Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Opinie klientów na stronie www i referencje na stronie internetowej

Jak powinny wyglądać dobre rekomendacje na stronie internetowej?

06 lipca 2017

Sukces naszego biznesu, szczególnie jeżeli chcemy pozyskać nowych klientów przez Internet, w dużej mierze zależy od treści i jakości strony www. Jednym z najważniejszych czynników, który może przekonać do nas nowe osoby, są rekomendacje. Niestety na stronach internetowych są one nadal bardzo słabe i nieciekawe, przez co nie spełniają należycie swojej roli. Jak więc zrobić stronę internetową zawierającą dobre rekomendacje?

 

Rekomendacje a wiarygodność marki

Zapewne do tej pory widzieliście przykłady setek rekomendacji, ale czy na którąś zwróciliście szczególną uwagę? W Internecie pełno jest zmyślonych cytatów nieistniejących osób lub też zwyczajnie beznadziejnych wypowiedzi w stylu:

  • XXX to świetna firma!

  • Cieszę się, że kupiłem/am ten produkt.

  • Pan Kowalski to bardzo dobry nauczyciel języka angielskiego.

 

Opinie i komentarze dotyczące naszych produktów czy usług od zadowolonych klientów są jednym z najlepszych sposobów budowania wiarygodności marki i pokazania potencjalnym klientom, że jesteśmy godni zaufania i doświadczeni w swojej dziedzinie. Jednak nasze rekomendacje powinny naprawdę być unikalne i przekonujące. Użytkownicy odwiedzający naszą stronę internetową nie są naiwni i potrafią zauważyć, jeżeli coś chcemy sprzedać „na siłę”. Jeżeli nie jesteście liderem w swojej branży lub nie macie jeszcze wyrobionych silnych relacji z klientami, wielu odwiedzających z pewnością bardziej zaufa osobie z zewnątrz, niż Wam. Zamieszczone przez nas referencje klientów mogą zawierać takie elementy jak:

  • doświadczenia klientów,

  • studium przypadku,

  • zdjęcia klientów,

  • materiały wideo.

 

O rekomendacje możecie bezpośrednio spytać swoich klientów np. drogą mailową. Na pewno wiele osób z przyjemnością odpowie na zadane przez Was pytania. Jeżeli jeszcze nie wystartowaliście ze swoim biznesem, możecie komuś zaproponować za darmo swoją usługę w zamian za kilka słów.

Dołącz do 100 tysięcy ludzi, którzy tworzą responsywne strony za darmo i bez kodowania

Zbuduj własną stronę www i dodaj do niej sekcję komentarzy! Zacznij od pustego projektu lub wybierz jeden z kilkudziesięciu darmowych szablonów. 

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Co powinno znajdować się w dobrej rekomendacji na stronie internetowej

 

Wykazanie korzyści

Jak Wasza usługa poprawia życie czy ułatwia funkcjonowanie klienta? Przekonująca rekomendacja opisuje wpływ Waszego produktu na daną osobę i pokazuje klientom dlaczego powinni wybrać właśnie Was. Żeby uzyskać taką opinię spytajcie Waszych klientów dlaczego wybrali właśnie Waszą usługę? Czy rozwiązało to ich problem? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

 

Pokonanie obiekcji

Aby kogoś przekonać, potrzebujecie również rozwiać jego wątpliwości. Przykładowo, Wasz produkt może wydawać się zbyt drogi lub zwyczajnie ludzie nie ufają Waszej firmie albo sądzą, że nie potrzebują pomocy eksperta. Takie myśli mogą skutecznie powstrzymać potencjalnych klientów przez kontaktem z Wami. Przekonujące referencje przezwyciężają takie wahania, ponieważ demonstrują sposób w jaki inne osoby przezwyciężyły swoje obawy do skorzystania z Waszych usług. Aby otrzymać taką rekomendację spytajcie klientów nad czym zastanawiali się przed dokonaniem zakupu w Waszej firmie, a następnie poproście o dalsze doświadczenia.

Konkrety

Konkretne informacje są najprostszym sposobem, by Wasze rekomendacje były mniej „słodkie”, a bardziej wiarygodne. Spytajcie klientów jakie zyskali wymierne efekty (np. wzrost konwersji o 5%). Jeżeli nie można bezpośrednio zmierzyć wpływu Waszego produktu czy usługi, bądź ktoś nie chce się tą informacją podzielić, opinia nadal może być rzeczowa i zawierać informacje np. o usprawnieniu działalności czy nauce nowych rzeczy (np. w przypadku nauczyciela czy korepetytora).

 

Jest się czym chwalić

Bardzo dużo firm niepotrzebnie ukrywa swoje rekomendacje w rzadko odwiedzanych miejscach czy na specjalnych podstronach. Aby zwiększyć siłę Waszych rekomendacji umieśćcie je w widocznych miejscach np. na stronie głównej, w sekcji „o nas”, na stronach produktów i usług, w newsletterach czy na portalach społecznościowych.

 

Podsumowanie

Rekomendacje na stronie www mogą być bardzo skuteczne w budowaniu zaufania i zachęcaniu użytkowników do zakupu, rejestracji, wypełnienia formularza czy podjęcia innych działań. W przypadku witryn internetowych i firm online, opinie mogą być jeszcze bardziej przydatne niż wśród tradycyjnych przedsiębiorstw, ponieważ odwiedzający często sceptycznie lub niechętnie od razu ufają komuś z Internetu.

Podsumowując, wasze rekomendacje powinny być treściwe i przekonujące. Spytajcie klientów czy korzystali z podobnych produktów u konkurencji, które nie spełniły ich oczekiwań. Jeżeli Wasz produkt dedykowany jest dla seniorów, możecie zapytać klienta czy zgadza się na podanie jego wieku. Jeżeli usługa przeznaczona jest dla dzieci, możecie poprosić rodziców o zdjęcie rodzinne. Dla znacznych korzyści wystarczy tylko trochę wysiłku i pomysłu np. dodanie rekomendacji w formie wideo.

Jakie Waszym zdaniem są dobre lub złe przykłady rekomendacji? Czy korzystacie z nich na swojej stronie internetowej? Czy pytaliście o opinię swoich klientów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tekstem.

 

Chcesz zbudować dobrą stronę internetową? Koniecznie przeczytaj te teksty: 

Autor: Paweł Krzywina

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog