Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

2019 w WebWave

Jak przygotować stronę www na Black Friday - 6 sprawdzonych sposobów

26 listopada 2020

Black Friday, Black Weekend i Cyber Monday to czas żniw dla firm oferujących produkty czy usługi klientom indywidualnym. W porównaniu do pozostałych dni roku sprzedaż jest większa ponad sześciokrotnie!

Szczególnie duże zainteresowanie budzi kilka segmentów rynku. Należą do nich moda, kosmetyki, artykuły AGD i elektronika. Jednak tak naprawdę każda branża może liczyć w tym czasie na zwiększone zyski. 

W dobie pandemii szczególnego znaczenia nabiera sprzedaż w internecie. Stacjonarne punkty sprzedaży często są zamknięte. Poza tym klienci obawiają się tłumów. Dlatego lwia część zakupów przenosi się do internetu. 

Dla wszystkich, którzy oferują swoje produkty lub usługi online jest to ogromna szansa. Konieczne jest jednak przygotowanie odpowiedniej oferty, przeprowadzenie przemyślanej kampanii marketingowej i wreszcie przygotowanie strony internetowej. W tym wpisie zajmiemy się tym ostatnim aspektem. Pokażemy, jakie elementy warto umieścić w witrynie i co zrobić, żeby skutecznie zwiększały sprzedaż.

Przygotuj się na zwiększony ruch

Przed przystąpieniem do zmian weź pod uwagę, że Black Friday generuje spory ruch w internecie. Jeśli uda Ci się przyciągnąć użytkowników na stronę, ale napotkają tam na problemy, sukces może łatwo zmienić się w porażkę. 

Według Google na stronach, które ładują się ponad 5 sekund, współczynnik konwersji spada nawet o 40%. Oznacza to, że jeśli nie zadbasz o szybkość ładowania witryny, możesz stracić potencjalnych klientów. 

Sprawdzenie szybkości wczytywania się strony jest bardzo proste. Można w tym celu wykorzystać darmowe narzędzie Test My Site With Google. Jeśli wynik wyświetla się na zielono, ładuje się ona wystarczająco szybko. 

Co wpływa na szybkość ładowania się strony? Często problemy związane są z wolnym łączem po stronie użytkownika. Na ten aspekt nie mamy jednak wpływu. 

Przyczyny można też szukać w kodzie strony, na przykład w nadużywaniu JavaScript. Trzeba też zwrócić uwagę na przepustowość serwera, na którym znajdują się pliki tworzące stronę. 

Często spotykanym źródłem kłopotów jest duża ilość podłączonych do strony wtyczek. To mankament zwłaszcza witryn stworzonych w Wordpressie. Dodatkowo, wtyczki narażają witrynę na ataki hakerów. 

Ostatnim aspektem jest wielkość strony, czyli ilość danych, które ją tworzą. Chodzi tu o takie elementy jak animacje, filmy, a przede wszystkim zdjęcia, które są nieodłącznym elementem każdej witryny. 

Korzystając z kreatora WebWave możesz łatwo zoptymalizować czas ładowania się strony. Serwery gwarantują wysoką przepustowość, a kreator automatycznie konwertuje pliki graficzne do formatu WebP. Jest to zalecany przez Google format, który zmniejsza rozmiar zdjęcia i tylko w niewielkim stopniu wpływa na jego jakość. 

 

Dołącz do 300 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

Baner

To najczęściej spotykany element przygotowany specjalnie z myślą o Black Friday. Zwykle zajmuje całą szerokość ekranu i znajduje się na górze strony. Dobrze zaprojektowany baner na Black Friday jest przede wszystkim prosty. 

Przeważnie składa się na niego informacja o wysokości obniżki, ramy czasowe promocji i przycisk zawierający wezwanie do działania (np. “kup teraz”, “dowiedz się więcej”). Czasami można też na nim znaleźć kod rabatowy. 

Tworząc teksty i grafiki na baner trzeba skupić się na konkretach. Dlatego najlepiej sprawdzi się tu wyeksponowana wysokość obniżki podana w procentach. Jeśli na banerze znajduje się przycisk, powinien kolorystycznie kontrastować z tłem. Dzięki temu będzie bardziej widoczny. 

Korzystając z kreatora WebWave stworzysz baner w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wybierzesz tworzące go elementy. Najczęściej będą to Kształt, Pole tekstowe i Przycisk. Po dodaniu ich na projekt strony można je łatwo edytować.

 

Pop-up

To inaczej “wyskakujące okienko”. Pojawia się zwykle kilka sekund po wejściu na stronę. Jego zaletą jest to, że przyciąga uwagę użytkownika bardziej niż baner. Z drugiej strony może być drażliwy. Dlatego trzeba pamiętać, żeby umieścić na nim informację atrakcyjną dla użytkownika i wyraźnie zaakcentować pole, które zamyka popup (znak x).

Projekt pop-upu zwykle przypomina baner. Najczęściej oba zawierają takie same elementy. Różnią się za to formatem - pop up zwykle ma większą wysokość i mniejszą szerokość. 

 

Kolorystyka strony

Poza stworzeniem baneru warto pomyśleć o tymczasowej zmianie kolorystyki witryny. Można to zrobić na dwa sposoby. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie czarnych akcentów w niektórych elementach strony. Wtedy zmianie ulega na przykład  przycisków czy tekstów. 

Bardziej ryzykowne jest użycie czarnego jako koloru dominującego. Można go wykorzystać na przykład jako barwę tła. Czarny jest kolorem neutralnym, więc nie będzie raczej “gryzł się” z innymi barwami. Z drugiej strony, taka radykalna zmiana może źle wpłynąć na użyteczność całego projektu, ponieważ czerń jest odbierana jako intensywna. Niesie to za sobą ryzyko, że przez jej nadmiar pogorszy się doświadczenie użytkownika. Dlatego taką zmianę trzeba dobrze przemyśleć i przetestować. 

Tworząc wersję strony na Black Friday można też zaryzykować zastosowanie bardziej “agresywnych”, żywych barw. Chociaż dzisiaj odchodzi się od krzykliwego wyglądu projektów, Black Friday to wyjątek. 

Użytkownicy spodziewają się, a nawet oczekują mocnych komunikatów marketingowych. Dlatego można zaryzykować połączenie czerni z czerwienią czy żółcią. To typowo “marketingowe” kolory, które w promocjach na Black Friday wciąż nieźle się sprawdzają. 

 

Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Klienci sklepów online korzystający z telefonów i tabletów odpowiadają już za 60% ruchu. Dlatego nie można zapominać o ich potrzebach. Każda strona musi być dostosowana do ekranów urządzeń mobilnych. 

Dzięki WebWave łatwo stworzysz kilka wersji widoku strony - na ekrany komputera, tabletu i telefonu. W tym celu wystarczy skorzystać z funkcji Auto RWD, która dopasowuje układ i wielkość elementów do poszczególnych typów urządzeń. Możesz też ręcznie zmodyfikować układ strony dla wszystkich widoków. 

 

Black Friday, Black Weekend i Cyber Monday to czas żniw dla firm oferujących produkty czy usługi klientom indywidualnym. W porównaniu do pozostałych dni roku sprzedaż jest większa ponad sześciokrotnie!

Podsumowanie

Black Friday oraz następujące po nim weekend i poniedziałek to szczególny okres. W tym czasie właściciele stron, na których prezentowana jest oferta dla klientów, mogą liczyć na ogromny ruch. Przy odpowiednio zaplanowanych działaniach przełoży się on na realne zyski. 

Zmiany na stronie internetowej to jeden z filarów skutecznej kampanii Black Friday. Dbając o szybkie ładowanie się witryny, modyfikując jej wygląd i dostosowując do urządzeń mobilnych można skutecznie zdobyć klientów i zwiększyć zyski. 

Jeśli swoją stronę stworzysz w kreatorze WebWave, wszystkie najważniejsze zmiany wprowadzisz samodzielnie i bez kodowania. Dzięki temu zyskasz pełną kontrolę nad wyglądem strony, a także oszczędzisz czas i pieniądze. Zarejestruj się za darmo i zobacz, jakie to proste! 


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog