Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

tworzenie stron www przyjaznych Google

Jeżeli korzystasz z aplikacji mobilnej Google na pewno wiesz, o czym będę mówić, choć niekoniecznie znasz nazwę Google Discover. Jest to ta lista artykułów i ciekawych informacji, która pojawia Ci się w aplikacji pod polem do pisania szukanej frazy.

Widzisz tam wiadomości, rzeczy powiązane z Twoim hobby, pracą czy też wcześniejszymi wyszukaniami.

Jednak wcześniej ta funkcja nazywała się Google Feed. Skąd pomysł na jej zmianę i wprowadzenie nowych, interesujących dodatków? Czy należy podjąć się optymalizacji artykułów na własnych stronach?

Czym jest Google Discover?

W drugiej połowie zeszłego roku gigant z Mountain View postanowił odświeżyć sposób, w jaki przedstawia swoim użytkownikom nowe informacje. I tak jak ostatnio każdy trend, ten również jest ukierunkowany na możliwe najlepsze dopasowanie do potrzeb pojedynczego użytkownika, a nie ich ogółu.

Aplikacja mobilna umożliwia wyświetlanie treści, które nas interesują i jest znaczna szansa, że w najbliższym czasie chcielibyśmy się o nich więcej dowiedzieć. Można go przyrównać z typowym widokiem głównej strony Facebook - wiele informacji, które są dobrane specjalnie pod upodobania użytkownika. Zobaczysz tam artykuły, zdjęcia, wydarzenia, filmy i wszystko, co potencjalnie może Cię zainteresować.

Google twierdzi, że z aplikacji korzysta już ponad 800 milionów osób miesięcznie.

 

Skąd Google wie, co mi pokazywać?

Dzięki Discover, Google śledzi Twoje nawyki, aby dostarczyć jak najbardziej trafną treść.

Funkcjonuje to jako alternatywa dla użytkowników, którzy chcą pozostać w kontakcie ze swoimi zainteresowaniami, jednak bez stałego wyszukiwania informacji. Jest to pewien sposób “podglądania” użytkownika przez sztuczną inteligencję. Treść, która wyświetla Ci się w Discover, zależy od Twoich konkretnych, wskazanych zainteresowań. Jeśli jednak ich nie wskażesz, to Google wymyśli te zainteresowania na podstawie Twojej historii wyszukiwania.

Dodatkowo również może pobierać informacje z każdej aplikacji, w której logujesz się przy pomocy swojego konta Google - Twoje lokalizacje, czy interakcje z aplikacjami Google (kalendarz, lub kontakty).

Dołącz do 180 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Czy treści z mojej strony są pokazywane w Google Discover?

Prawdopodobnie tak.

Zanim jednak będziesz cieszyć się z sukcesu, warto upewnić się, że Twoja witryna posiada cechy kwalifikujące się do wykrycia przez Google. Strona musi zostać zweryfikowana i zaindeksowana w Google Search Console, a treści, które spełniają standardy Google News. Możesz o nich przeczytać na oficjalnej stronie Google.

Wcześniej większość treści wyświetlanych w Google Feed była związana z wiadomościami lub trendami.

Powszechnie jednak wiadomo, że “wiecznie zielone treści” wykorzystują teraz znaczącą widoczność, więc są one dominującym źródłem informacji w Google Discover.

 

Czym jest evergreen content?

Wiecznie zielone treści są jak drzewa, których liście nigdy nie spadają - zawsze atrakcyjne i budzące zainteresowanie. Oznacza to, że w celu uzyskania najlepszego wyniku potrzebna jest strategia obejmująca zarówno wiecznie interesujące artykuły, jak i aktualne trendy.

A w przypadku treści evergreen upewnij się, że regularnie aktualizujesz starsze artykuły, aby były nadal aktualne.

 

Topic Layer

Na swoim oficjalnym blogu Google zapowiedziało, że ich nowa funkcja - topic layer - umożliwia przewidzieć poziom wiedzy użytkownika na dany temat i pomóc mu dalej rozwijać te zainteresowania. Jeśli na przykład uczy się on malować, zobaczy treści dla początkujących, takie jak dobór kolorów czy polecane techniki. Jeśli jednak jest on doświadczonym artystą, pokażą mu się inne, bardziej zaawansowane tematy.

Google twierdzi, że z aplikacji korzysta już ponad 800 milionów osób miesięcznie

Jak trafić na Google Discover?

Wspominałam już na samym początku - jeżeli przestrzegasz zasad Google na temat ich polityki treści oraz tworzysz wartościowe materiały, które są ponadczasowe, ale też zahaczają o aktualne trendy, to jesteś na dobrej drodze, aby tam trafić. Istnieją jednak oczywiście punkty, które musisz przestrzegać, gdy chcesz być na tej liście.

 

Oryginalne zdjęcia

Zauważyliśmy duży nacisk na oryginalne zdjęcia, które nie są z banku zdjęć. Jako że każda wiadomośc umieszczona w Google Discover jest zaopatrzona w zarówno zdjęcie, jak i nagłówek, to jest ono konieczne dla każdego artykułu, który publikujesz.

Google wskazuje, że użytkownicy otrzymują przede wszystkim więcej obrazów i świeżych treści wizualnych, niż samego tekstu.

Cel tego punktu jest jeden: ma być przyjemnie wizualnie, więc podczas tworzenia treści, skup się na znajdowaniu atrakcyjnych miniatur. Będzie to miało znaczący wpływ na to, czy Twoja treść stanie się pretendentem do Discover.

 

Optymalizuj pod urządzenia mobilne

Google Discover działa wyłącznie na aplikacje mobilne.

Od zeszłego roku wprowadzone jest mobile first indexing.

Jeżeli nie masz strony, która jest specjalnie dopasowana do urządzeń mobilnych, nie ma szans, że Twoje artykuły zostaną pokazane. W tej chwili już ponad połowa użytkowników internetu przegląda go za pomocą innego ekranu, niż komputerowego. Dlatego Discover oferuje jedynie najlepiej dostosowane dla nich treści.

 

Google oczekuje stron na miarę XXI wieku.

Mają być responsywne, bogate w merytoryczne informacje, zgodne z polityką treści i unikalne wizualnie. Teraz nie jest to już wyścig “kto wstawi więcej słów kluczowych w tekście”.

W tej chwili wygrywają osoby, które poświęcają najwięcej czasu i przygotowania swoim witrynom. Google nagradza tych, którym zależy na użytkowniku.

Oczywiście w WebWave nie ma najmniejszego problemu, aby osiągnąć którykolwiek z tych punktów. Oferujemy zaawansowane i wygodne tworzenie wersji Twojej strony na inne ekrany, możesz unikalnie formatować artykuły i na bieżąco sprawdzać i analizować swoje SEO.

Nie czekaj, aż inni Cię dogonią, gdy masz rozwiązanie podane na tacy.

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

 

Autor: Julia Mądraszewska

 

14 sierpnia 2019

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Czym jest Google Discover i czy wpłynie na pozycjonownie?

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI