Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Czas czytania: ok. 14 min.

Data aktualizacji: 22 grudnia 2022

Jak wystartować z własnym biznesem internetowym? Pierwsze kroki w internecie

Coraz więcej dziedzin naszego życia przenosi się do sieci. Dotyczy to również biznesu. Założenie własnej działalności w internecie nieprzerwanie zyskuje na popularności i nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się odwrócić. 

Jeśli Ty też chcesz dołączyć do osób, które pracują na własny rachunek w internecie, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci wybrać branżę i niezbędne narzędzia oraz wdrożyć się w pracę online.

 

Z tego tekstu dowiesz się:

 • Na czym polega biznes internetowy

 • Czy każdy może założyć biznes w internecie?

 • Kariera freelancera - na czym polega?

 • Na jakie koszty trzeba się przygotować?

 • Jak rozpocząć prowadzenie firmy online?

 • Jak promować działalność online?

 • Przydatne narzędzia online w prowadzeniu biznesu internetowego

 • Jak sprzedawać produkty online?

 • Jaki biznes internetowy się opłaca

 • Jak założyć działalność online i rozwijać biznes internetowy?

 

Własny biznes internetowy - jak zacząć?

Stworzenie własnego biznesu internetowego to z pewnością kusząca wizja. Rozpoczęcie tego typu działalności wymaga dużo mniej zasobów, niż budowa “stacjonarnej” firmy. Często wystarczy do tego prosty komputer. Na początku można pracować nawet z własnej sypialni. 

Dlatego własny biznes internetowy można rozkręcić nawet bez dużego kapitału. Zdarza się, że wystarczą do tego niewielkie oszczędności. Promocja działalności również nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Konieczna jest za to podstawowa wiedza, trochę wolnego czasu i chęć rozwoju. 

Prowadzenia własnego biznesu internetowego nie potrzebujesz wiedzy technicznej. W sieci możesz znaleźć wiele narzędzi, które umożliwią ci zaistnienie w sieci, reklamę i rozwój działalności. 

 

Na czym polega biznes internetowy - zadbaj o rozwój własnej firmy

 

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta - chodzi o każdą działalność gospodarczą prowadzoną w internecie. To prawda, jednak to zdanie nie wyczerpuje tematu. Istnieje kilka cech. które charakteryzują biznes internetowy. 

 

 • Niski próg wejścia - Rozpoczęcie działalności online jest dostępne nawet dla osób, które nie dysponują dużymi środkami finansowymi. Podstawą sukcesu jest dobry pomysł, wytrwałość i umiejętność adaptacji do dynamicznie zmieniającego się rynku.

 

 • Brak lub ograniczona liczba zasobów stacjonarnych - Jak już wspomnieliśmy, biznes internetowy nie wymaga posiadania skomplikowanego sprzętu czy nieruchomości. Można pracować na zwykłym komputerze domowym, którego używasz do przeglądania internetu czy gier.

 • Brak ograniczeń terytorialnych - Internet ma praktycznie nieograniczony zasięg. Dlatego prowadząc działalność w sieci nie musisz ograniczać się do najbliższej okolicy. Możesz działać praktycznie na całym świecie. Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej w Unii Europejskiej powoduje, że oferując swoje produkty na terenie całej Wspólnoty w większości przypadków nie musisz spełniać żadnych dodatkowych formalności. Wystarczy zarejestrować firmę w Polsce lub jednym z krajów członkowskich.

 • Brak ograniczeń czasowych - Internet działa 24 godziny na dobę. Odbiorcy mogą docierać do Twoich treści, poznawać ofertę czy składać zamówienia kiedy tylko chcą. Twój biznes zarabia na Ciebie nawet kiedy śpisz.

 

Czy każdy może założyć biznes w internecie? Kto powinien zacząć stawiać pierwsze kroki?

 

Odpowiedź na to pytanie jest krótka - tak. Wystarczy do tego dostęp do sieci. W poprzednich punktach zwróciliśmy już uwagę na niski próg wejścia i brak konieczności inwestycji w środki trwałe.  To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które pracują na etacie, jak i bezrobotnych.

Co więcej, możliwości zarabiania w internecie są praktycznie nieograniczone. Oznacza to, że praktycznie każdy może znaleźć swoją niszę rynkowa, w której będzie mógł rozwijać się zgodnie ze swoimi predyspozycjami i zainteresowaniami. Jakie konkretnie masz możliwości? Oto krótka lista najpopularniejszych dziedzin aktywności zarobkowej w internecie.

 

 

Sprzedawanie produktów online 

To chyba najczęściej wybierana gałąź dla osób, które chcą wystartować z biznesem internetowym. Dochód pochodzi z marży nakładanej na oferowane produkty. Do wyboru masz kilka typów narzędzi - od platform typu Ebay czy Allegro, gdzie stworzenie konta zajmuje kilka minut, do rozbudowanych sklepów internetowych. 

Asortyment produktów dostępnych w internecie jest praktycznie nieograniczony. Niewątpliwą zaletą sprzedaży przez internet jest fakt, że możesz dotrzeć do klientów na całym świecie. Dlatego to świetne narzędzie do sprzedaży niszowych artykułów, które trudno byłoby oferować stacjonarnie. 

Inną zaletą sprzedaży online są niskie koszty działalności w porównaniu z tradycyjnymi sklepami. Dlatego zdarza się, że te same produkty dostępne “offline” w internecie są dużo tańsze. 

 


 

Zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy? Wydaje Ci się, że stworzenie sklepu internetowego jest skomplikowane? Kreator stron www WebWave to idealne rozwiązanie dla Ciebie, znajdziesz tu darmowe szablony stron internetowych, które dopasujesz do swojego sklepu.

 


 

Kanał na Youtube

Wiele osób marzy o karierze youtubera. Zyski z kanału mogą pochodzić z kilku źródeł. Najprostszym są reklamy, które wyświetlają się użytkownikom platformy podczas oglądania materiałów. 

Popularni twórcy często dostają propozycje tworzenia treści sponsorowanych. Nie chodzi tylko o youtuberów z setkami tysięcy subskrybentów. Jeśli prowadzisz kanał dotyczący wąskiej dziedziny, nawet przy kilkunastu tysiącach fanów masz szansę na nawiązanie korzystnej współpracy. 

 

TikTok

To platforma błyskawicznie zyskująca na popularności, zwłaszcza wśród młodszych użytkowników. Do tej grupy coraz trudniej trafić poprzez tradycyjne reklamy. Dlatego marki chętnie nawiązują współpracę z twórcami działającymi w TikToku.

 

Instagram

To przede wszystkim platforma do influencer marketingu. Partnerów do współpracy szukają tu głównie marki związane z modą, urodą i stylem życia. 

 

Blog

Ta forma pojawiła się już w latach 90, jednak wciąż nie traci na popularności. Podstawą tworzenia bloga są wysokiej jakości treści. Jeśli jesteś pasjonatem w jakiejś dziedzinie, z pewnością uda Ci się przygotować materiały, które przyciągną użytkowników. 

Na blogu możesz zarabiać przede wszystkim wyświetlając reklamy, ale także współpracując z markami, które chętnie zlecają tworzenie artykułów sponsorowanych i przesyłają produkty do recenzji. 

 

Profesjonalne tworzenie treści

To rozwiązanie dla osób, które czują się dobrze, pisząc. Treści do internetu to przede wszystkim artykuły na blogi, posty w mediach społecznościowych i teksty na strony www. 

 

Projektowanie stron www

Tworzenie stron internetowych to duży rynek - w końcu każda firma czy instytucja potrzebuje witryny. Do niedawna projektowaniem zajmowały się osoby umiejące kodować. Teraz - dzięki narzędziom takim jak WebWave - można tworzyć profesjonalne strony bez kodowania. Jeśli interesujesz się projektowaniem graficznym i masz zmysł estetyczny, spróbuj sił w tym biznesie.

Te propozycje to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli masz pomysł na biznes, który nie mieści się w tych kategoriach, to świetnie. Zagospodarowanie nowej niszy to szansa na szybki rozwój.

 


 

Zobacz jak łatwo zrobisz stronę w WebWave dzięki naszemu kursowi tworzenia stron internetowych ! 

 


 

Kariera freelancera - biznesplan na jednoosobową działalność gospodarczą

Freelancer to osoba tworząca na zlecenie bez stałego kontraktu, która jest swoim własnym szefem. Chcąc otworzyć własny biznes internetowy, staniesz się taką osobą. Wiążą się z tym poważne zmiany w Twoim życiu.

Sam będziesz swoim szefem

Masz dosyć poleceń przełożonych? Freelance jest dla Ciebie! To Ty zdecydujesz o sposobie pracy. Będziesz też bezpośrednio odpowiadał za  wykonanie zleceń przed klientami. To świetne rozwiązanie zwłaszcza jeśli jesteś pewny swoich umiejętności.

Twoje zarobki będą zależały wyłącznie od Ciebie

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Możesz przyjąć więcej zleceń. Przyda ci się odpoczynek? W każdej chwili możesz zawiesić działalność.

Będziesz pracować wtedy, kiedy chcesz i gdzie chcesz.

To od ciebie zależy rozkład pracy. Wolisz pracować intensywnie przez 3-4 dni w tygodniu? A może chcesz rozkładać zadania bardziej równomiernie? W każdym wypadku to Ty decydujesz jak rozplanować pracę. 

 

Najpopularniejsze zajęcia dla freelancera

Na karierę freelancera najczęściej decydują się osoby pracujące w kilku branżach.

 • Projektowanie stron - Tworzenie stron od a do z to intratne zajęcie. Niewątpliwym plusem jest fakt, że właściwie każde zlecenie to sporo pracy, a co za tym idzie duże pieniądze. Dlatego osoby zajmujące się projektowaniem stron nie muszą poświęcać wiele czasu na szukanie klientów. 

 • Copywriting - Każda profesjonalna strona www potrzebuje treści. Jeśli umiesz pisać, szybko stworzysz portfolio i zyskasz renomę. Konkurencja na tym polu jest spora, więc warto przyłożyć się do tworzenia wysokiej jakości materiałów. Pozwoli to na zdobywanie stałych, dobrze płatnych zleceń.

 • Tworzenie bloga - To idealne zajęcie dla profesjonalistów. Twój blog jest idealnym miejscem, żeby pokazać siebie. Jako bloger jesteś w 100% niezależnym twórcą.

 • Grafika - To również ogromny rynek. Każda firma potrzebuje logo i komunikacji wizualnej. Dlatego pracując online bez trudu znajdziesz zlecenia. 

 • Korekta - Dobry tekst powinien zostać sprawdzony pod względem ortografii, interpunkcji, gramatyki i stylistyki. Jeżeli czujesz się mistrzem języka i masz dobre oko do szczegółów - to ścieżka kariery idealna dla Ciebie.

 

7 porad dotyczących produktywności podczas pracy

Praca na własny rachunek wiąże się z koniecznością dobrej organizacji czasu i systematyczności. Pozwoli to zachować produktywność. Oto kilka porad, dzięki którym znajdziesz balans pomiędzy czasem wolnym a zarabianiem. 
 

Ustal ramy czasu pracy

Rozpoczynając własną działalność trudno oddzielić czas wolny czasu pracy. Dlatego warto już na początku ustalić sobie godziny rozpoczęcia i zakończenia aktywności zawodowej. Dzięki temu łatwiej znajdziesz czas na wypoczynek, a w rezultacie wykonasz zaplanowane zadania szybciej. 

 

Korzystaj z narzędzi do organizacji pracy

W sieci znajdziesz wiele narzędzi, które pomogą w planowaniu zadań. Wśród freelancerów sporą popularnością cieszą się Trello i Monday.com. Wypróbuj kilka rozwiązań i wybierz to, które najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. 

 

Znajdź miejsce do pracy 

Postaraj się wygospodarować przestrzeń, która będzie Ci służyć wyłącznie do wykonywania obowiązków zawodowych. Wiele osób lubi pracować w kawiarni. Niektórzy decydują się na wynajem przestrzeni coworkingowej. Na początek wystarczy jednak zwykłe biurko. Staraj się nie pracować w łóżku czy na kanapie - te miejsca powinny służyć Ci do odpoczynku. 

 

Spotykaj się ze znajomymi

Pracując z domu łatwo jest stracić kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętaj, żeby regularnie wychodzić ze swojej “jaskini” i spotykać się z ludźmi - tylko tak zrealizujesz swój pomysł w zdrowy sposób. 

 

Miej czas na pasje

Nie samą pracą człowiek żyje. Nie zaniedbuj pasji niezwiązanych bezpośrednio z zarobkowaniem.

 

Uprawiaj sport

Praca na zlecenie często wiąże się z siedzącym trybem życia. Pamiętaj o codziennej dawce ruchu. Regularne ćwiczenia pomogą zachować energię i dobry nastrój. 

 

Zwróć uwagę na dietę

Dieta bogata w witaminy i mikroelementy wspomaga pracę umysłu i zapobiega przemęczeniu.
 

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Formalności finansowe - na jakie koszty trzeba się przygotować?

Chociaż rozpoczęcie biznesu internetowego nie wiąże się z dużymi kosztami, czasem trzeba ponieść pewne wydatki. Wiążą się przede wszystkim ze stworzeniem i utrzymaniem strony internetowej. 

 

Ile kosztuje strona internetowa?

Na początku działalności obecność na Facebooku czy w Google Moja Firma może być wystarczająca. Po pewnym czasie pojawia się jednak potrzeba stworzenia profesjonalnej witryny.


 

Stworzenie witryny

Stworzenie bardzo prostej strony www to wydatek przynajmniej tysiąca złotych. Bardziej skomplikowane projekty mogą kosztować nawet kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy. 

Na szczęście, profesjonalną witrynę można stworzyć samemu. W sieci znajdziesz wiele kreatorów stron www, które umożliwiają tworzenie stron bez kodowania. Jednym z nich jest WebWave. Możesz skorzystać z jednego z gotowych szablonów lub łatwo stworzyć stronę od zera.

 

Domena i hosting

Twoja strona www potrzebuje nazwy, czyli domeny i miejsca na serwerze, w którym znajdą się pliki tworzące witrynę, czyli hostingu. Obie te usługi są płatne cykliczne. Ceny za domenę i hosting mają dużą rozpiętość i zależą od wielu czynników. W przypadku stron stworzonych w WebWave roczna opłata za domenę i hosting zaczyna się już od 300 zł rocznie. 

Jak widzisz, wydatki prowadzenia internetowego biznesu nie są duże. W dodatku większość z nich możesz wpisać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej i odpisać je od podatku.

 

Pomysł na biznes - jak rozpocząć biznes internetowy?

 

Jeśli wybrałeś już niszę i wiesz z czym wiąże się praca na własny rachunek, pora zabrać się do pracy. Na początku warto poznać konkurencję.

 

Badanie rynku, czyli jak poznać swoją konkurencję

Analiza działań konkurencji pozwoli ci na znalezienie swojej niszy i podpowie, co należy zrobić, żeby skutecznie rywalizować z innymi podmiotami. Składa się z kilku etapów.

 

Oferta

Sprawdź, jakie dokładnie produkty i usługi oferuje konkurencja, co je wyróżnia i czego im brakuje.

 

Grupa docelowa

Odpowiedz na pytanie do kogo konkurenci kierują swoją ofertę. Zbadaj, co charakteryzuje grupę docelową. Poznaj jej potrzeby i obawy. Dowiedz się, jakim językiem się posługuje.
 

Przewaga konkurencyjna

Określ, co wyróżnia Twoją ofertę spośród konkurencji i dlaczego potencjalni klienci mieliby wybrać właśnie Ciebie. 

 

Kanały sprzedaży

Sprawdź, w jaki sposób firmy docierają do swoich klientów. Zwróć uwagę na treść przekazywanych informacji i język komunikacji z grupą docelową. 

 

Finansowanie

Postaraj się dotrzeć do informacji skąd pochodzą fundusze konkurencji i jakiej są wysokości. Dobrym źródłem takiej wiedzy są wywiady z przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces w danej dziedzinie.

Po zebraniu danych dotyczących firm działających w Twojej niszy określisz ich dobre i złe cechy. Umożliwi Ci to uniknięcie błędów i naśladowanie skutecznych ruchów. 

 

Przygotuj odpowiednie materiały 

Tworząc biznes internetowy, musisz zadbać o spójny wizerunek marki. Pomogą Ci w tym materiały graficzne. 

 

Logo 

To podstawowy element komunikacji wizualnej. Będzie znajdować się praktycznie na wszystkich materiałach tworzonych przez Ciebie - od strony www po maile. Warto zlecić to zadanie profesjonaliście. Jeśli nie dysponujesz wystarczającym budżetem - możesz pokusić się o stworzenie logo w programie graficznym lub jednym z przeznaczonych do tego generatorów. 

 

Wizytówki

Wydawałoby się, że w dobie internetu to przeżytek. Wizytówki przydają się jednak w kontaktach osobistych. Rozkręcając biznes internetowy powinieneś uczestniczyć w spotkaniach i konferencjach, gdzie nawiążesz kontakty biznesowe. Wizytówki bardzo się do tego przydadzą. 

 

Zaprojektuj stronę internetową

Strona internetowa to ważny element budowania wizerunku. Im wcześniej zabierzesz się za jej stworzenie, tym lepiej, Dobra witryna pomoże Ci pozyskać nowych klientów i wzbudzić u nich zaufanie. 

 

Jakich narzędzi używać?

Stworzenie strony możesz zlecić specjaliście, Niestety, wiąże się to ze sporymi kosztami. Jeśli chcesz stworzyć oryginalną, profesjonalną stronę www bez kodowania, warto skorzystać z WebWave. Dzięki naszemu kreatorowi możesz zaprojektować działającą witrynę już w kilkanaście minut. 

 

Jak promować biznes internetowy?

 

Przygotowałeś już ofertę, która wyróżnia Cię spośród konkurencji. Teraz pora wypromować Twój biznes internetowy. Istnieje wiele kanałów, które to umożliwiają. Na początku najlepiej skupić się na kilku najważniejszych.

 

Wykorzystaj potencjał SEO oraz SEM - Jak być widocznym w internecie? 

Podstawą obecności w internecie jest widoczność w wynikach wyszukiwania Google. Z tej przeglądarki korzysta ponad 90% użytkowników sieci. Dlatego konieczne jest zoptymalizowanie Twojej strony pod tym kątem. Jak to zrobić?

 

Odpowiednie nasycenie frazami kluczowymi

Frazy kluczowe to wyrażenia, które informują użytkowników i algorytmy Google o czym, jest Twoja strona. Jeśli na przykład zajmujesz się tworzeniem stron www i pracujesz w Krakowie, użytkownicy powinni trafić na Twoją stronę wpisując takie frazy jak “strony internetowe kraków” czy “tworzenie stron www”. 

 

Czas ładowania się strony

Im szybciej ładuje się Twoja witryna, tym wyżej jest indeksowana przez Google. Zadbaj o to, żeby strona nie była zbyt “ciężka” - nie używaj wielu elementów graficznych czy animacji.

 

Dostosowanie do urządzeń mobilnych 

Google premiuje strony, które działają dobrze na telefonach i tabletach. Pamiętaj o dostosowaniu witryny do urządzeń mobilnych. 

 

Linkowanie wewnętrzne

Aby algorytmy Google mogły poprawnie zaindeksować Twoją witrynę, muszą dotrzeć do wszystkich podstron. Ułatwisz im to zadanie, jeśli w treści strony umieścisz prowadzące do nich linki. 

 

W jaki sposób stać się profesjonalistą w oczach potencjalnych klientów? 

To, że potencjalni klienci zauważą Twoją ofertę, nie wystarczy. Musisz ich przekonać, że jesteś wiarygodnym partnerem. W tym celu możesz wykorzystać kilka strategii. 

 

Prowadź blog 

Blog to idealne miejsce do zaprezentowania wiedzy eksperckiej. Dodaj go na swojej stronie, aby pokazać użytkownikom, że znasz się na rzeczy. Tego typu treści mają też znaczenie marketingowe. Jeśli będziesz pisał wysokiej jakości teksty na tematy interesujące dla odbiorców, znajdziesz się wysoko w wynikach wyszukiwania Google. 
 

Bądź obecny w social media jako ekspert w swojej dziedzinie 

Facebook czy coraz bardziej zyskujący na popularności LinkedIn to świetne platformy do wypowiedzi eksperckich. Dołącz do grup tematycznych i bierz udział w dyskusjach. W ten sposób możesz też promować swój blog. 
 

Branding, czyli budowanie świadomości marki

Potencjalni klienci powinni Cię nie tylko zapamiętać. Twój biznes internetowy powinien wywoływać u nich pozytywne skojarzenia. To właśnie jest świadomość marki. Jej budowanie pochłania dużą część budżetu największych firm. Działając w małej skali, można jednak osiągnąć dobre rezultaty przestrzegając kilku zasad. 

Po pierwsze, w komunikacji z klientami skup się na wartościach, które reprezentuje Twoja firma i cechach, które wyróżniają ją od konkurencji. Po drugie, pilnuj spójności wizualnej - wszystkie materiały tworzone przez Ciebie powinny mieć spójną szatę graficzną. Po trzecie, zwróć uwagę, żeby komunikat we wszystkich kanałach kontaktu z potencjalnymi klientami był spójny. 

 

Wykorzystaj dostępne narzędzia online

 

Prowadzenie biznesu internetowego może na początku wydawać się przytłaczające. Istnieją jednak narzędzia, które pomogą zaoszczędzić czas. 

 

Google Moja Firma

To platforma, na której szybko i łatwo stworzysz profil swojego biznesu internetowego. To jedna z najprostszych, ale też najskuteczniejszych form dotarcia do potencjalnych klientów. Umieść tam najważniejsze informacje, takie jak nazwa firmy, adres siedziby czy zakres działalności. Odpowiadaj na pytania i reaguj na opinie użytkowników. 
 

Google Docs

To kolejna propozycja od twórców największej wyszukiwarki. Stanowi dobrą alternatywę do pakietów biurowych. Niewątpliwą zaletą Google Docs jest możliwość łatwego udostępniania i edycji materiałów, co przyśpiesza i usprawnia pracę z klientem. 

 

Canva

To narzędzie online służące do tworzenia projektów graficznych. z jednej strony jest łatwe w obsłudze, z drugiej oferuje spore możliwości edycji. Możesz je wykorzystać do tworzenia szerokiej gamy projektów graficznych. 

 

Przedsiębiorstwo w internecie - jak sprzedawać produkty online?

 

Dla wielu osób biznes internetowy to przede wszystkim sprzedaż. Nic dziwnego. Globalna sieć pozwala dotrzeć do klientów na całym świecie dając szansę na dotarcie nawet do bardzo wyspecjalizowanej niszy. Jak oferować produkty online? Do wyboru są dwie możliwości.

 

Platformy pośredniczące

To popularne rozwiązania dla rozpoczynających przygodę z biznesem internetowym. Wystarczy założyć konto na jednym z portali i już można zacząć sprzedaż. 

Wadą tego rozwiązania jest mała elastyczność. Strony sprzedawców w poszczególnych serwisach są do siebie łudząco podobne. Trudno jest się wyróżnić i zbudować spójny wizerunek marki.

 

Sklep internetowy

To rozwiązanie pozwala na stworzenie narzędzia w 100% dostosowanego do Twoich potrzeb. Sklep internetowy będzie wyglądał i funkcjonował dokładnie tak, jak chcesz. Dzięki własnemu sklepowi całościowo zadbasz o doświadczenie klienta i zbudujesz silną markę. 

Niestety, stworzenie profesjonalnego sklepu online zwykle wiąże się z wysokimi kosztami i trwa długo. Na szczęście, w WebWave umożliwiliśmy stworzenie prostego sklepu internetowego, który jest idealny dla osób zakładających biznes internetowy.  Za pomocą naszego kreatora możesz nie tylko stworzyć funkcjonalny sklep, ale też pobierać i zarządzać płatnościami, wprowadzać zmiany i nowe produkty. Dlatego WebWave to nie tylko kreator sklepu internetowego, ale też platforma ułatwiająca jego obsługę. 

 

Jaki biznes internetowy się opłaca

 

To pytanie zadaje sobie wielu początkujących, nie mających jeszcze biznes planu. Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Podstawą sukcesu jest dobre rozpoznanie potrzeb rynku i trafienie w odpowiednią niszę. W końcu własna firma wiąże się z poświęceniem czasu i pieniędzy - wobec tego warto znaleźć pomysł na własny biznes, który będzie dochodowy oraz satysfakcjonujący. Jak to zrobić? Nie ma na to uniwersalnego sposobu. Na pewno konieczna jest wytrwałość w dążeniu do celu i pracowitość. 

Jak rozwijać biznes internetowy

Jeśli Twój biznes internetowy okaże się sukcesem, będziesz musiał zastanowić się nad jego skalowaniem, czyli dostosowaniem “mocy przerobowych” do popytu. 

 

Skalowanie biznesu

Skalowalność to możliwość sprostania wzrastającemu zapotrzebowaniu na Twoje usługi. Jeśli na przykład prowadzisz sklep, w którym sam zajmujesz się przyjmowaniem zamówień, ręcznie adresujesz paczki i sam zanosisz je na pocztę, w pewnym momencie przestaniesz wyrabiać się z realizacją zleceń. 

Dlatego już na początku działalności powinieneś pomyśleć o takim modelu, który pozwoli ci zminimalizować ryzyko pojawienia się takich zatorów. Postaw na automatyzację procesów i już na początku zakładaj, że skala Twojej działalności może wzrosnąć szybko. Dzięki temu Twój biznes internetowy nie stanie się ofiara własnego sukcesu. 

 

Spółki i przedsiębiorstwa w internecie - podsumowanie

 

Własny internetowy biznes to szansa na realizację swoich marzeń, niezależność i niezłe zarobki. Rozpoczęcie działalności online z pewnością wymaga odwagi i samodyscypliny. Warto jednak zdecydować się na ten krok. 

Mamy nadzieję, że porady zawarte w tym artykule pomogą zrobić pierwszy krok i założyć własną firmą internetową. Przydatny będzie też kreator stron www WebWave, w którym możesz stworzyć swoją własną stronę internetową stronę szybko, prosto i bez ponoszenia kosztów. 

 

Autorzy:

Treść - Jan Chmielowski

Grafiki - Irina Jewsiewickaja

 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

22 grudnia 2022

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: