Blog

W biznesie otrzymujemy tylko jedną szansę, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Kiedy klient przybędzie na Twoją stronę powinien od razu mieć jasne wytłumaczenie kim jesteś i co robisz.

Strona główna musi prezentować Twój produkt lub usługę w sposób, który nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Powinna także zachęcać do dalszego odkrywania Twojej witryny. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak zrobić dobrą stronę główną.

Poniżej przedstawiamy pytania, które najczęściej zadają sobie goście odwiedzający strony internetowe po raz pierwszy. Na ich odpowiedź masz zaledwie kilka sekund.

 

1. Co to jest i co oferuje?

Pierwsze i podstawowe pytaniem brzmi „Co to jest?”. Ludzie chcą w pełni zrozumieć co oferuje Twoja strona internetowa lub czym zajmuje się Twoja marka.

jak zrobić stronę wykorzystując kreator stron www webwave

Na stronie startowej WebWave informujemy użytkowników na czym polega nasza usługa. Ważnym elementem jest to, żeby od razu zachęcić gości do interakcji i poznania kolejnych szczegółów.

 

2. Dla kogo?

Ludzie chcą być pewni czy dany produkt lub usługa jest przeznaczona dla nich. Innymi słowy, zadają sobie pytanie: "Dla kogo jest ta strona?”. Dobrym przykładem odpowiedzi na to pytanie jest strona naszego klienta Brystol Art Studio:

jak stworzyć stronę wykorzystując kreator stron www webwave

Brystol poprzez szczegółową prezentację swoich usług i przy pomocy prostych ikon pokazuje czytelnikowi w jaki sposób oferta może się do niego odnosić.

 

3. Ile to kosztuje?

Kolejną rzeczą, którą będzie chciał znać odwiedzający, jest cena. Jeżeli nie chcesz zaprezentować pełnego cennika, możesz wyróżnić niektóre informacje na stronie głównej lub precyzyjnie skierować swoich gości na konkretną podstronę. Przykład ze strony 4mobility.pl:

jak stworzyć stronę wykorzystując kreator stron www webwave

4. Jak to działa?

Jeżeli przekonałeś gości do swojej marki, należy im wyjaśnić jak działa Twoja usługa. Z punktu widzenia projektanta, może to być wbrew pozorom trudne zadanie. Przepełnienie strony startowej informacjami może przytłoczyć i odstraszyć użytkownika. Kolejny przykład z 4moblity.pl:

 

jak stworzyć stronę wykorzystując kreator stron www webwave

Proste grafiki, krótki i czytelny opis precyzyjnie odpowiadają na zadane pytanie.

 

5. Czy mogę im ufać?

Zawsze czujemy się bardziej komfortowo, gdy widzimy, że konkretne usługi okazały się przydatne oraz przyjemne. Na swojej stronie startowej powinieneś zapewnić gości, że Twoja firma wie co robi i że jest godna zaufania. Aby osiągnąć ten cel możemy skorzystać np. z rekomendacji czy referencji.

jak stworzyć stronę wykorzystując kreator stron www webwave

 

Zauważ, że wykorzystanie zdjęć ludzi czyni rekomendacje bardziej realnymi i wiarygodnymi niż anonimowe cytaty. W przypadku niektórych usług dobrym sposobem na zachęcenie ludzi są także np. bezpłatne informacje czy darmowe próbki.

 

6. Jak zacząć?

Kiedy przekonasz gościa do wyboru Twojej oferty, należy dokładnie poinstruować go w dalszym działaniu. W przeciwnym razie może się zwyczajnie zniechęcić i zamknąć stronę. Upewnij się, że dalsze instrukcje są wyraźnie widoczne i przyciągają uwagę. Jeżeli Twój produkt nie wymaga konkretnego działania (np. rejestracji), należy skierować klienta do formularza kontaktowego. Ważne jest by zawierał on wszelkie możliwe informacje. Formularz ze strony Ceremonie-slubne.pl:

jak stworzyć stronę wykorzystując kreator stron www webwave

 

W zależności od konkretnych przypadków, niektóre z tych punktów mogą być nieistotne. Najważniejsze, by Twoja strona internetowa precyzyjnie odpowiadała na pytania, które najbardziej martwią Twoich odwiedzających. Co jeszcze Waszym zdaniem powinno koniecznie znajdować się na stronie głównej?

Wszystkie strony internetowe, na przykładzie których został napisany ten artykuł zostały stworzone w WebWave.

Koniecznie przeczytaj też te teksty:

Autor: Paweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec. 5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

6 pytań na które powinna odpowiadać strona główna

02 lutego 2017

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych bez kodowania

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie i w prosty sposób zrobić stronę internetową.

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie