Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Mobile First Indexing - już jest

Jakie są koszty prowadzenia prostego sklepu internetowego

15 października 2020

Handel w sieci to coraz popularniejszy pomysł na biznes. Wiele platform umożliwia sprzedaż bez konieczności zakładania własnej strony. Lepsze efekty przynosi jednak założenie własnego sklepu online.

 

Dlaczego warto sprzedawać na własnej stronie

Obecnie sprzedaż w internecie odbywa się najczęściej za pośrednictwem jednego z 3 rozwiązań.

 

Platformy sprzedażowe

Platformy sprzedażowe, takie jak Allegro czy Etsy, umożliwiają szybki start. Korzystanie z nich nie generuje dużych kosztów. Wystawianie przedmiotów zazwyczaj jest darmowe. Poważną wadą tego rozwiązania jest fakt, że możliwości edycji są bardzo ograniczone. Korzystając z tego rozwiązania nie można zmienić kolorystyki strony czy usunąć logo serwisu, na którym sprzedajesz. Nie podłączysz też własnej domeny. 

 

Platformy e-commerce 

Platformy e-commerce, takie jak Shopify czy Ecwid, są bardziej elastyczne. Umożliwiają kompleksową obsługę sklepu internetowego. Ich użytkownicy zyskują między innymi dostęp do zaawansowanych opcji zarządzania zamówieniami i realizacji płatności. Tego typu narzędzia mogą jednak okazać się zbyt skomplikowane dla osób początkujących. Koszty dostępu do podstawowej wersji platformy e-commerce są zróżnicowane i zaczynają się od około 70 zł miesięcznie. 

 

Sklep na własnej stronie internetowej

To rozwiązanie najbardziej elastyczne. Umożliwia pełną kontrolę nad funkcjonowaniem sklepu - zarówno jego wyglądem, jak i funkcjonalnością. Rozpiętość kosztów tworzenia strony www ze sklepem jest bardzo duża. Tym zagadnieniem zajmiemy się w dalszej części artykułu. 

 

 

Dołącz do 289 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

 

Założenie sklepu internetowego - ile to kosztuje

Niestety nie da się udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na koszty funkcjonowania sklepu internetowego składa się kilka czynników. Postaramy się je krótko omówić. 

 

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

W większości przypadków do prowadzenia sklepu internetowego będzie wymagane zarejestrowanie działalności gospodarczej. Z tego obowiązku zwolnione są jedynie osoby, których przychód nie przekracza połowy pensji minimalnej, która w 2020 roku wynosi 2600 zł brutto (przychód nie może przekroczyć więc 1300 zł). 

Prowadzenie działalności gospodarczej generującej większy przychód będzie wymagało rejestracji. Przez pierwsze 6 miesięcy trzeba odprowadzać jedynie składkę zdrowotną. w roku 2020 to nieco ponad 360 zł miesięcznie. Przez kolejne 2 lata płacimy preferencyjne składki ZUS. Wtedy miesięczny koszt wyniesie 590,03. Kwota ta wzrasta do 609,14 zł, jeśli zdecydujesz się odprowadzać dobrowolną składkę zdrowotną. 

Po upływie 2,5 roku musisz płacić pełne stawki. Ich wysokość zależy od wielu czynników. Górna granica oscyluje w okolicach 1400 zł miesięcznie. 

Prowadząc działalność gospodarczą trzeba też oczywiście odprowadzać podatki - dochodowy i VAT. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, jest procentem od dochodu. VAT z kolei jest w ostatecznym rozrachunku opłacany przez Twoich klientów. Masz możliwość wyboru kilku modeli rozliczania podatków. Wybór danego rozwiązania będzie zależał między innymi od Twojego asortymentu i wielkości obrotów. 

koszty prowadzenia działalności gospodarczej

 

Koszty stworzenia strony ze sklepem internetowym

Jeśli chodzi o samo stworzenie strony, mamy do wyboru kilka możliwości. Najbardziej oczywiste wydaje się zlecenie prac wyspecjalizowanej firmie. Dzięki temu mamy pewność, że nasza strona będzie wyglądać i funkcjonować profesjonalnie. 

Cena jest jednak dosyć wysoka. Zbudowanie prostego sklepu to w tej chwili wydatek około 1500 zł. W przypadku bardziej skomplikowanych projektów cena może wzrosnąć do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Innym rozwiązaniem jest samodzielne kodowanie strony. Wtedy koszt jej stworzenia jest zerowy. Proces jest jednak długi i trudny. Wymaga dużej ilości wolnego czasu i doświadczenia. 

Sklep internetowy można stworzyć też z pomocą kreatora stron internetowych, takiego jak WebWave. W przypadku naszego narzędzia korzystanie z wszystkich funkcji kreatora jest darmowe. Możesz skorzystać z jednego z szablonów lub stworzyć stronę ze sklepem od zera. Więcej informacji na temat tworzenia sklepu w WebWave znajdziesz tutaj.

koszty stworzenia strony internetowej z sklepem

Hosting

Hosting to usługa polegająca na przechowywaniu danych strony na serwerze. Jej koszty są zróżnicowane. Zależą między innymi od wielkości strony i ruchu, jaki generuje. Przy stronie średniej wielkości o średnim ruchu to około 200-500 zł miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na Pakiet Premium w WebWave, za hosting nie zapłacisz nic. Koszt Pakietu to 30 zł netto miesięcznie. 

 

Domena

Domena to nazwa strony, pod którą znajdą ją użytkownicy. Wybór odpowiedniej domeny ma niebagatelne znaczenie dla marketingu sklepu internetowego. Jej cena zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo będzie atrakcyjna z punktu widzenia potencjalnych klientów. Koszt rejestracji może wynieść zarówno kilkadziesiąt, jak i kilka tysięcy złotych rocznie. Utrzymanie to najczęściej koszt kilkuset złotych rocznie. 

Z Pakietem Premium WebWave rejestracja domeny z końcówką .pl zawsze jest darmowa. Za jej utrzymanie nie płacisz nic przez pierwszy rok. Później cena to zawsze 99 zł za 12 miesięcy. 

 

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL to protokół, który chroni Twoje dane podczas łączenia się ze stroną. Kiedyś był stosowany głównie do zabezpieczanie płatności. Teraz Google traktuje strony, które go nie mają jako niezabezpieczone. Dlatego bez niego trudno wzbudzić zaufanie użytkowników witryny. Ponad 80% użytkowników rezygnuje z zakupu, jeśli strona sklepu nie jest zabezpieczona certyfikatem SSL. 

Cena podstawowego certyfikatu SSL to około 100 zł rocznie. Jeśli tworzysz stronę z WebWave, certyfikat SSL dostajesz gratis. 

 

Kopie bezpieczeństwa

Wprowadzanie zmian na stronie zawsze wiąże się z ryzykiem. Dlatego powinieneś zadbać o kopie bezpieczeństwa. Dzięki nim w razie jakichkolwiek problemów możesz przywrócić działanie strony poprzez udostępnienie jej poprzedniej wersji. 

W internecie można znaleźć wiele programów i wtyczek służących tworzeniu kopii bezpieczeństwa. Niektóre z nich są darmowe, za inne trzeba zapłacić. Dla stron stworzonych w WebWave kopię zapasową możesz stworzyć w dowolnym momencie i za darmo. Wystarczy, że klikniesz symbol dyskietki, który znajdziesz w prawym górnym rogu kreatora. Co więcej, kopie zapasowe tworzone są co jakiś czas automatycznie. 

 

Regulamin

Prawo wymaga, żeby każdy sklep internetowy udostępniał użytkownikom regulamin. Aby był on profesjonalny, warto zatrudnić do jego stworzenia prawnika. Koszt usługi stworzenia regulaminu sklepu internetowego to około 200 zł. 

 

Zdjęcia

Fotografie produktów to jeden z najważniejszych elementów sklepu internetowego. Ważne, żeby były oryginalne. Kopiowanie zdjęć negatywnie wpływa na pozycję strony w wyszukiwarkach i zaufanie użytkowników. Może też wiązać się z naruszeniem praw autorskich. Cena prostego zdjęcia to około 10 zł.

 

Opisy produktów

Żaden sklep internetowy nie może obyć się bez opisów produktów. Wysokość stawki za ich stworzenie zależy od długości opisu, stopnia skomplikowania i jego oryginalności. Stawki zaczynają się od kilkunastu złotych za 1000 znaków ze spacjami. W sieci można też znaleźć oferty zaczynające się od 5 zł. Tak tanie teksty najczęściej są jednak zazwyczaj słabej jakości, która może obniżyć zaufanie klientów. 

 

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie to działania, które mają na celu umieszczenie strony wysoko na liście wyników w wyszukiwarkach internetowych. To bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wiele aspektów tworzenia strony - od pisania dobrych tekstów, przez dbanie o wysoką jakość jej kodu, po pozyskiwanie linków zewnętrznych.

 

Pozycjonowanie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na widoczność strony w internecie. W przypadku sklepu online wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania wpływa na zyski.

Koszty pozycjonowania przez specjalistyczne firmy są różne. Zależą między innymi od zakresu prac, wielkości strony i konkurencji (im większa konkurencja w danym segmencie rynku, tym pozycjonowanie strony jest droższe). 

Tworząc sklep w WebWave możesz skorzystać z darmowego analizera SEO. To narzędzie, które pomoże Ci w samodzielnym pozycjonowaniu strony. Krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces i podpowie, jakie zmiany powinieneś wprowadzić na stronie, aby wypozycjonowała się jak najlepiej. 

 

Marketing

Marketing sklepu internetowego to bardzo szerokie zagadnienie. Obejmuje między innymi kampanie displayowe, działania w social media, prowadzenie bloga, programy lojalnościowe i wiele więcej. 

Koszty marketingu sklepu internetowego mogą być bardzo różne. Największych graczy stać na kampanie warte wiele milionów. Na szczęście, w przypadku mniejszej skali działalności, koszty nie są tak duże. Można nawet prowadzić skuteczne darmowe działania marketingowe

 

Magazynowanie

Koszty wynajęcia 100 m2 powierzchni magazynowej to około 1500 zł. Do tego trzeba doliczyć około 1000 zł za ogrzewanie i energię elektryczną. Na szczęście, nie zawsze potrzebujesz magazynu.

Większość sklepów nie dysponuje własną powierzchnią do składowania produktów. Najczęściej trafiają one do odbiorców z magazynów producenta lub pośredników. W takim wypadku jako właściciel sklepu nie ponosisz kosztów magazynowania. Musisz jedynie doliczyć prowizję. Jej wysokość podlega negocjacji i zależy od wielu czynników między innymi od wielkości zamówienia czy opcji dostawy. Więcej informacji na temat możliwych form obsługi zamówień znajdziesz w naszym e-booku, który możesz pobrać tutaj.

 

Obsługa wysyłki

Magazynowanie to tylko jedna z usług, które możesz zlecić na zewnątrz. Wielu właścicieli sklepów internetowych decyduje się na wykupienie obsługi wysyłek. Jej ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od ilości zamówień czy trudności w ich realizacji (na przykład w przypadku dużych i ciężkich przedmiotów). W celu ustalenia stawek najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmami oferującymi tego typu usługi.

 

Aktualizacje i modernizacje

Jeśli zleciłeś stworzenie strony internetowej firmie zewnętrznej, za każdą modernizację i modyfikację musisz zapłacić. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od zakresu prac. Z tego powodu dobrze jest zapewnić sobie dostęp do panelu CMS. Wtedy proste zmiany można wprowadzić samemu. Większe prace modernizacyjne dalej będziesz musiał zlecać. 

Jeśli stworzysz stronę ze sklepem w kreatorze, wszelkie zmiany możesz wprowadzić samodzielnie. Nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów. 

 

Handel w sieci to coraz popularniejszy pomysł na biznes. Wiele platform umożliwia sprzedaż bez konieczności zakładania własnej strony. Lepsze efekty przynosi jednak założenie własnego sklepu online.

 

Podsumowanie

Na koszty stworzenia i utrzymania sklepu internetowego składa się kilka czynników. Prowadzenie działalności gospodarczej to od 360 do około 1400 zł miesięcznie. Korzystanie z prostych platform sprzedażowych, które są popularne wśród osób zaczynających handel w sieci, jest bezpłatne. W przypadku rozwiązań typu SaaS koszty zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Najczęściej wynoszą kilkaset złotych. Hosting to wydatek od około 200-500 zł rocznie. Za domenę i certyfikat SSL zapłacisz po około 100 zł miesięcznie. Hosting to koszt kolejnych kilkuset złotych. Stworzenie regulaminu będzie kosztować około 200 zł. Koszt zdjęcia produktu to mniej więcej 10 zł. Opisy zamówisz za kilkanaście złotych za 1000 znaków ze spacjami. Ceny pozycjonowania, marketingu czy obsługi zamówień są bardzo zróżnicowane i trudne do oszacowania. 

Jeśli chcesz zredukować koszty prowadzenia sklepu, możesz skorzystać z kreatora WebWave. Samodzielne stworzenie strony w WebWave nie kosztuje nic. Podobnie certyfikat SSL. Utrzymanie jej z Pakietem Premium to tylko 30 zł miesięcznie. W tej cenie zawarty jest hosting. Za domenę przez pierwszy rok nie zapłacisz nic. Później - 99 zł rocznie. Jest to więc prawdopodobnie najtańsza opcja stworzenia i prowadzenia sklepu internetowego. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat sklepów internetowych w WebWave.


 
 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski

Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT