Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

co to slug i projektowanie stron internetowych

5 sposobów jak usprawnić pracę designera

05 maja 2016
Praca projektanta wielu osobom wydaje się pewnego rodzaju kreatywnym uniesieniem - niczym Konrad w III części dramatu "Dziady" Adama Mickiewicza wygłaszając Wielką Improwizację, dostajemy nagłego natchnienia i zaczynamy pracować... po czym budzimy się 3 dni później, a przed nami leży wspaniały projekt. Niestety, rzeczywistość jest dla nas w tym względzie okrutna i wygląda zgoła inaczej. Aby móc zacząć tworzyć musisz przebić się przez dość sporo "papierkowej" roboty.
 
Pokażę Ci 5 kroków jak usprawnić ten proces i sprawić, że będziesz mógł bardziej skupić się na tworzeniu.
 
 

Pozyskuj klientów

By móc być kreatywnym, trzeba najpierw mieć jakieś projekty do zrealizowania. Aby mieć projekty, to trzeba mieć klientów. Choć może wydawać się to oczywiste, to jednak tak nie jest. Wielokrotnie już trafiłem na "młodych" freelancerów, którzy pytali dlaczego nie mają klientów. Jednak na pytanie co robią, aby ich zdobyć odpowiadali jak jeden mąż: "zamieściłem swoje portfolio w sieci". Na tym ich zaangażowanie w pozyskiwanie klientów niestety się kończyło.
 
Warto poświęcić zawsze parę godzin w tygodniu na nawiązanie nowych kontaktów, nawet jeśli masz już sporo pracy. Pamiętaj, że zawsze może być lepiej, a do tego niektóre projekty można rozłożyć w czasie (albo po prostu niemiłosiernie się ciągną), dlatego zawsze warto mieć trochę pracy w zanadrzu.
 
Teraz pewnie zastanawiacie się jak zdobyć nowych klientów? Jest to temat na osobny artykuł, ale pamiętaj, że nawet przy próbie zdobycia klienta możesz wykazać się kreatywnością. Przykładowo kiedyś czytałem o grafiku, który wysłał do agencji interaktywnych... sześciopak piwa, które sam uwarzył. Każde z piw przedstawiało jakieś jego umiejętności i ich opis - np. lager to znajomość PhotoShopa, a IPA to CSS ;) 
 

Przygotuj ofertę

Nawet jeśli do każdego klienta podchodzisz indywidualnie, a każdą wycenę szyjesz na zamówienie, to i tak potrzebujesz jakiegoś ogólnego zarysu. Każdy klient oczekuje na samym początku jakiegoś punktu zaczepienia do rozmów. Nie musisz podawać tam cen, ale zawrzyj przykładowe projekty, opis działań, sposób w jaki pracujesz itp. 
 
Pozwoli Ci to zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu, ponieważ nie będziesz tego musiał robić za każdym razem, gdy ktoś się odezwie z jakimś zapytaniem. Dodatkowo jeśli raz zrobisz to naprawdę porządnie, to gwarantuję, że będzie to wyglądało dużo bardziej profesjonalnie, niż na szybko sklecona oferta dla indywidualnego klienta.
 

Przygotuje listę pytań do klienta

To jest rzecz, która naprawdę ratuje życie. Gdy już dogadasz klienta, to zawsze pada to samo pytanie: "To jak możemy zacząć?". Najlepszym sposobem, jest przesłanie klientowi listy wcześniej przygotowanych pytań, takich jak:
  • czym zajmuje się Twoja firma?
  • co wyróżnia Twoją firmę na tle konkurencji?
  • kto jest klientem Twojej firmy?
Dzięki temu uzyskasz sensowny brief od klienta, na którym będziesz mógł pracować. Dodatkowo pokażesz, że naprawdę znasz się na rzeczy i robiłeś to już wiele razy.
 

Check-lista spinająca projekt

95% czynności w każdym projekcie jest powtarzalnych. Przygotuj więc sobie listę, aby żadnego z tych etapów nie przegapić. Pozwoli Ci to uwolnić się od natarczywego stukania z tyłu głowy z myślą, że coś jeszcze miałem zrobić i będziesz mógł w pełni skupić się na tworzeniu.
 
Poza tym dzięki temu unikniesz wielu uciążliwych wpadek, polegających na tym, że nie zrobiłeś czegoś co należało zrobić na samym początku i teraz np. połowę pracy musisz powtórzyć. 
 

Optymalizuj pracę

Poświęć 1-2 godziny dziennie, aby poszukać nowych rozwiązań, które mogą przyśpieszyć i ułatwić Twoją pracę. Dzięki temu będziesz pracował lepiej, szybciej i wydajniej. Nawet jeśli nie uda Ci się znaleźć danego dnia jakiegoś fajnego rozwiązania przyśpieszającego pracę to na pewno nauczysz się czegoś nowego, co sprawi, że staniesz się lepszym projektantem - zobacz dlaczego warto ciągle rozwijać swoje umiejętności.
 

strona www blog - autorTomasz Szwed - UX Designer i CEO 2Sides

Od ponad 9 lat zajmuje się projektowanie stron internetowych i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji.

Prywatnie ojciec dzieciom, smakosz piwa i pasjonat dobrej literatury.

 

 

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog