Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zobacz co zmieniło się w Webwave

Kreator stron Wordpress czy WebWave - o tym jak wybrać narzędzie do tworzenia stron dla klientów

14 stycznia 2021

Posiadanie profesjonalnej strony internetowej to w wielu wypadkach być albo nie być. W dobie lockdownu spowodowanego pandemią coraz więcej biznesów kładzie szczególny nacisk na kontakt z klientami i partnerami online. 

Dlatego zapotrzebowanie na usługi web designerów rośnie. Profesjonaliści potrzebują więc narzędzi, które ułatwią i przyspieszą pracę z klientem. W tym artykule porównamy możliwości popularnego Wordpressa i kreatora WebWave w zakresie tworzenia stron www dla klientów. 

Czym jest Wordpress

Wordpress został stworzony w celu zarządzania treścią na już istniejących stronach. Chodzi tu przede wszystkim o blogi. Miał pomóc ich twórcom w szybkim dodawaniu i edytowaniu nowych wpisów bez konieczności zmian kodu strony.

 

 

Możliwości tej platformy nie ograniczają się jednak do zarządzania stroną. Osoby znające się na kodowaniu mogą za jej pomocą stworzyć działającą witrynę. Dzięki temu praca nad nią jest szybsza, niż w przypadku kodowania “od zera”. Obecnie na bazie Wordpressa stworzonych jest, zależnie od źródeł, od 25 do 39% stron. Jest to więc najpopularniejsze narzędzie wykorzystywane w tym celu. 

 

Wordpress.org i wordpress.com

W tym miejscu warto wspomnieć, że pod marką Wordpress działają dwa niezależne systemy. Wordpress .com to oryginalna platforma typu open source, której można używać bezpłatnie do budowania i edycji stron. Wordpress .org oferuje z kolei usługę hostingu stworzoną z myślą o stronach zaprojektowanych w Wordpressie (z rozszerzeniem .org).

 

Łatwość obsługi i szybkość tworzenia strony

Prostą stronę w Wordpressie można założyć bez specjalistycznej wiedzy. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, jeśli zależy nam na krótkim czasie pracy i szybkich efektach. Z drugiej strony, stworzenie naprawdę profesjonalnej strony, która wyróżnia się na tle konkurencji wymaga czasu i sporych umiejętności. Efekty pracy mogą być za to więcej niż zadowalające.

 

Wtyczki

Popularność Wordpressa sprawia, że w sieci można znaleźć wiele darmowych i płatnych wtyczek ułatwiających pracę.

 

 

Dodatkowo zwiększają one możliwości tego narzędzia. Przy ich wyborze trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie strony, o czym za chwilę. Wadą wtyczek jest też fakt, że kiedy zainstalujemy ich wiele, strona będzie ładować się wolno. Wpływa to negatywnie na SEO i doświadczenie użytkownika. 

 

Pomoc techniczna

Wordpress to oprogramowanie typu open-source, które jest nieustannie rozwijane przez użytkowników. Dzięki temu w internecie można znaleźć wiele poradników i forów, które pomogą rozwiać wątpliwości i rozwiązać problemy. 

 

SEO

Pozycjonowanie stron w systemie Wordpress ułatwia szereg dodatków, które można z nią zintegrować. Platforma jest na tyle popularna, że w internecie można znaleźć wiele narzędzi i informacji na temat SEO stron stworzonych na tej platformie. 

 

Bezpieczeństwo

Z popularnością Wordpressa wiąże się jeden poważny minus. Strony stworzone na tej platformie często stają się celem hakerów. Dlatego pracując na Wordpressie trzeba zwrócić szczególną uwagę na skuteczne zabezpieczenia strony. 

Problem mogą też spowodować wtyczki. Niektóre z nich zostały stworzone przez niedoświadczonych twórców. W związku z tym mogą one zawierać błędy ułatwiające włamanie się na stronę. W niektórych przypadkach stają się “furtką”, przez którą dostaje się złośliwe oprogramowanie. 

 

Rozwój

Wordpress to oprogramowanie, które jest stale rozwijane i aktualizowane. Otwarta architektura pozwala na tworzenie łatwych do zintegrowania dodatków przez użytkowników. 

 

 

Wady Wordpressa

 • konieczność kodowania;

 • problemy z bezpieczeństwem;

 • konieczność instalowania wielu dodatków;

 • długi proces tworzenia strony.

 

Dołącz do 322 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

Czym jest WebWave

WebWave to kreator stron www, czyli narzędzie umożliwiające tworzenie witryn internetowych bez kodowania. Proces projektowania polega na wybieraniu poszczególnych elementów i rozmieszczeniu ich w polu projektu metodą przeciągnij i upuść. Elementy można dowolnie modyfikować a sam projekt rozbudowywać o podstrony czy artykuły blogowe. Strona, na której właśnie się znajdujesz, została stworzona w całości za pomocą kreatora WebWave.

 

 

Oprócz tworzenia od czystej kartki, możliwe jest też skorzystanie z gotowych szablonów stron. Wystarczy je zmodyfikować dostosowując do swoich potrzeb. Także w przypadku szablonów możliwa jest modyfikacja elementów, ich kopiowanie, usuwanie oraz dodawanie podstron i wpisów blogowych. Dzięki temu gotowa strona może znacząco różnić się wizualnie od projektu. Można ją też rozbudować. 

 

Łatwość obsługi i szybkość tworzenia strony

Interfejs WebWave w dużym stopniu przypomina popularne programy graficzne. Dlatego osoby, które mają nawet niewielkie doświadczenie w projektowaniu, szybko się tu odnajdą. Osoby początkujące mają do dyspozycji obszerną bazę wiedzy i serię poradników dostępnych na YouTube. 

Projektując stronę w WebWave tworzy się jednocześnie jej działającą wersję. Nie ma więc potrzeby rysowania makiet, na podstawie których powstaje strona. Publikacja w internecie wymaga jedynie jednego kliknięcia. Co więcej, bezpośrednio w kreatorze można podłączyć do strony domenę, wykupić hosting i zadbać o SEO. Dzięki temu cały proces projektowy, od pomysłu do opublikowanej i działającej strony, jest maksymalnie skrócony. 

 

Własny kod strony i dodatki

Chociaż praca nad stroną w kreatorze nie wymaga znajomości HTML czy JavaScript, program umożliwia dodanie własnego kodu do strony. Taka opcja rozszerza możliwości kreatora i sprawdzi się przede wszystkim w przypadku tworzenia skomplikowanych projektów, szczegółowo dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta. 

 

 

Poza tym, strona stworzona w WebWave może być zintegrowana z narzędziami stworzonymi przez znanych i zaufanych partnerów. Do takich rozwiązań należą między innymi Google Analytics, Freshmail i Shopify. Pełną listę integracji można znaleźć tutaj

 

Pomoc techniczna

WebWave oferuje bezpłatne wsparcie Działu Pomocy. Możliwy jest kontakt telefoniczny, za pomocą maila, czatu na stronie oraz poprzez aplikację Messenger. Użytkownicy mogą też liczyć na członków grupy na Facebooku. 

 

SEO

WebWave posiada szereg funkcji, które ułatwiają pozycjonowanie - od podstawowych, takich jak możliwość dodawania meta opisów i meta tytułów, poprzez automatyczne zgłaszanie do Google Search Console, po analizer SEO.

 

Bezpieczeństwo

Zespół WebWave na bieżąco aktualizuje program i dba o stan bezpieczeństwa stron stworzonych w kreatorze. 

 

Praca z klientem

WebWave to nie tylko narzędzie do tworzenia stron. Ułatwia też współpracę ze zleceniodawcą i zaoferowanie mu nie tylko samej strony, ale też hostingu i domeny. Najważniejsze funkcje przydatne w pracy na zlecenie to:

 • White label, czyli możliwość pracy pod własną marką;

 • praca nad jednym projektem przez wiele osób jednocześnie;

 • udostępnienie domeny i hostingu;

 • automatyczne wysłanie klientowi rachunków;

 • udostępnianie panelu CMS;

 • możliwość dodawania komentarzy do projektu strony.

 

Rozwój

Rozwój kreatora WebWave opiera się przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z użytkownikami. Konkretne rozwiązania są wprowadzane na podstawie ich potrzeb i pomysłów, które można zgłaszać za pomocą narzędzia Vote lub w grupie na Facebooku.

 

 

Wady WebWave:

 • ograniczenia przy bardzo skomplikowanych projektach;

 • dość długi czas wczytywania się rozbudowanych stron;

 • mniejsza niż w przypadku wordpressa społeczność użytkowników.

 

Posiadanie profesjonalnej strony internetowej to w wielu wypadkach być albo nie być. W dobie lockdownu spowodowanego pandemią coraz więcej biznesów kładzie szczególny nacisk na kontakt z klientami i partnerami online. Profesjonaliści potrzebują więc narzędzi, które ułatwią i przyspieszą pracę z klientem.

Kiedy skorzystać z Wordpressa, a kiedy
użyć WebWave

Wordpress nie bez powodu spotkał się z uznaniem agencji i freelancerów tworzących strony. Daje prawie nieograniczone możliwości, integrację z wieloma dodatkami i jest na tyle znany, że stał się wyjątkowo popularny. Korzystanie z niego jest wygodne przede wszystkim przy dużych projektach, na które można poświęcić sporo czasu i zasobów. 

WebWave to, w przeciwieństwie do Wordpressa, oprogramowanie od początku tworzone z myślą o projektowaniu, a nie tylko utrzymaniu stron. Graficzny interfejs użytkownika ułatwia pracę, a dostępność dodatkowych opcji sprawia, że to narzędzie typu “wszystko w jednym”. Sprawdzi się w większości projektów stron firmowych, blogów czy niektórych sklepów internetowych. 

Wszystkie funkcje WebWave związane bezpośrednio z tworzeniem stron są dostępne za darmo bez ograniczeń czasowych. Aby wypróbować kreator, wystarczy zarejestrować się klikając w ten link.


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog