Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zobacz co zmieniło się w Webwave

10 trendów w web designie na 2021 rok

07 stycznia 2021

Początek nowego roku to tradycyjnie okres przewidywań. Dotyczy to również projektowania stron internetowych. W tym wpisie przyjrzymy się 10 tendencjom, które mają szansę zdominować web design w roku 2021.

1. Efekt paralaksy

To zabieg wywołujący wrażenie głębi i przestrzeni. Elementy, które wydają się być bliżej, przesuwają się podczas scrollowania wolniej, niż te, które optycznie znajdują się dalej. 

Efekt paralaksy można w łatwy sposób utworzyć w kreatorze WebWave. Instrukcję, jak to zrobić, można znaleźć w naszym poradniku na YouTube

 

2. Gradient 

Płynne przechodzenie pomiędzy kolorami kiedyś kojarzyło się z amatorskimi, nieestetycznymi projektami. Dzisiaj gradient powraca do łask i jest coraz częściej stosowany przez twórców stron www. 

 

3. Glassmorphism

Temat glassmorphismu poruszaliśmy już na naszym blogu. Przypomnijmy więc krótko, na czym polega. Wybrane elementy strony są półprzezroczyste i wyglądają, jakby były wykonane z matowego szkła. Umieszcza się je najczęściej na tle, w którym wykorzystano gradient. Tak zaprojektowana strona wywołuje wrażenie głębi i lekkości. 

 

 

4. Grafiki w formacie .SVG

Strony www są obecnie wyświetlane na urządzeniach o bardzo zróżnicowanej rozdzielczości ekranu - od niewielkich smartfonów po kilkudziesięciocalowe telewizory. Nie pozostaje to bez wpływu na wygląd grafik. 

W związku z tym coraz większą popularność zyskuje grafika wektorowa, przede wszystkim w formacie .SVG. Dzięki temu obrazy nie tracą na jakości niezależnie od wielkości ekranów, na których są wyświetlane. 

 

5. Stonowana kolorystyka

Z roku na rok coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami. Zwłaszcza w czasie lockdownu nasze oczy mają niewiele okazji do odpoczynku. Dlatego projektanci stron internetowych coraz częściej stawiają na stonowane barwy. Dzięki nim wzrok nie męczy się tak szybko. Poza tym, na stronach, które nie są przeładowane krzykliwymi barwami, łatwiej skupić uwagę przez dłuższy czas.

 

Dołącz do 322 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

6. Dark mode

Ten trend był widoczny już w poprzednich latach. Nic nie wskazuje na to, żeby w 2021 stracił na popularności. Użycie czerni jako dominującego koloru nadaje projektowi elegancji i poprawia jego funkcjonalność - sprawia, że podczas przeglądania strony mniej męczy się wzrok. 

 

źródło: material.io

 

7. Zaangażowanie społeczne

To nie do końca trend związany bezpośrednio z web designem, jednak ma duży wpływ również na projektowanie stron internetowych. Rok 2020 okazał się czasem nie tylko walki z pandemią, ale też protestów na całym świecie. Dużą rolę odegrali tu projektanci, których prace stawały się symbolem demonstracji. Również w przypadku projektów stron www widać znaczenie zaangażowania społecznego twórców. 

 

8. Interaktywne scrollowanie

To kolejny trend, który zwiększa dynamikę strony. Poszczególne elementy witryny pojawiają się, znikają, czy też zmieniają położenie lub rozmiar podczas scrollowania. Dzięki temu użytkownik ma wrażenie interaktywności. 

 

 

9. Fonty szeryfowe 

Jeszcze niedawno stosowanie fontów szeryfowych na stronach www było uznawane za błąd. Było to spowodowane niską rozdzielczością ekranów, na których były wyświetlane. 

Współcześnie rozdzielczość ekranów komputerów, a nawet urządzeń mobilnych, pozwala na zastosowanie liternictwa szeryfowego. Trzeba jednak pamiętać o umiarze. Tego typu fonty są stosowane przede wszystkim w nagłówkach stron, dodając projektom klasycznej elegancji.

 

Początek nowego roku to tradycyjnie okres przewidywań. Dotyczy to również projektowania stron internetowych. W tym wpisie przyjrzymy się 10 tendencjom, które mają szansę zdominować web design w roku 2021.

 

10. Powrót do stylistyki lat 90. 

W trudnych czasach nierzadko pojawia się tęsknota za wyidealizowaną przeszłością. Takie tendencje można też zauważyć w dziedzinie web designu. Coraz większą popularność zyskują projekty inspirowane estetyką lat 90. 

Charakterystyczne są tu proste kształty i palety kolorystyczne wykorzystujące żywe, komiksowe barwy czy też czarne obramowania, które również kojarzą się z tym stylem. 

 

Podsumowanie

Czy te 10 trendów zdominuje web design w 2021? Przekonamy się o tym już za kilka miesięcy. Z pewnością będziemy trzymać rękę na pulsie i przez cały rok informować Was o najważniejszych zmianach dotyczących projektowania stron www. 

 
 

 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog