Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Bartek Raducha

Interakcje w WebWave – zobacz co dzięki nim zrobisz

Niedawno w kreatorze stron www WebWave pojawiła się nowa funkcja: interakcje.

Dzięki niej użytkownicy mogą łatwo dodać do strony pop-up, okno modalne lub podpowiedź.

A to tylko niewielka część możliwości, które dają interakcje w WebWave.

 

Czym są interakcje w WebWave?

 

Interakcje pozwalają na pokazywanie i ukrywanie elementów na stronie bez jej przeładowywania. Po kliknięciu w obiekt na stronie (zdjęcie, przycisk, ikonę…) zmieniasz widoczność powiązanych elementów.

Dzięki temu jeszcze łatwiej dodasz świetne efekty na swojej stronie. Jeśli brzmi to skomplikowanie, to koniecznie zobacz możliwości, które dają interakcje w WebWave.

Efektowe slidery i galerie, wyjątkowe menu, krótkie historie i wiele innych rzeczy. Łatwo wykorzystasz interakcje do grywalizacji strony!

Pomoże Ci w tym ustawienie odpowiedniej animacji pokazania i ukrywania obiektów. Taka interaktywność na stronie – zwłaszcza wprowadzona z głową – na pewno spodoba się Twoim użytkownikom.

Ale przejdźmy do konkretów. Zobaczysz zaraz jak interakcje ułatwiają tworzenie własnej strony internetowej w WebWave :).

 

Okna modalne

 

W skrócie: to takie „lepsze pop-upy”, które pomagają zaangażować użytkowników na stronie.

Okno modalne daje dużo możliwości: dodanie i pokazanie w ciekawy sposób formularza zapisu lub kontaktowego. W takim oknie lepiej wyglądają komunikaty i elementy, dzięki którym zaktywizujesz użytkowników swojej strony.

A może chcesz przekazać swoim użytkownikom jakąś informację, ale nie chcesz się z nią afiszować i ukryć pod przyciskiem? Rabat, specjalna oferta lub coś w tym stylu? Okno modalne sprawdzi się do tego doskonale.

efektowne podpowiedzi na stronie - interakcje w webwave

Podpowiedzi

 

Każdy element na stronie możesz okrasić efektownymi podpowiedziami. Możesz dodać informacje dla zainteresowanych.

Na przykład prezentując ofertę możesz dodać tylko zdjęcia. Za to po kliknięciu na ikonę pokaże się dokładny opis – widoczny tylko dla zainteresowanych.

Dzięki temu jeszcze szybciej zbudujesz minimalistyczną stronę internetową. Ale taką, na której nie zabraknie potrzebnej treści :).

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Efektownie zaprezentowane opinie klientów?

Opinie klientów są na wagę złota. Zawsze można je pokazać w blokach. Wyglądają ładnie, ale dzięki interakcjom mogą wyglądać jeszcze lepiej.

Jeśli zależy Ci na zachowaniu czytelnego wyglądu opinii, to z interakcjami w WebWave możesz je umieścić w efektownym sliderze. Będą wyglądały czytelnie i naprawdę profesjonalnie. A do tego każdej z opinii dasz wystarczająco dużo miejsca na stronie, żeby dobrze wybrzmiała :).

jak pokazać pasek postępu - interakcje w webwave

Opisz proces lub stwórz historię

 

Dzięki interakcjom łatwo opowiesz historię lub efektownie pokażesz proces. Interaktywny pasek postępu pomoże wyróżnić Twoją stronę spośród setek innych.

To daje Ci możliwość opowiedzenia historii. Może Twojej firmy? Może tego, czym się zajmujesz? Pamiętaj, że użytkownicy lubią pomysłowe rozwiązania – dzięki interakcjom w WebWave wprowadzisz je jeszcze łatwiej na swoją stronę.

 

Własne menu strony

 

Menu kręgosłup każdej strony internetowej. Bez niego użytkownicy nie wiedzą, co ta strona w sobie ma. Dlatego tworzenie menu jest sztuką:).

Korzystając z interakcji stworzysz unikalne menu. Są oczywiście pewne reguły, więc lepiej nie szaleć z rozwiązaniami (użytkownik ma wiedzieć, czego od niego chcesz i co mu oferujesz), ale dzięki interakcjom łatwiej stworzysz wyjątkowe menu.

Wywoływane jednym przyciskiem i wysuwające się z którejś ze stron? Bez kłopotu. A to tylko jedna z możliwości!

prezentacja oferty w zakładkach - interakcje w webwave

Zakładki

 

Chociaż prosta, to taka prezentacja danych jest bardzo efektowna. Dzięki zakładkom na stronie w jednym miejscu pokażesz całą ofertę lub większy zbiór informacji

Na pewno pomoże to użytkownikowi oszczędzić czas. Nie musi szukać informacji w gąszczu tekstu lub na kolejnych podstronach. Wystarczy, że przejdzie przez kilka zakładek lub wybierze te, które go interesują.

 

Zaawansowany slider, wyjątkowa galeria

 

Siłą każdego slidera jest to, że jest czytelny. Świetnie otwiera stronę i doskonale sprawdza się jako połączenie grafiki, tekstu i wezwania do działania. Przydatny zwłaszcza w portfolio online. Ale slider może być czymś więcej. Zwłaszcza jeśli użyjesz do niego interakcji w WebWave.

Dzięki nim pokażesz i ukryjesz kolejne „karty” slidera. Chcesz stworzyć slider o zróżnicowanej treści? Dodasz do niego lightboxy, grafiki i filmy. Bez pisania nawet jednej linijki kodu i z dokładnością do jednego piksela.

 

Rozwijany tekst

 

Bardzo efektownie wygląda strona, na której są rozwijające się elementy. Klikasz na element i wszystko pod spodem przesuwa się w dół, odsłaniając tekst lub cokolwiek innego :).

W interakcjach układasz elementy na stronie, ustawisz ich widoczność i gotowe! Możesz nawet stworzyć całą „rozwijaną” stronę.

Interakcje w WebWave to o wiele więcej

To tylko kilka pomysłów. Mogą Cię zainspirować lub zaciekawić. Pamiętaj, że interakcje w WebWave dają Ci ogromne możliwości. Serio, możesz w nich zrobić o wiele więcej, niż opisałem w tym tekście.

 

Te teksty mogą Cię zainteresować:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

07 czerwca 2018

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: