kolejny poziom pozycjonowania, korzystając z naszej najnowszej funkcji - analizy SEO na danej podstronie! Wypróbuj WebWave jeszcze dziś! 

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Julia Mądraszewska

 

05 września 2019

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak wygląda audyt SEO? Jak przeprowadzić go na własnej stronie?

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI