Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paula Niziołek

Skuteczny Landing Page - 7 przydatnych trików!

Skuteczny landing page, czyli strona docelowa, pomoże Ci w osiągnięciu celów sprzedażowych i w zdobyciu nowych klientów. Jednak co należy zrobić, aby tak było? Poznaj 7 przydatnych trików!

 

1. Minimalistyczny i prosty design

 

Profesjonalny i przejrzysty wygląd Landing Page wpłynie na jego skuteczność. Zbyt wiele treści sprawi, że użytkownik poczuje się zagubiony i nie zrozumie Twojego przekazu. Dlatego ważne jest, aby strona docelowa zawierała tylko najważniejsze informacje. 

 

Określ cel 

Cel, jaki chcesz dzięki niemu osiągnąć powinien być jasny i czytelny dla odbiorcy. Zakomunikuj go w odpowiedni sposób, umieść w głównej sekcji strony i spraw, aby wyróżniał się na tle innych treści. Zadbaj również o odpowiednie grafiki i zdjęcia, spójne z resztą strony docelowej. Jednak nie przesadzaj z ich ilością. 

 

Informacje w zasięgu wzroku

Najważniejsze informacje umieść w bezpośredniej linii wzroku odbiorców. Większość odwiedzających z natury wie, że aby uzyskać więcej informacji, należy przewinąć stronę w dół, więc nie bój się dodawać dokładniejszych opisów poniżej. 

 

White Space

Pamiętaj o pozostawieniu tzw. White Space - czyli pustej przestrzeni na stronie. Dzięki niej ważne elementy nie giną, tylko są wyróżnione. 

 

Poza tym White Space pozwala też zmniejszyć rozmiar witryny. Twoim celem jest również odpowiednia konwersja, czyli szybkie ładowanie. Jest to bardzo istotny aspekt w wysokim pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach.

 

Odpowiednie kolory

Jak zrobić efektywny Landing Page? Użyj w tym celu odpowiednich kolorów, spójnych z Twoim brandem. Najlepiej, aby barwy były żywe i przykuwały wzrok. Powszechnie wiadomo, że niektóre kolory, oddziałują w pewien konkretny sposób. Poznaj funkcje niektórych z nich!

 

 • żółty - przyciąga uwagę, często jest stosowany jako wyróżnik

 • pomarańczowy - wzywa do reakcji lub działania

 • niebieski - buduje poczucie bezpieczeństwa, budzi zaufanie

 • zielony - oznacza spokój, relaks, jest często używany w sklepach

 • różowy - kolor typowo kobiecy, często używany w branży beauty 

 • fiolotewy - uspokajający, tak samo sprawdzi się w branży beauty

 • czerwony - kolor wyprzedaży, używany jako wezwanie do akcji

 • czarny - uniwersalny, kolor prestiżu, często używany do marek luksusowych

 

2. Chwytliwy i dobry nagłówek

 

Nagłówek to miejsce, w którym wszystko się zaczyna. Chwytliwy tytuł to pierwszy krok do stworzenia skutecznego Landing Page. To właśnie on zadecyduje o tym, czy Twój odbiorca zostanie na stronie, czy też nie. 

 

Zadbaj o to, aby nagłówek, zawierał informację o ofercie lub produkcie. Wymyśl dla niego oryginalną i przykuwającą oko nazwę, oraz postaraj się, aby był jak najkrótszy.

 

Np. Zdobądź nowych klientów - szybko i bezpłatnie!

 

Nie możesz zapomnieć, że masz tylko 8 sekund, aby zyskać uwagę Twojego odbiorcy i zatrzymać go na swojej stronie docelowej. Właśnie dlatego Twoja oferta i przekaz musi być jasny i przekonujący.

 

 

3. Użyj dowodu społecznego

 

Odbiorcy uwielbiają mieć potwierdzenie tego, czy dana firma jest godna zaufania, czy też nie. Bardzo często patrzą na informację zakończonych pomyślnie współprac, czy też na to z jakimi  influencerami pracuje dana marka. Jak sprawić, aby Landing Page był jeszcze bardziej skuteczny oraz budował zaufanie? Z tego powodu warto zamieścić na nim opinie klientów, lub firm, z którymi współpracowaliśmy. 

 

Jaki przekaz możesz zamieścić?

 

 • „nasze dotychczasowe współprace”

 • „zaufali nam”

 • „posiadamy już x użytkowników”

 • „pomogliśmy już takim firmom”

 • „poznaj naszych ambasadorów”

 

Mogą to być również referencje konkretnych użytkowników, zamieszczone w formie cytatów, lub w postaci ciekawego wideo, albo otrzymane dotychczas certyfikaty zaufania. Jak taki uzyskać? 

 

Pierwsze co należy zrobić to wyszukać odpowiednie kwalifikacje w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji (ZRK), a następnie znaleźć odpowiednią instytucję i wziąć udział w procesie potwierdzenia wiedzy, warunków i umiejętności, potrzebnych do zdobycia certyfikatu. Nie jest to skomplikowany proces, a może być bardzo przydatny.

 

Jak pokazują badania, z roku na rok konsumenci stają się bardziej świadomi i zwracają coraz większą uwagę na to czy dana żywność jest ekologiczna, na skład materiału, z jakiego zrobione są ubrania, czy chociażby na certyfikaty, jakie posiada dana marka. Ten trend bardzo łatwo można zaobserwować po nowych produktach oraz ich etykietach.

 

Praktycznie każdy z nich zawiera hasło: naturalne, bez konserwantów, tylko z ekologicznych materiałów, działanie potwierdzone naukowo, aż 99% skuteczności itp.

 

4. Testy A/B

 

Trik na skuteczny Landing Page? Testowanie!

 

Dzięki testom A/B możesz w bardzo łatwy sposób sprawdzić skuteczność stron docelowych i komunikatów, jakie na nich umieszczasz. Śledzenie wyników jest niezbędne, do tego, aby zobaczyć, co robisz dobrze, a co źle. 

 

Stwórz dwa różne Landing Page i sprawdź, który z nich przyniesie lepsze rezultaty. Zawrzyj różne komunikaty, testuj różne przyciski, kolory, wezwania do akcji - Call to Action, oraz zmieniaj wygląd strony. W celu mierzenia wyników możesz skorzystać z Google Analytics lub z innych tego typu programów. 

RMO

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

5. Zaprezentuj wartości

Dlaczego użytkownik powinien skorzystać z Twojej oferty? Co może wpłynąć na to, aby Landing Page był jeszcze bardziej skuteczny? Zaprezentuj odbiorcom, wartości, jakie oferujesz! 

 

Wyjaśnij czemu oferta jest cenna, oraz co można dzięki niej zyskać. Odpowiedź musi być wyróżniona, tak aby użytkownik nie musiał jej nigdzie szukać.

 

Jednym ze skutecznych sposobów na to, aby zaprezentować wartości swoim odbiorcom, jest stworzenie listy korzyści. Wypunktuj najważniejsze zalety Twojego produktu lub usługi. Przykład? Znana marka kosmetyków wypuszcza nowy krem do twarzy. Jakie mogą być jego korzyści?

 

 • nawilżona i gładka cera 

 • działanie do 48 h

 • nietestowany na zwierzętach

 • bez konserwantów i sztucznych barwników

 • testowany dermatologicznie, nie podrażnia skóry

 • przyjemny zapach

 • ogranicza proces starzenia

 • nie zatyka porów

 • wydajny i wygodny w użyciu

 

Postaraj się przekonać użytkownika, że potrzebuje właśnie tego, konkretnego produktu. Czym różni się od innych? Dlaczego Twój klient miałby go kupić? Dlaczego Ty sam byś go kupił?

 


 

– Dziś sprzedawcy B2B muszą być tam, gdzie ich klienci, a oni coraz częściej są właśnie w sieci, poszukując informacji o produktach czy usługach oraz opinii o ich dostawcach – Kamil Kozłowski

 


 

6. Korzystaj z formularzy

 

Różnego rodzaju formularze i ankiety to idealny sposób na zatrzymanie klienta i nawiązanie z nim pewnego rodzaju więzi. Przecież jako sprzedawca chcesz zdobyć o nim jak najwięcej cennych informacji.

 

Jakiego typu formularze są używane na stronach docelowych? Są to najczęściej zamówienia, rezerwacje, rejestracje, lub zebranie podstawowych danych w celu kontaktu, lub zbadania swojej grupy docelowej.

 

Pamiętaj, że w przypadku Landing Page - mniej znaczy lepiej. W formularzu umieść wyłącznie tyle pól, ile to konieczne. W przeciwnym razie bardzo prawdopodobne jest, że odbiorca się zniechęci i szybko zamknie Twoją stronę. 

 

O jakie informacje możesz poprosić?

 

 • imię

 • nazwisko

 • adres mailowy

 • data urodzenia

 • zainteresowania

 • wiek

 

Unikaj proszenia o numer telefonu, czy adres. Tego typu formularze zwykle są odrzucane. Przecież nikt nie chciałby otrzymać SMS-a z Twoją ofertą będąc na ważnym spotkaniu czy prowadząc auto. Za to miejsce zamieszkania to zbyt prywatny i osobisty temat. Kontakt mailowy jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. 

 

Za zebrane dane oferuj korzyść. Może to być kupon rabatowy, zniżka na wybraną kolekcję, pierwszeństwo w informowaniu o specjalnych ofertach i promocjach czy darmowa próbka do odebrania w punkcie X. 

 

7. Wybierz odpowiedni kreator do tworzenia Landing Page 

 

Odpowiednie narzędzie, które pozwoli Ci stworzyć profesjonalny landing page to połowa sukcesu. Nie każdy z nich będzie dla Ciebie dobry, szczególnie jeśli nie życzysz sobie wyświetlających się reklam, czy małego pola do popisu, pod względem jego projektowania.

 

Ważne jest, aby kreator stron www, w którym tworzysz stronę, zadbał o jej RWD, czyli dopasowanie wyglądu do różnych urządzeń mobilnych. Nie każda strona ładnie wyglądająca w przeglądarce, będzie ładować się dobrze na telefonie. Chyba nie chciałbyś, aby pieniądze i czas jaki wydałeś na kampanie, poszły na marne z powodu niedziałającego przycisku, mającego kierować do danego produktu. 

 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Landing Page, stwórz go w prostym w obsłudze narzędziu - inaczej szybko się zniechęcisz. Funkcja „przeciągnij i upuść”, która jest dostępna w WebWave pomoże Ci bez większego wysiłku umieszczać elementy, nawet z dokładnością do 1 piksela! 

 

Aby było jeszcze prościej, możesz skorzystać z gotowych szablonów stron internetowych. Wystarczy podmienić treść, załadować własne zdjęcia lub skorzystać z darmowego banku plików i gotowe!

 

Tak zrobiony Landing Page dopasujesz do każdej prowadzonej przez Ciebie kampanii.

Czy jest coś prostszego?

Wykorzystaj możliwości Landing Page!

Właśnie poznałeś 7 przydatnych trików, które pomogą Ci stworzyć skuteczny Landing Page. Wykorzystaj tę wiedzę i popraw wyniki sprzedaży! Chciałbyś wiedzieć jak zrobić landing page? Koniecznie sprawdź nasz artykuł.

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

18 sierpnia 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: