Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Julia Mądraszewska

Recykling treści czyli jak używać opublikowanych wpisów ponownie?

Blog, sklep internetowy, strona firmowa? Jakie witryny stworzysz za pomocą kreatora stron www

Zastanawiasz się czasami, czy godziny poświęcone na pisanie e-booka się zwróciły? Może masz poczucie, że współczynnik odrzuceń jak tak wysoki, że ani jedna osoba szczerze nie poświęciła czasu na przeczytanie tego, co przez kilka tygodni było przez Ciebie tworzone?

Wtedy pojawiają się pytania - może to zły miesiąc na publikację, może było niewystarczająco reklamowane, może sama treść jest zbyt mało wciągająca?

No ale co możesz z nią zrobić? Przecież nie opublikujesz jej jeszcze raz; wiesz, że Google może Cię za to ukarać. Jednak są sposoby na to, aby wielokrotnie wykorzystać tworzony content, który był tak misternie tworzony.

Czym jest content marketing?

 

Mówiąc prosto, taki typ marketingu polega na tworzeniu materiałów online, które zapewniają rzeczywistą wartość dla ludzi i są przez nich dalej udostępniane. Dzięki temu reklama tworzy się sama, a dodatkowo zachęca to Twoich użytkowników do interesowania się tym, co masz do powiedzenia i przekazania.

Oczywiście nie musi to być tworzone w formie artykułów na bloga. Może to być podcast, filmy na Youtube, e-book lub regularna aktualizacja mediów społecznościowych.

Jednak w rzeczywistości, aby odnieść sukces, najważniejsze jest połączenie najróżniejszych form contentu. Dzięki temu możesz dotrzeć do wielu osób, które mimo tego, że interesują się tą samą tematyką, korzystają z różnych form przekazu treści.

Content marketing to ciężka praca. Wymaga regularnego tworzenia wysokiej jakości treści, które będą stale angażować odbiorców i oferować im merytoryczną wiedzę.

Nie wszystko, co zrobisz, zostanie zauważone i mimo tego, że poświęcisz na jedną rzecz znacznie więcej czasu niż na inną, może ona przynieść dużo mniejsze zyski. I wtedy zaczynasz mieć wrażenie, że marnujesz swój czas.

Dlatego wiele osób poddaje się, gdy nie widzi od razu efektów, a męczy ich ciągłe tworzenie nowych materiałów “dla nikogo”.

Możliwe jest jednak zmniejszenie produkcji nowych treści, a jednocześnie zwiększenie szansy, że materiał zapewni wyniki.

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Jak działa recykling treści?

Najprostszym sposobem ponownego użycia starszych materiałów jest wykorzystanie ich na innych kanałach niż te, na których początkowo były zamieszczone.

Masz wrażenie, że to bez sensu?

Jednak dokładnie na tym polega recykling treści. Bierzesz to, co już kiedyś stworzyłeś i wykorzystujesz w innej formie, niż dotychczas.

Ludzie korzystają z informacji na różne sposoby. To, co jedna osoba chciałaby zobaczyć w samouczku wideo, inna może chcieć przeczytać jako ebook, a jeszcze trzecia osoba odsłuchałaby to jako podcast w drodze do pracy.

Repurposing jest nową formą marketingu. Mimo że dochodzi do udostępniania starej treści “w nowym opakowaniu”, to jest ona ukierunkowana na nowych odbiorców, a do tego charakteryzuje się krótszym czasem poświęconym na jego tworzenie.

 

Używaj fragmentów e-booka do artykułów na blogu i odwrotnie

Oczywiście nie tyczy się to wyłącznie tych dwóch treści. Możesz korzystać z filmów, podcastów, webinarów - mieszaj swój content i spraw, że niezależnie od tego, jaką formę preferuje Twój odbiorca, będzie mógł z niej skorzystać.

Miałeś świetnego gościa w ostatnim odcinku swojego podcastu? Stwórz z tego wywiad na blogu! Infografika przynosi dużo ruchu na stronę? Przekształć ją na krótki film na YouTube. Wyjdź naprzeciw swojemu użytkownikowi i daj mu możliwość wybrania, w jaki sposób chce Cię poznać.

 

Aktualizuj starą treść

Powracanie do napisanych już kiedyś wpisów i edytowanie ich to klucz do poprawiania SEO, ujednolicania wizerunku strony i przede wszystkim, do wykorzystywania ponownie stworzonych materiałów.

Aktualizuj informacje, które są często odwiedzane - dodaj CTA mówiące o rozwinięciu danego tematu w np. podcastcie. Dodatkowo będzie to świetny zabieg dla linkowania wewnętrznego i tworzenia ścieżki konwersji dla użytkownika.

Promuj treści Evergreen

Zastanawiasz się, czym są “wiecznie zielone” teksty? Słowo evergreen jest najczęściej używane przez redaktorów do opisywania pewnych historii i tematów, które są zawsze interesujące dla czytelników. Należą do nich treści, które są aktualne i modne.

Tego typu wpisy warto wyróżniać na stronie i regularnie promować. Raz dobrze napisany artykuł, który jest tak samo często czytany, jak był chwilę po publikacji, należy wykorzystywać, ile tylko się da. Aktualizuj go, dodawaj w nim informacje o Twoich innych materiałach, używaj jego treści, gdy tworzysz coś nowego.

Jeżeli coś się dobrze sprzedaje, musisz odważnie z tego korzystać!

 

Połącz oddzielne wpisy w duży artykuł

Od dłuższego czasu tworzysz artykuły? Na pewno uzbierała Ci się znaczna kolekcja.

Wykorzystaj to i dodawaj wpisy, które będą służyły jako zebranie kilku artykułów w jeden. Odsyłaj do nich w tekście - dzięki temu nie tylko stworzysz więcej contentu, ale też zapewnisz lepsze linkowanie wewnętrzne.

 

Zarchiwizuj webinarium na żywo i zamień je w ebooka

Webinary mogą być zbyt złej jakości lub trudne do montowania, dlatego nie każdy wrzuci je na swój kanał lub udostępni do ponownego oglądania. Jest to typ treści, który najlepiej ogląda się “na świeżo”. Dlatego, jeżeli stoisz przed dokładnie takim problemem, pomyśl o stworzeniu na jego podstawie e-booka.

Informacje, które były przekazane na webinarze, mogą być zbyt chaotyczne lub trudne do obejrzenia na raz (jeżeli trwał on więcej niż godzinę). Przeniesienie go na wirtualny papier sprawi, że więcej osób będzie miało możliwość ściągnąć go i przeczytać, a jednocześnie dowiedzieć się na temat Ciebie i Twojej marki.

 


 

Mówiąc prosto, content marketing polega na tworzeniu materiałów online, które zapewniają rzeczywistą wartość dla ludzi i są przez nich dalej udostępniane.

 


Korzystaj ze strony internetowej

Jeżeli zastanawiasz się teraz, w jaki sposób możesz pomieścić tyle różnych materiałów, żeby nie kolidowały ze sobą, mogę Ci podpowiedzieć - dobra strona internetowa. Co z tego, że na każdym medium w internecie zamieścisz jeden ze swoich materiałów, jeżeli nie sprowadzają one do jednego miejsca.  

Jeżeli planujesz zrobić lub masz już stronę w kreatorze WebWave, bez problemu  możesz zaimplementować na swojej stronie content recycle.

 

Możliwość pobrania plików

Wiesz, że jak łatwo jest stworzyć specjalny przycisk, dzięki któremu Twoi użytkownicy będą mogli pobrać np. napisany przez Ciebie ebook?

Możesz zobaczyć instrukcję krok po kroku na naszej bazie wiedzy.

Jednak nie jest to wszystko. Dzięki najnowszym integracjom WebWave z Mailer Lite możliwe jest również udostępnienie pliku dopiero po zapisaniu się użytkownika na newsletter.

Możesz o tym więcej przeczytać na naszej podstronie dotyczącej nowości w kreatorze.

Jeżeli planujesz rozpocząć swoją przygodę z recyklingiem treści, zobacz, jak robimy to my - sprawdź nasz Facebook, Instagram i Youtube. Później wróć na bloga WebWave i zauważ, ile treści jest ponownie wykorzystywanych, ponieważ są popularne i bogate w merytoryczną wiedzę.

Jeżeli tworzysz duże ilości treści, pamiętaj o ich ponownym użyciu! Dzięki temu będziesz regularnie analizować statystyki, aby wybrać odpowiedni content i poznasz drogę, jaką Twoi użytkownicy wybierają, będąc na stronie. Powodzenia!

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

04 lipca 2019

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: