Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

optymalizacja kampanii mailowych

Biuletyny informacyjne, czy inaczej newslettery, znacznie ewoluowały na przestrzeni lat.

Zmieniły się zasady komunikacji, style oraz grafika, a także strategie ich wykorzystania.

Mimo, że biuletyny funkcjonują od dawna, ciągle są cenne dla wydawców cyfrowych i potrafią przynosić wymierne zyski.

Jeżeli chcesz, by Twoje kampanie mailowe były skuteczniej dostarczane, częściej otwierane i klikane, skorzystaj z poniższych wskazówek.

 

1. Książka adresowa

Poproś swoich odbiorców, by dodali Cię do listy adresowej czy wpisali na „białą listę”. Po dodaniu mamy pewność, że nasza wiadomość nie trafi do spamu czy nie zostanie przeoczona. Ten krok jest często pomijany, jednak poprawia wskaźnik dostarczania wiadomości.

 

2. Konsekwentna wysyłka

Dobrą praktyką jest wysyłanie newsletterów systematycznie, w tych samych dniach i o tej samej porze. Pomaga to zaznajomić się odbiorcom z naszym harmonogramem.

 

3. Odpowiedni temat

Temat newslettera powinien być atrakcyjny i odpowiadający tematowi naszej wiadomości. Musi mieć także określoną długość, ponieważ zapewne zostanie skrócony przez dostawcę usług poczty elektronicznej. Treść w temacie bywa już obcinana nawet po przekroczeniu 60 znaków. Wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych, kwestia ta jest bardzo istotna.

 

4. Przejrzystość

Biuletyn musi być przejrzysty, łatwy do przeczytania i nawigacji. Gotowe szablony newsletterów są dzisiaj naprawdę dopracowane i estetyczne. Nawet jeżeli nasze obrazki i multimedia będą domyślnie blokowane, ich udostępnianie przyciąga uwagę odbiorców.

 

5. Dobra stopka

Dobrze zaprojektowana stopka powinna umożliwiać odbiorcy wiadomości kontakt z Twoją firmą, zarządzać jego subskrypcją czy również wypisać się z listy mailingowej. Umieszczenie tych opcji sprawi, że biuletyn będzie bardziej renomowany i lepiej postrzegany przez czytelników.

 

Jakie Waszym zdaniem są najlepsze praktyki dotyczące newsletterów? Jakie błędy najczęściej popełniają wysyłający?

Pamiętaj, że do strony zrobionej w WebWave dodasz bez kłopotu formularz zapisu do mailingu! Zobacz, jak łatwo stworzyć stronę w WebWave:

Dowiedz się więcej o tworzeniu stron www:

Autor: Paweł Krzywina. Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec. 5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

20 kwietnia 2017

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

5 sposobów na usprawnienie kampanii mailowych

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!
 

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI