Twój e-mail
Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

tworzenie person i dlaczego strona internetowa ich potrzebuje

Rok 2015 już za nami, a wraz z nim przeminęły pewne trendy i mody.

Zjawisko przemijania nie omija również tworzenia stron internetowych, który rządzi się dokładnie tymi samymi prawami i zasadami co każda inna dziedzina szeroko pojętej sztuki.

Sprawdźmy zatem co też modnego będzie w 2016 roku w świecie "internetowej mody" i jak zrobić stronę internetową zgodną z najnowszymi standardami.

 

Responsive Web Design

 

 

Coraz większa część ludzi decyduje się na przeglądanie internetu na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych - smartphonach, tabletach, phabletach, czy nie wiadomo na czym jeszcze, ponieważ producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych rodzajów urządzeń (albo po prostu nazw dla nich ;)).

Osobiście znam wiele osób, które zrezygnowało z domowego laptopa, czy starego zasłużonego PECETA na rzecz tabletu - przecież i tak korzystają z niego tylko do przeglądania internetu, a ciężko położyć się na kanapie z komputerem stacjonarnym...

Co raz większa popularność RWD (responsive web design), przyczyniła się również do tego, że ludzie przyzwyczaili się, że treści dopasowują się do urządzeń, a nie odwrotnie i coraz częściej opuszczają strony, które nie są przystosowane do urządzeń mobilnych. 

Responsywną stronę internetową zrobisz bez kłopotu w WebWave :). 

 

Flat design

 

 

Wszystko w internecie się spłaszcza. Nawet logo Google pewien czas temu się spłaszczyło, po czym... spłaszczyło się jeszcze troszkę. Flat design królował w 2015 roku i nie zapowiada się, by ktoś mógł go strącić z tronu. Oczywiście pojawiają się pewne modyfikacje i wariacje na temat flat design'u, lecz wciąż pozostaje on głównym trendem w projektowaniu stron internetowych.

Dlaczego tak się dzieje? Dobrym wytłumaczeniem jest tu wspomniane logo Google. Spłaszczenie logo i zmiana fontu spowodowała, że obszar zajmowany przez logo zmniejszył się znacznie i stało się bardziej czytelne, a także mogło być dzięki temu bardziej przejrzyste na urządzeniach mobilnych.

 

Eksperymenty z nawigacją

 

 

Tradycyjna nawigacja coraz częściej zastępowana jest przez różnego rodzaju eksperymenty - menu wyjeżdżające, schowanie menu w postaci "hamburger menu", czy też całkowita likwidacja menu i zastąpienie jej ciągłością narracji na stronach. Możliwości są praktycznie nieskończone.

Z jednej strony często nadaje to stronie bardzo fajny minimalistyczny wygląd, z drugiej jednak nieumiejętnie zaprojektowane wprowadza chaos i może skutecznie odstraszyć użytkownika.

 

Animacje - te małe i te duże

 

 

Osobiście uważam to za jeden z ciekawszych i ważniejszych trendów w tworzeniu stron internetowych w nowym roku. Poczynając od "dużych" animacji, które kreują stronę i są głównym składnikiem design'u strony www, aż po bardzo drobne animowane elementy. To wbrew pozorom te drugie uważam za ważniejsze. Dobra i drobna animacja może świetnie pokierować uwagę użytkownika, bez natarczywego rzucania się w oczy. Ma to ogromny wpływ na użyteczność stron i serwisów internetowych, a do tego daje ogromne pole do popisu dla projektantów.

Do tego ściśle wiąże się z następnym punktem, czyli....

 

Interaktywność

 

 

W parze z animacjami idzie interaktywność. To właśnie dzięki niej możemy stworzyć pewnego rodzaju więź między użytkownikiem, a stroną www, a patrząc dalej między użytkownikiem i usługą, bądź firmą. Dzięki interaktywności angażujemy się w konsumowanie treści i jak pokazują badania, lepiej je zapamiętujemy. Jeśli jest to interakcja pozytywna, to wtedy budujemy, również podświadomie, pozytywną relację z obiektem interakcji.

Poza tym jest to super fajne i pozwala nam dynamicznie konsumować treść, co w jej natłoku jest po prostu przyjemne :)

 

Hero Video Headers

 

Czyli wielkie nagłówki wideo, które zajmują całą stronę główną po otwarciu. W zeszłym roku rolę tę pełniły hero images header, które w tym roku ustąpiły miejsca właśnie treściom wideo. Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy chcą w co raz prostszy, ale zarazem ciekawszy sposób otrzymywać informacje.

Dodatkowo treści wideo kotwiczą nas na stronie (bo przecież miło jest sobie coś pooglądać jak już leci), a gdy już jesteśmy na niej dłużej niż 5 sekund, to w sumie czemu by tu nie zostać i nie poszukać czegoś głębiej...

Zrób stronę zgodną z najnowszymi trendami w WebWave!

Koniecznie przeczytaj też te teksty:

Autor: Tomasz Szwed - UX Designer i CEO 2SidesOd ponad 8 lat zajmuje się projektowanie stron internetowych i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji. Prywatnie ojciec dzieciom, smakosz piwa i pasjonat dobrej literatury.

28 stycznia 2016

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Trendy w tworzeniu stron internetowych na rok 2016

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, polub nasz profil na Facebooku i na bieżąco otrzymuj informacje o nowych wpisach na blogu!
 

- 50%

WIELKA PROMOCJA NA BLACK FRIDAY!

na Pakiet Premium w WebWave

ODBIERZ RABAT

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI