Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Przemysław Pajdak, Paula Niziołek

Jak założyć własną firmę z branży web design w 2023? Zostań projektantem stron internetowych!

Jesteś ciekawy jak założyć własną firmę z branży Web Design? Chcesz się zająć projektowaniem stron www?Koniecznie sprawdź nasz poradnik w którym znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje, dzięki którym będziesz wiedział jak to zrobić. Prowadzenie działalności nie musi być trudne!

 

Projektant stron internetowych - jak założyć własną firmę web design?

 

Projektant stron internetowych i twórca stron internetowych to niekoniecznie to samo.

W istocie projektowanie stron internetowych odnosi się zarówno do estetycznej części strony internetowej, jak i jej użyteczności. Projektanci stron internetowych używają różnych programów projektowych, takich jak np. Adobe Photoshop, aby stworzyć układ strony i inne elementy wizualne.

Web Developerzy używają za to HTML-a, CSS-a, JavaScriptu i innych języków programowania, aby wprowadzić projekt strony internetowej w życie.

Dobrą wiadomością dla Ciebie jest to, że możesz stać się projektantem stron internetowych, poprzez wybranie odpowiedniej platformy do której nie potrzebujesz umiejętności technicznych czy kodowania. Jest to dobry pomysł na prowadzenie własnej działalności!

Korzystanie z oprogramowania do projektowania stron internetowych opartego na przeglądarce, takiego jak WebWave, pozwoli Ci skupić się na projekcie, podczas gdy ono zajmie się wszystkimi technicznymi aspektami za Ciebie. Stworzenie własnej strony jest możliwe dla wszystkich!

 

Czy muszę mieć formalne kwalifikacje, aby zostać projektantem stron internetowych?

 

Do zostania projektantem stron internetowych nie potrzebujesz żadnych formalnych kwalifikacji. Popyt na usługi jest naprawdę duży w tej branży. Marketing robi się sam! Wszystkiego nauczysz się głównie poprzez praktykę i samokształcenie. Ponadto, istnieje wiele darmowych tutoriali online i kursów tworzenia stron internetowych,  z których możesz skorzystać, aby poprawić swoją wiedzę i umiejętności, a następnie stworzyć stronę internetową.

 

Projektant stron internetowych z domu - plusy i minusy 

 

Przed założeniem własnej firmy w branży web design warto wiedzieć, czego można się spodziewać:

 

Jak wygląda otworzenie własnego biznesu?

 • Aby otworzyć firmę, musisz być zorganizowany; w przeciwnym razie stracisz cenny czas, pieniądze i możliwości.

 • Jeśli chcesz założyć własną firmę, musisz pamiętać, że niektóre czynności mogą mieć charakter powtarzalny, więc bądź na to przygotowany.

 • Właściciel małej firmy lub freelancer pracuje we własnym imieniu, więc musisz umieć zarządzać swoim czasem i pracować bez nadzoru. Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga rzetelności.

 • Założenie strony internetowej może dać Ci większe pole do manewru przy prowadzeniu firmy. Możesz stać się prawdziwym przedsiębiorcą.

 

Zalety prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w zakresie projektowania stron internetowych

 • Niskie koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej

 • Elastyczny czas pracy - we własnych godzinach

 • Rozwijanie biznesu we własnym tempie. Sam jesteś szefem w Twojej firmie

 • Jeśli chcesz założyć swój biznes, możesz uzyskać dodatkowe przychody, oferując powiązane usługi, takie jak hosting stron internetowych, SEO, zakładanie bloga i więcej

 • Nie są wymagane żadne formalne kwalifikacje, zezwolenia ani licencje. Bez nich również możesz być specjalistą

 

Wady

 • Rozwój firmy zależy od jednej osoby - od Ciebie

 • Nieregularne dochody lub czasami ich brak

 • Zdarzają się sytuacje, w których będziesz musiał ciężko pracować, aby dotrzymać terminów. Działalność wymaga nakładu pracy

 • Ponosisz odpowiedzialność prawną i finansową za swoją pracę

 

Czy web design to dobry pomysł na biznes?

 

Zastanawiasz się czy w praktyce web design rzeczywiście jest dobrym pomysłem na biznes? Jeśli masz do tego smykałkę i chęci, to oczywiście! Web design może okazać się naprawdę cennym źródłem dochodu. Warto rozwijać się w tym kierunku, w końcu branża internetowa to teraz naprawdę gorący temat, który dobrze jest wziąć pod uwagę, przy wybieraniu ścieżki kariery.

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Co jest potrzebne, aby rozpocząć działalność w zakresie web design?

Prawdopodobnie masz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć tworzyć strony lub własny sklep internetowy już dziś. To bez dwóch zdań dobry pomysł na biznes w 2023 r.

Oto lista rzeczy, których będziesz potrzebował, aby rozpocząć działalność w zakresie projektowania stron internetowych:

 

Ciche miejsce pracy

Niezwykle ważne jest, aby wyeliminować wszystkie czynniki rozpraszające. Jeśli ciągle odwracasz swoją uwagę od pracy, możesz spędzić godziny próbując wykonać proste zlecenia.

Twój kot znowu próbuje podrzeć Twoją nową skórzaną kanapę? A może Twój współlokator lubi puszczać głośną muzykę przez cały dzień? W takim przypadku świadczenie usług i zdobywanie nowych klientów może być trudne.

Wybierz miejsce, w którym nie będzie przeszkadzał Ci hałas z zewnątrz i w którym nie będziesz się rozpraszać. Lubisz regularnie sprawdzać Facebooka? Zostaw telefon w innym pokoju. Lubisz coś przekąsić lub napić się w trakcie pracy? Świetnie! Zaopatrz się w nie obok biurka, abyś nie musiał co kilka minut opuszczać miejsca pracy i iść do kuchni.

Usuń wszystko, co nie jest Ci potrzebne. Im większy bałagan i hałas, tym mniej wydajna będzie Twoja praca. 

Przed rozpoczęciem stwórz spokojne miejsce do pracy. Nie musi to być biuro czy jakieś inne wymyślne miejsce. Wystarczy kąt w sypialni.

 

PC

Twój komputer będzie używany do tworzenia treści, renderowania, projektowania, komunikacji z klientami, ewentualnego wyświetlania rzeczy na wielu ekranach, wyszukiwania informacji i wielu innych rzeczy.

Posiadanie wydajnej stacji roboczej PC jest kolejnym kluczowym elementem do osiągnięcia sukcesu. 

Jeśli Twój system działa wolno, nie możesz szybko przełączać się między oknami, nie możesz efektywnie wyszukiwać informacji. W efekcie potęguje to Twój stres i wydłuża czas potrzebny na wykonanie zadania.

Zaopatrz się w dobry komputer z odpowiednim procesorem, kartą graficzną i pamięcią RAM. Potrzebna też będzie odpowiednia ilość szybkiej pamięci masowej SSD oraz zapasowy dysk zewnętrzny (lub pamięć w chmurze), na którym będziesz mógł zapisywać dane związane z pracą.

 

Kamera internetowa HD

Wiele osób woli prowadzić spotkania online, nawet jeśli znajdują się one blisko Ciebie. Potencjalnie, trzeba będzie również komunikować się z potencjalnymi klientami z dowolnego miejsca na świecie. Oczywiście, można się z nimi skontaktować przez e-mail lub zadzwonić. Ale co powiesz na to, aby pokazać im coś ważniejszego - siebie?

Ludzie lubią widzieć, z kim rozmawiają i uważają to za bardziej profesjonalne. Możesz spotkać się z bardziej pozytywną reakcją na komunikaty, oferty i informacje, które przekazujesz. Pokaż im, że Ci zależy oraz że rozpoznajesz i rozumiesz ich potrzeby. Poza tym ludzie są bardziej przyjaźni, gdy widzą osobę, z którą rozmawiają.

Jeśli Twoja główna kamera zawiedzie, możesz użyć kamery internetowej jako kopii zapasowej do tworzenia treści wideo. Możesz jej używać do transmisji na żywo, webinarów, tworzenia komentarzy wideo lub gdy musisz szybko się nagrać.

 

Aparat

Przydatne, ale nie niezbędne, jest posiadanie dobrego aparatu fotograficznego lub kamery o wysokiej rozdzielczości. Czy Twój klient chce mieć dodatkowe zdjęcie do swojego portfolio? Może masz świetny pomysł na niestandardowe zdjęcie, które będzie tłem dla strony internetowej Twojego klienta? Może lokalne muzeum chciałoby mieć stronę docelową o swojej nowej wystawie?

Istnieje wielu fotografów, ale są oni zazwyczaj bardzo drodzy lub zajęci. Jeśli masz przyzwoity aparat, możesz sam zrobić kilka ładnych zdjęć - oczywiście, nie będą one tej samej jakości, co te zrobione przez profesjonalnego fotografa.

Jeśli nie masz aparatu fotograficznego, nie martw się. Możesz również zrobić dobre zdjęcia swoim smartfonem. Obecne telefony, posiadają bardzo dobre parametry. 

Kolejną fajną rzeczą jest to, że kreator stron WebWave posiada bibliotekę wolnych od praw autorskich zdjęć gotowych do użycia, więc w większości przypadków nie będziesz musiał nawet wyciągać swojego aparatu.

 

Twoje połączenie internetowe

 

1. Prędkość połączenia i dopuszczalna ilość danych

Jako projektant stron internetowych w domu, będziesz musiał zwrócić większą uwagę na prędkość pobierania i wysyłania oraz ogólny limit danych istniejącego planu internetowego. 

Jeśli prędkość wysyłania jest zbyt mała, stracisz dużo czasu na przesyłanie zasobów do stron internetowych klientów lub do miejsca przechowywania w chmurze. Możesz także rozważyć uaktualnienie subskrypcji internetowej do wyższego planu, aby uniknąć ponoszenia opłat za nadmiar danych lub przepustowości, lub co gorsza, być odcięty, ponieważ przekroczysz jeden z limitów.

 

2. Niezawodność połączenia

Nie ma nic gorszego niż kiepski internet. Ponieważ będziesz korzystać z niego częściej, potrzebujesz niezawodnego dostawcy usług, który posiada wsparcie przez telefon lub czat online, kiedy tylko go potrzebujesz.

 

3. Wysokiej jakości spotkania wideo

Jak wspomniano wcześniej, spotkania online są na fali, dlatego szybkie, niezawodne połączenie internetowe jest niezbędne. Upewnij się, że kamera i mikrofon, które wybrałeś są odpowiednie dla wysokiej rozdzielczości obrazu i dźwięku.

 

Dobre krzesło

Tak, rozumiem. Nie jest to najbardziej ekscytujący element wyposażenia, jednak możliwe jest, że będziesz siedział przed komputerem przez cały dzień. Tanie, niskiej jakości krzesło może przyczynić się do złej postawy, co z kolei może prowadzić do bólu pleców.

Zadbaj o swoje zdrowie od samego początku i kup odpowiedni fotel z właściwym podparciem dla kręgosłupa, a czas będzie płynął bez dyskomfortu. 

 

Projektant stron internetowych korzysta z WebWave?

W przypadku innych narzędzi potrzeba wiele płatnych aplikacji, programów, wtyczek, szablonów do projektowania stron internetowych.

Edytor WebWave działa jak program graficzny i zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zaplanowania, zaprojektowania i opublikowania świetnie wyglądającej strony internetowej. Oznacza to, że nie będziesz musiał kupować ani uczyć się obsługi żadnego innego oprogramowania. Możesz zrobić kurs online, który ułatwi Ci ten proces. Tworzenie stron www nigdy nie było prostsze!

 

Wybór platformy projektowej

Po znalezieniu spokojnego miejsca do pracy, wygodnego fotela, szybkiego komputera i odpowiedniego planu internetowego, czas na wybór najważniejszej rzeczy - platformy do projektowania stron internetowych.

Niektórzy ludzie nadal myślą, że trzeba wiedzieć, jak kodować oraz sprawnie działać w branży IT, aby stworzyć ładnie wyglądającą stronę internetową.

W rzeczywistości jest to oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, które wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić gotowe elementy na stronę.

 

Oprogramowanie do projektowania stron internetowych

 

Szkic

Jest to rozwiązanie stworzone specjalnie do projektowania interfejsów stron internetowych. Bardzo szybko zdobyło popularność ze względu na łatwość obsługi i fakt, że jest dostępne z poziomu przeglądarki. Niestety, z tej aplikacji mogą korzystać jedynie posiadacze komputerów z systemem macOS.

 

Adobe XD

Bezpośredni konkurent Sketch'a. Adobe XD to stosunkowo prosta aplikacja, która sprawdzi się przede wszystkim przy projektowaniu nieskomplikowanych stron. Wiele z jej funkcji dostępnych jest za darmo. Zaletą Adobe XD są dość niskie wymagania sprzętowe. Wadą są dość ograniczone możliwości w porównaniu z konkurencją.

Inne oprogramowanie graficzne

Photoshop, InDesign, Illustrator i Gimp są nadal używane do projektowania stron internetowych, ale ich popularność stale spada. Wynika to z faktu, że zostały one stworzone z myślą o innych zadaniach.

 

Kreatory stron internetowych

 

Są to narzędzia, które pozwalają na stworzenie własnej strony internetowej bez kodowania. Dzięki nim osoba posiadająca podstawowe umiejętności projektowania graficznego może stworzyć i opublikować funkcjonalną stronę internetową.

Interfejs edytora kreatora stron internetowych może się bardzo różnić. Niektóre są bardzo uproszczone, a inne wyglądają jak konsola promu kosmicznego. W przypadku WebWave interfejs edytora wygląda bardzo podobnie do Photoshopa. 

Możliwości oprogramowania do tworzenia stron internetowych znacznie się poprawiły w ostatnich latach. Nawet najbardziej skomplikowane graficznie projekty mogą być obecnie tworzone za pomocą aplikacji do budowania stron internetowych.

Kreatory stron internetowych pozwalają między innymi na dodawanie zdjęć, tworzenie galerii obrazów oraz stosowanie animacji i efektów do obiektów. Mogą tworzyć elementy o zmiennym rozmiarze i położeniu. Krótko mówiąc, oferują wiele z tych samych funkcji, co programy graficzne. Dodatkowo pozwalają jednym kliknięciem stworzyć funkcjonalną stronę gotową do publikacji w Internecie. 

Strony internetowe tworzone w kreatorach stron internetowych są zazwyczaj przyjazne dla urządzeń mobilnych, co oznacza, że mogą być przeglądane również na telefonach komórkowych i tabletach. W przypadku WebWave dostępny jest kreator responsywna strona www (RWD), który wykona większość tej pracy automatycznie.

 

Dlaczego WebWave jest najlepszym wyborem

 

Z WebWave przekonasz się, że Twoje doświadczenie będzie inne. Jego swobodny przepływ, przeciągnij i upuść oraz dokładne podejście pozwala Ci na intuicyjną pracę od samego początku. Kiedy już opanujesz podstawy, Twoja produktywność wzrośnie.

Nie musisz przejmować się żadnymi wtyczkami, ponieważ wszystkie funkcje i narzędzia projektowe, których potrzebujesz, są zintegrowane w edytorze. Możesz pracować z szablonem, używać wstępnie zaprojektowanych elementów lub stworzyć dowolny projekt strony od podstaw. A co najlepsze, możesz go wypróbować za darmo. 

 

Rozpoczęcie pracy z WebWave

 

Na początek, możesz tworzyć strony internetowe i publikować je na sub domenie WebWave za darmo. To pozwala Ci dostroić wygląd i funkcjonalność Twoich stron na żywo, zanim połączysz je z własną domeną poprzez zakup płatnego planu hostingowego. 

 

Jak to działa w praktyce?

 • Zbuduj stronę internetową i opublikuj ją za darmo pod subdomeną WebWave

 • Wyślij swojemu klientowi link do opublikowanej strony, aby mógł sprawdzić, co zrobiłeś

 • Dokonaj wszelkich wymaganych zmian i ponownie opublikuj stronę w celu dokonania ostatecznego przeglądu

 • Gdy klient zatwierdzi ostateczny projekt, możesz przenieść własność strony na jego własne konto w WebWave

 • Twój klient będzie mógł wtedy zakupić płatny plan i podłączyć stronę do swojej domeny

 

Spróbuj teraz!

A - Rejestracja w WebWave 

B - Wybierz szablon strony lub rozpocznij od pustej strony

C - Dopasuj szablon do swoich potrzeb lub dodaj elementy z lewego panelu i przeciągnij je dokładnie tam, gdzie potrzebujesz

D - Zmień ustawienia elementów, klikając w nie, a następnie modyfikując to, co chcesz w prawej zakładce

E - Przełączaj się pomiędzy różnymi typami wyświetlaczy, aby upewnić się, że wszystko wyświetla się prawidłowo (automatyczne ustawienie RWD, pozwala na natychmiastowe dostosowanie strony do wyświetlaczy mobilnych)

F - Zobacz podgląd, aby sprawdzić, czy wszystko działa. Opublikuj stronę i pokaż ją swoim znajomym!

H - Zakup płatny plan i podłącz swoją stronę do niestandardowej domeny

 

Jeśli wolisz budować strony pod własną marką - często określane jako White Label i chcesz generować stały dochód z hostingu stron, które budujesz, to musisz uaktualnić swoje darmowe konto do konta agencji. Pozwoli Ci to na zakup płatnych planów po mocno obniżonych cenach i oznaczenie portalu logowania klienta własnym logo i kolorami.

 

Konto Agencyjne - korzyści

 

Istnieje wiele powodów, dla których WebWave jest najlepszym wyborem dla agencji projektującej strony internetowe. WebWave jest bardziej popularny wśród profesjonalistów, ponieważ oferuje elastyczność i precyzję, której nie oferują inne narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Tutaj możesz zobaczyć kluczowe korzyści płynące z posiadania konta agencyjnego WebWave:

 

White Label

W portalu logowania klienta można umieścić logo i kolorystykę własnej firmy. 

Dodatkowo możesz publikować strony pod własną, darmową domeną, która wygląda tak: custom.mybrand.com. Pozwala to na przesłanie projektu strony do akceptacji przez klienta, zanim strona otrzyma indywidualną domenę, za którą klient będzie musiał zapłacić (chyba że już ją posiada).

Domena może być zakupiona od WebWave lub innego dostawcy domen i podłączona do strony internetowej wykonanej w WebWave.

 

Komentarze

Funkcja komentarzy na koncie agencyjnym oferuje szybką i łatwą metodę do wymiany opinii na temat projektu strony internetowej. Ty lub Twój klient możecie umieszczać komentarze w dowolnym miejscu na stronie internetowej, aby zadawać pytania lub przekazywać opinie, zamiast wysyłać e-maile czy zawracać głowę telefonami. 

Jest to szybki i wygodny sposób na śledzenie komentarzy wymienianych pomiędzy Tobą a Twoim klientem podczas fazy projektowania.

 

Plany hostingowe z rabatem

Jako posiadacz konta agencyjnego będziesz miał dostęp do zakupu płatnych planów po mocno obniżonych cenach. Oznacza to, że możesz niezależnie fakturować swojego klienta po wyższej stawce za hosting i czerpać powtarzające się zyski z hostingu stron internetowych.

 

Skróć czas projektowania - stwórz własne grupy elementów

Często zdarza się, że poszczególne elementy lub grupy elementów na stronie internetowej będą generyczne dla wielu projektów, które będziesz realizował dla swoich klientów. Elementy te można łatwo łączyć w grupy, a następnie zapisywać w swojej własnej bibliotece, aby mieć do nich szybki dostęp.

Ta funkcja pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu w sytuacjach, gdy musisz wielokrotnie używać tego samego układu sekcji lub grupy elementów.

 

Dostęp klienta

Możesz również dać klientowi dostęp do strony internetowej, aby mógł sam dokonać pewnych zmian. Jak duże lub małe będą to zmiany, zależy od poziomu dostępu, jaki nadasz swojemu klientowi. Możesz również zablokować wybrane elementy na stronie, aby mieć pewność, że nie będą one przypadkowo edytowane.

Kluczowe cechy kreatora stron WebWave

Tutaj możesz zobaczyć kluczowe cechy naszego kreatora stron internetowych:

 • Możesz stworzyć unikalną, jedyną w swoim rodzaju stronę internetową bez żadnych umiejętności technicznych

 • Nie musisz pisać kodu, konfigurować serwerów czy baz danych, aby uruchomić swoją stronę online

 • Wszystko, co musisz zrobić, to opublikować swoją stronę internetową, a WebWave wykona za Ciebie całą ciężką pracę

 • Możesz dostosować każdy element z dokładnością co do 1 px

 • Dzięki jednostkom szerokości i wysokości rzutni możesz ustawić rozmiar i położenie elementów na swojej stronie względem ekranu

 • WebWave oferuje wiele funkcji, które pozwolą Ci stworzyć wyjątkowe strony internetowe z efektem WOW

 • Wielu administratorów może pracować na jednej stronie

 • Każda strona internetowa ma wbudowany system zarządzania treścią (CMS) - Twoi klienci lub redaktorzy mogą w prosty sposób zmieniać treść Twojej strony.

 • Możesz zmieniać i rozbudowywać swoją stronę kiedy tylko potrzebujesz. Dzięki temu Twoja strona może rozwijać się razem z Twoim biznesem

 • Możesz rozszerzyć funkcjonalność stron, które budujesz na WebWave poprzez integrację różnych wtyczek firm trzecich, takich jak live chat, fora i wiele innych. Możesz dodać swój własny kod HTML, CSS, JS do swojej strony, jeśli chcesz.

 • Możesz wyeksportować swoją stronę na platformę hostingową innej firmy

 • Nie musisz samodzielnie aktualizować oprogramowania, tworzyć kopii zapasowych czy dbać o bezpieczeństwo. WebWave zrobi to wszystko za Ciebie 24/7

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

12 sierpnia 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: