Data aktualizacji: 17.10.2022
Budowanie bazy klientów jest możliwe do osiągnięcia przy użyciu różnych metod. Do jednej z popularniejszych z pewnością należy prowadzenie email marketingu. W przypadku wysyłek mailingowych najczęstszym formatem jest newsletter.
Skoro tu jesteś, to zapewne zastanawiasz się nad jego prowadzeniem.
Jeśli:
Chcesz zbudować bazę klientów, do których dotrzesz z jeszcze bardziej precyzyjną reklamą
Zależy Ci na budowaniu i utrzymywaniu dobrych relacji z klientami lub pracownikami
Jest dla Ciebie ważne, to aby Twój klient zapamiętał Cię na dłużej
Wszystkie (lub większość) odpowiedzi na powyższe punkty, były pozytywne? W takim możesz wdrożyć ten rodzaj komunikacji w swoje działania marketingowe.
W tym poradniku pokażemy jak, krok po kroku, zrobić profesjonalny newsletter, a także co możemy dzięki niemu zyskać.
Zanim dokładniej zapoznamy się z punktami, które powinien spełniać nasz mailing, warto jeszcze dla formalności wyjaśnić sobie, o czym tak w ogóle mowa.
Co to jest e-mail marketing? Odpowiedź jest dość prosta. Już na wstępie zarysowaliśmy jego znaczenie, a więc…Jest to odłam marketingu bezpośredniego, do którego wykorzystujemy wiadomości mailowe. Mają one na celu nawiązanie relacji z odbiorcą i przedstawienie tego co mamy do zaoferowania.
Tak samo jak z pisaniem artykułu na bloga, tak i w przypadku mailingu powinniśmy przemyśleć tytuł naszej wiadomości. Oczywiście powinien on pokrywać się z tym, o czym mówimy, ale warto sformułować go w ciekawy sposób…może nawet intrygować.
Bardzo często stosowane są również zwroty clickbaitowe. Jeśli jednak o nie chodzi to najlepiej sprawdzić wcześniej, czy nasza grupa odbiorców zareaguje na nie przychylnie. Jeśli nie mamy pewności, możemy to przetestować, wysyłając jeden z mailingów z tytułem w takim też stylu.
Posiadając własną markę, działalność etc. z pewności wiemy co dzieje się na naszym rynku oraz kto należy do naszej grupy docelowej. Należy więc wdrożyć to również do strategii mailingowej. W wiadomościach powinniśmy poruszać tematy, które interesują odbiorców lub po prostu mogą im się przydać. Dlaczego? Dzięki temu będziemy mieli większą pewność, że mailing zostanie przeczytany i wywoła jakąś reakcję.
W przypadku gdy posiadamy dobrze zorganizowaną bazę kontaktów, do wysyłki naszych mailingów możemy ustawić bezpośrednie przywitanie. Oczywiście jeśli na początku nasza skrzynka nie jest jeszcze na tyle rozbudowana, możemy to zrobić ręcznie, ale w przypadku, gdy mailingi trafiają do setek, a nawet tysięcy odbiorców możemy skorzystać z wersji automatycznej. Należy jednak wykonać wcześniej wysyłki testowe, aby sprawdzić, czy wszystko działa, tak jak powinno.
…ale dlaczego warto to robić?
W przypadku niektórych tematów i zagadnień wiadomości odbierane są dużo bardziej przychylnie jeśli odnosimy wrażenie, że zostały one sformułowane bezpośrednio do nas. Nie czujemy się przez to jak jeden z miliona adresów mailowych, tylko jako pojedyncza jednostka.
Mailing to nie wpis na blogu. Treści powinny być konkretne, nastawione na korzyść i motywujące do dalszego działania. Otwierając skrzynkę mailową, nie mamy w planach czytać całego wypracowania. Często nie mamy nawet na to czasu. W związku z tym mailing chociażby w wersji newslettera powinien być pewnego rodzaju skrótem przekazu i zachętą do zapoznania się z całym materiałem. Możemy wykorzystać do tego buttony z podlinkowaniem.
Powiedzieliśmy już sobie, że w wysyłanym przez nas mailingu nie powinniśmy umieszczać zbyt dużo tekstu. Musimy jednak czymś przykuć uwagę naszych potencjalnych czytelników. Tutaj w grę wchodzi właśnie oprawa wizualna. Jej poziom i styl powinien być dostosowany do naszego brand booka, dzięki temu zachowamy spójną identyfikację marki.
Warto przetestować elementy animowane, chociażby w postaci gifa. Wiadomość będzie tym samym bardziej dynamiczna i oryginalna.
Call-To-Action to bardzo znany zabieg, stosowany na wielu płaszczyznach marketingu, a przede wszystkim w wersji online. Możemy umieścić go na stronie internetowej i właśnie np. w mailingu. Jest to pewnego rodzaju wskazówka i “motywator” do działania. Za pomocą CTA sygnalizujemy naszemu odbiorcy, jakie następne kroki powinien podjąć…a przynajmniej te, na jakich nam zależy.
Kiedy stworzymy już odpowiednią wiadomość mailową i jesteśmy gotowi do jej wysyłki, powinniśmy sprawdzić, czy mailing, który otrzymają nasi adresaci, będzie taki sam jak w szablonie. Zdarza się bowiem tak, że po wysyłce jakiś z elementów może się przeformatować lub po prostu zrobimy jakąś literówkę albo link, który zamieściliśmy, w naszym CTA nie działa.
Warto więc wychwycić to zanim błąd trafi do szerszego grona odbiorców.
Prowadząc e-mail marketing, warto sprawdzać jego efekty, sporządzając statystyki. Pozwoli nam to na lepszą kontrolę skuteczności naszych działań. Łatwiej i szybciej sprawdzimy jakie tematy przykuwają większą uwagę, a z których warto zrezygnować. Dzięki informacji na temat otwarć maila i klikalności jego treści będziemy w stanie ustalić zależność samego tytułu mailingu oraz jego zawartości.
W momencie gdy wysłaliśmy już kilka mailingów, obserwując samodzielnie sporządzone statystyki lub te wygenerowane z aplikacji, z której korzystamy, możemy ustalić ramy godzinowe wysyłek. Unikamy tych, które miały najmniejsze wyświetlenia, a celujemy bardziej w te, w których otwarcia były większe.
Powinniśmy mieć przy tym jednocześnie pewność, że nie było to spowodowane np. omawianym przez nas w danym mailingu popularnym zagadnieniem.
Poza analityką wysyłek i skuteczności poszczególnych maili warto też pamiętać o sprawdzaniu listy odbiorców. Może się okazać, że wiadomości nie docierają do części zainteresowanych lub wręcz przeciwnie…nasz mailing wysyłamy osobą, które zgłosiły chęć rezygnacji z naszych wiadomości.
Musimy pamiętać, że nie możemy być natarczywi i “spamować” naszymi treściami osób, które sobie tego nie życzą.
Newsletter to jedna z głównych form wiadomości mailingowych, klasyfikowanych do działań marketingowych. Służy on do stałej komunikacji z klientami w celu informowania ich o nowościach, zmianach/aktualizacjach i ofercie. Często też spotkamy się z tym że będzie zawierał w sobie ponadprogramowy content dedykowany tylko dla subskrybentów. Wygląd newslettera, pod względem oprawy wizualnej (kolorystyka, font, key visual’e etc.) powinien pozostawać spójny z innymi materiałami wychodzącymi spod ręki danej marki. Krótko mówiąc - trzymamy się brand booka. Jego budowa również powinna pozostać stała. Dzięki temu odbiorca z czasem przyzwyczaja się do wyglądu i układu wiadomości - potrafi go zidentyfikować. Zmianie natomiast ulegają oczywiście znajdujące się w nim treści.
Najlepiej to robić w określonym dniu ze stałą częstotliwością. Newsletter powinien zawierać treści premium. Jest to wartość dodana do tego, co znajduje się na stronie internetowej lub w sklepie.
W dzisiejszych czasach każdy jest zabiegany. Zatem dlaczego Twoi czytelnicy mieliby poświęcać swój czas na czytanie o Twoim biznesie? Jak zrobić newsletter, tak aby ich do tego zachęcić? Odpowiedź jest prosta - muszą mieć dobry powód, aby w ogóle otworzyć maila. Przykładem mogą być zniżki, poradniki, e-booki lub informacje z pierwszej ręki o nowych produktach, lub wyprzedażach. Podziel się wartością. Twoi odbiorcy to zauważą i docenią.
Osoby, które wyraziły zgodę na otrzymywanie Twojego newslettera, są zainteresowane czymś, co masz do zaoferowania. Wraz z mailingiem, mogą otrzymywać specjalne oferty, rabaty, materiały promocyjne lub też reklamy. Dopóki nie zrezygnują, pozostają w Twojej bazie klientów, a Ty masz szansę na udaną sprzedaż.
Wysyłany przez Ciebie newsletter dociera do wszystkich Twoich subskrybentów - w przeciwieństwie do komunikacji za pośrednictwem portali społecznościowych. Wysyłając newslettery nie tracisz kontaktu z klientami. Nie ryzykujesz też, że zasięg Twoich postów spadnie, bo tak zażyczy sobie jeden z algorytmów. Nie jesteś zależny w swojej komunikacji od innych i nie potrzebujesz już pośrednika w postaci filtru.
Przed otrzymaniem newslettera klienci muszą wyrazić na to zgodę. Dzięki temu od samego początku jesteś w lepszej sytuacji, ponieważ mailing nie będzie postrzegany jako nachalna próba dotarcia do klienta. To z kolei przekłada się na lepsze wyniki sprzedaży. Niektóre statystyki pokazują, że wiadomości otrzymywane w ramach działań e-mail marketingowych wpływają na decyzje zakupowe blisko 60% użytkowników.
Regularnie wysyłany newsletter nie pozwoli Twoim klientom o Tobie zapomnieć.
Powiedzmy, że jesteś głodny i chcesz zjeść ciepły posiłek. Może czas na fast food? Ale skąd? Czy masz już w głowie jakąś restauracje? No właśnie - to jest sukces specjalistów od budowania świadomości marki. Firmy, o których pomyśleliśmy, zainwestowały ogromne środki na to, aby znaleźć się w pierwszej trójce skojarzeń, które przychodzą Ci do głowy, gdy ktoś porusza temat fast foodów. Nie ogranicza się to jednak tylko do branży spożywczej. Szybki samochód? Ferrari. Dobry zegarek? Rolex. Dobra kawa? Starbucks. Tak naprawdę nie muszą być najlepsze, ale szybko przychodzą na myśl. To jest właśnie świadomość marki.Jest wiele sposobów, w jaki możesz ją stworzyć. Jednym z nich jest pisanie newslettera. Regularnie wysyłany newsletter nie pozwoli Twoim klientom o Tobie zapomnieć. Jest to integralna część jeszcze lepszego sukcesu sprzedażowego.
Możesz zachęcić klienta, aby po zakupie ponownie do Ciebie wrócił. Newsletter pomoże Ci osiągnąć ten cel, ponieważ jego regularne wysyłanie - za zgodą odbiorcy - pomaga budować pozytywną, długotrwałą relację. Można to porównać do przyjaźni. Dobry przyjaciel pyta, jak się czujesz, co nowego, zachęca do robienia fajnych rzeczy razem, pomaga łatwiej i szczęśliwiej przejść przez życie. Zaoferuj wartość swoim klientom poprzez rewelacyjny newsletter!
Musisz określić jasny cel dla swojego newslettera oraz dostosować jego formę. Odpowiedź sobie na pytanie, po co docierasz do swoich klientów? Może po to, aby lepiej poznać swoich odbiorców? Zwiększyć sprzedaż? A może budować markę i wizerunek firmy czy zwiększyć ruch na swojej stronie?
Określ swoją grupę docelową. Zastanów się, do jakiego typu odbiorców skierowana jest Twoja oferta lub jacy klienci będą zainteresowani działalnością Twojej firmy.
Zalecamy spisanie wszystkich celów, jakie chcesz osiągnąć za pomocą newslettera oraz grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć.
Budowanie autorytetu - pomaga zwiększyć sprzedaż poprzez przedstawienie swojej firmy jako godnej zaufania i pokazanie, że jesteś wiarygodnym źródłem informacji. Zawiera poradniki, wskazówki i sztuczki, informacje wewnętrzne, wiadomości i porady ekspertów, czyli budowanie reputacji.
Budowanie zaufania - wyobraź sobie, że jesteś właścicielem warsztatu samochodowego. Masz świetny warsztat, narzędzia i świetną załogę mechaników gotowych naprawić wszystko. Dlaczego klienci mieliby wybierać właśnie Twoje usługi, a nie innych? Każdy z nas miał sytuację, w której nie był do końca zadowolony z jakości wykonanej naprawy. Na początku wszystko wydawało się w porządku. Skąd mam pewność, że mój samochód nie będzie się już psuł, gdy zostawię go do naprawy właśnie w tym miejscu? Czy mam jakąś gwarancję? Musisz udowodnić, że nie zawiedziesz swoich klientów i że ludzie mogą Ci już zaufać i są zadowoleni z Twoich usług. Zamieść referencje, komentarze, zdjęcia prac, z których jesteś dumny.
Sprzedaż - zbudowałeś swoją reputację i zaufanie, nadszedł czas, aby zaoferować coś wspaniałego i uzyskać za to odpowiednie wynagrodzenie! Czy jest to usługa, produkt, rozwiązanie - firma musi zarabiać pieniądze, aby funkcjonować i się rozwijać. Zamieść opis produktu, zdjęcia, referencje i wszystko inne, co masz w swoim arsenale sprzedażowym. Korzystaj z reklam, specjalnych rabatów, ofert i sprzedaży wakacyjnej, aby skutecznie zwiększyć sprzedaż.
Firma - biuletyn służy do komunikacji wewnętrznej w Twojej firmie. Co udało Ci się osiągnąć w ciągu ostatniego miesiąca? Czy masz jakieś sukcesy, które chciałbyś podkreślić? Czy są pracownicy, których chciałbyś publicznie pochwalić za ich pracę i zmotywować innych? Świętować świetne wyniki, dzielić się statystykami? Wybór należy do Ciebie.
Organizacja - jest podobna do biuletynu firmowego, ale jest przeznaczona do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Zazwyczaj jest on wykorzystywany do dzielenia się ważnymi informacjami o rozwoju działalności, nowościach i innych rzeczach, które mogą mieć wpływ na relacje z klientami (ulepszenia lub błędy), na cały rynek (zmiany w grze, takie jak nowe prawo krajowe lub międzynarodowe) lub na świadczone usługi (lepsza technologia, nowe funkcje itp.).
Praktyczny - zazwyczaj dostarcza wartości poprzez informacje, które można wykorzystać - "Zastanawiałeś się jak zbudować domek na drzewie dla swojego syna lub młodszego brata? Sprawdź, jak to zrobić w tym artykule!" "Chciałbyś wiedzieć jak zrobić najlepsze naleśniki? ' - Przygotuj swoją patelnię! Pamiętaj, aby nie używać słowa newsletter w tytule tematu swojego mailingu.
Blog - wybierz go, jeśli Twoja witryna posiada dodatkowy blog, pomagający kierować ruch na stronę i dostarczać wartość poprzez Twoje artykuły. Jest to świetne rozwiązanie dla marketerów afiliacyjnych i firm chcących przyciągnąć potencjalnych klientów do swojej oferty sprzedażowej.
Artystyczny - pokaż swoją wizję, podziel się swoją pracą, stwórz coś pięknego. Dzieło sztuki, piosenka, kreatywny projekt? Sky is the limit.
Analiza - jest to zazwyczaj wykres lub statystyka wykonywana przez ekspertów. Może to być niezwykle pomocne dla specjalistów pracujących w danej niszy. Muszą być na bieżąco ze wszystkimi trendami i technologiami, więc tego typu newsletter bardzo im się spodoba.
Różne cele oznaczają różne sposoby, w jakie można je osiągnąć. Wiemy już, jaka jest nasza grupa docelowa. Dajmy im to, czego potrzebują w taki sposób, w jaki tego chcą.
Co jakiś czas każdy z nas dostaje wiadomość z adresu e-mail, który wyglądał trochę tak. ''lucas2theking132@shadydomain.com'', ''sales@scamaccounts.com'' lub ''youwon!@loseyourmoneynow!.com''. Nie chcesz, aby Twój adres e-mail brzmiał podobnie. Nie używaj pseudonimów ani dziwnie wyglądających domen. Załóż profesjonalny, biznesowy adres. Użyj swojego nazwiska lub nazwy swojej organizacji.
Jeśli potrzebujesz dostępu do specjalnej, unikalnej domeny biznesowej, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jako użytkownik naszego Planu Premium, możesz ustawić dowolny adres e-mail.
Co zrobić, jeśli stworzysz świetny newsletter, ale nikt go nie otworzy? Cóż, wszyscy nie znosimy clickbaitów, ale znamy też sytuacje, w których zostaliśmy zwabieni do otwarcia wiadomości lub linku, a następnie znaleźliśmy coś wartościowego. Musimy wymyślić coś takiego jak pozytywny clickbait.
Wywołaj emocje u swoich czytelników, przyciągnij ich uwagę i pozwól im dostrzec wartość, jaką masz do zaoferowania. Unikaj używania słowa ''newsletter'' w temacie wiadomości, ponieważ wiele osób uważa newslettery za nudne/spamowe; może to obniżyć współczynnik otwarć. I nie pisz niczego ALL CAPS, ponieważ w sieci symbolizuje to krzyk.
Wykorzystaj w swojej treści Fear of Missing Out (FOMO), aby stworzyć poczucie pilności do otwarcia maila, a następnie kliknięcia Call to Action.
Jest to pierwsza rzecz, którą widzisz po otwarciu wiadomości e-mail lub strony internetowej. Musisz sprawić, aby była ona jak najbardziej interesująca i angażująca. Jeśli w tym miejscu stracisz uwagę czytelnika, prawdopodobnie nie przeczyta newslettera do końca. Wybierz odpowiedni tekst i grafikę. Chwytliwy tytuł? Kolorowy a może dynamiczny obraz? Atrakcyjna osoba lub przyciągająca wzrok grafika? Wybór należy do Ciebie.
Jak zrobić newsletter tak, aby dostosować treść do potrzeb odbiorców?
Skoro mamy już ustalone cele, wiemy co to jest newsletter i wybraliśmy jego typ, grupę odbiorców i temat wiadomości, musimy teraz zdecydować, jakie treści chcemy pokazać naszym czytelnikom. Powinieneś oferować wartość, tak aby osoby, które otrzymają Twoją wiadomość, wróciły po więcej. Jeśli zmarnujesz ich czas, możesz być pewien, że nie już nigdy nie otworzą Twojego maila. Zwróć uwagę na dostosowanie języka do odbiorców; czy powinien być on bardziej formalny, czy nieformalny? Czy powinienem pisać do ogółu społeczeństwa, czy do specjalistów? Czy powinno być więcej obrazów, czy tekstu? Jakie kolory wybrać? To wszystko zależy od Ciebie - myślę, że już wiesz i masz wiele doskonałych pomysłów na to, jak zrobić efektywny newsletter!
Warto, abyś zapoznał się również z naszym poprzednim artykułem o tym jak pisać wiadomości które konwertują.
Musisz zadbać o to, aby Twój newsletter podążał za pewnego rodzaju schematem, do którego Twoi użytkownicy się przyzwyczaili. To tak jak z wejściem do ulubionej restauracji fast food, czy korzystaniem z ulubionej aplikacji lub strony internetowej. Już je rozpoznajesz, wiesz gdzie co jest i wiesz czego się spodziewać.
Aby dać Ci jeszcze jeden przykład, możemy to porównać do piosenek - słuchacze oczekują tych samych elementów struktury piosenki (zwrotka, refren, itd.), ale lubią być pozytywnie zaskoczeni, gdy zmieniają się szczegóły w środku. Lubią słyszeć nowe instrumenty, dźwięki, teksty, odczuwać nowe emocje. Stwórz swoje zwrotki i refreny, zmiksuj je i wypełnij swoją wspaniałą treścią.
Nikt nie chce czytać newslettera, który wygląda jak strona wydrukowana w XVIII wieku (no, chyba że tego właśnie chce Twoja grupa docelowa). Używaj kolorowych grafik, motywów, nowoczesnych czcionek i schematów kolorystycznych. Możliwości jest mnóstwo. Więcej o designie piszemy w kolejnych artykułach:
Teraz gdy mamy już przygotowaną treść i projekt, wydaje się, że to już wszystko. Ale zaraz, czy Twoi odbiorcy powinni po prostu przeczytać Twój newsletter i go zamknąć? Nie ma mowy! Jeśli go otworzyli, poświęcili czas na jego przeczytanie, to jest szansa, że będą chcieli kliknąć przycisk odsyłający ich do pożądanej strony.
Chcesz sprzedać najnowszy T-shirt, który właśnie zrobiłeś? Dodaj przycisk, w który Twoi klienci będą mogli kliknąć, aby przejść do strony produktu. Właśnie wziąłeś dodatkowy kurs i masz teraz kwalifikacje do świadczenia nowego rodzaju usług? Zostaw przycisk do bezpośredniej komunikacji lub rezerwacji! Najlepszą praktyką jest pozostawienie tylko jednego przycisku Call To Action w jednym newsletterze - oznacza to, że Twój wysiłek jest skoncentrowany, a odbiorcy klikają tylko w to, w co chcesz, aby kliknęli.
Być może istnieje potencjalny partner, który mógłby z Tobą współpracować. Możesz dokonać fantastycznej sprzedaży i budować partnerstwo, jeśli tylko pozwolisz na najłatwiejszy sposób kontaktu.
Wszystkie nowoczesne firmy rozumieją, że muszą zadbać o obecność w mediach społecznościowych. Jest to istotne, ponieważ pozwala to na kontakt z publicznością. Mogą to być Twoi nowi, obecni lub powracający klienci, kontrahenci, pracownicy, ich rodziny, organizacje rządowe, influencerzy. Ludzie będą się z Tobą kontaktować. Wszystko, co musisz zrobić, to trzymać drzwi otwarte i pozwolić im poznać swoją firmę.
Według wielu rankingów - najlepszy program do wysyłki mailingów, tworzenia lejków sprzedażowych czy landing page'y. Jest bardzo prosty w obsłudze i posiada wiele przydatnych funkcji. Użytkownicy WebWave mogą z niego korzystać, gdyż jest zintegrowany z naszym kreatorem. Chciałbyś poznać więcej szczegółów? Sprawdź jak zacząć korzystać z Mailer Lite.
To intuicyjny program do wysyłania newsletterów, mailingów i autoresponderów. Pozwala zautomatyzować wysyłkę mailingów i budowanie listy odbiorców. W tym celu wystarczy wykorzystać szablon, uzupełnić go własną treścią i uruchomić kampanię mailową.
Podobnie jak w przypadku Fresh Mail to bardzo intuicyjny program. MailChimp również pozwala tworzyć własne szablony jak i wybierać te gotowe. Ma bardzo przyjemny i prosty w obsłudze interfejs.
To profesjonalny produkt, który posiada wiele narzędzi do analityki ruchu i możliwości marketingowych. Idealny zarówno dla małych jak i dużych firm. Jego obsługa jest prosta, a interfejs intuicyjny.
Jak powinien wyglądać newsletter? Należy zastanowić się nad jego układem, gdyż to on będzie odpowiadać za sukcesywny mailing.
Na samej górze warto umieścić treść, na której najbardziej nam zależy i która przykuje uwagę użytkowników.
Przykładowo:
- Sprawdź nasz najnowszy produkt/kolekcję
- Skorzystaj z naszej nowej nowej oferty
- Wypróbuj nowych smaków
- Czy korzystałeś już z naszej najnowszej funkcji?
Oczywiście nie zapomnij odpowiednio podlinkować tego pola, tak aby zainteresowany użytkownik został przekierowany na Twoją witrynę.
Poniżej możesz umieścić kod rabatowy, lub informację o promocji, aby jeszcze bardziej zachęcić swoich odbiorców do odwiedzenia Twojej strony.
Na samym dole możesz umieścić dodatkowe treści. Prawdopodobieństwo, w to że odbiorca w nie kliknie jest zdecydowanie mniejsze, jednak warto nie rezygnować z tej możliwości.
Określenie celu prowadzenia newslettera i/lub konkretnej wiadomości
Ustalenie jego grupy docelowej
Ustawienie profesjonalnego adresu e-mail oraz testowanie poczty
Wybór odpowiedniego rodzaju newslettera
Testy platform mailingowych i ostateczny wybór
Stworzenie ewentualnego podziału adresatów (grupowanie)
Opracowanie koncepcji newslettera - jego budowy, wielkości, podziału na sekcje etc.
Wybór stylistyczny - jaki charakter wizualny/estetyczny, przybierają wiadomości
Dobór języka, formy przekazu - m.in. sposób formułowania nagłówków (research sprawdzonych i ciekawych rozwiązań)
Stworzenie uniwersalnego szablonu + budowa stopki i uwzględnienie przekierowań do social mediów
Ustalenie tematów godnych zawarcia w newsletterze i możliwych do wykorzystania linkowań oraz buttonów
Przygotowanie przyciągającej uwagę (ale też interesującej) treści - grafiki,
Wysyłka kontrolna i spam test
Wprowadzenie ewentualnych poprawek
Zaadresowanie i wysyłka newslettera
Obserwowanie i analizowanie statystyk
Newsletter to najbardziej rozpoznawalna forma w e-mail marketingu. Służy do zbierania leadów, pozyskiwania klientów, zwiększania sprzedaży oraz budowania relacji z klientami. Napisanie newslettera, który będzie nie tylko wyglądał, ale też faktycznie przekazywał sobą coś, co przyniesie korzyści zarówno odbiorcy, jak i twórcy może na początku wydawać się trudne. Jeśli jednak zrobimy research, dokonamy ogólnych ustaleń i poznamy zasady tworzenia newslettera oraz samą jego wartość, będziemy w stanie osiągnąć faktyczne efekty. Możliwe będzie dla nas nie tylko przekazywanie bieżących informacji i utrzymywanie kontaktu z odbiorcami, ale też ich aktywizowanie poprzez zapewnianie dodatkowego - unikatowego contentu.
Prowadzisz stronę internetową, ale chcesz jeszcze bardziej rozwinąć swoją działalność i jej zasięgi? Newsletter i ogólne prowadzenie e-mail marketingu może być tu jednym z rozwiązań. Nie masz jeszcze strony? Zastanawiasz się jak ją stworzyć? W WebWave zrobisz to bez problemu, bez potrzeby posiadania umiejętności kodowania - wystarczy odpowiedzi wybór szablonu spośród darmowej kolekcji lub opracowana od początku do końca własna koncepcja. Zacznij już teraz!
Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.
contact@webwavecms.com
+48 731 395 898
Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00
Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.
Znajdziesz nas na:
Kreator WebWave.
Oferta.