Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:


Kreator WebWave.

Pomoc. 

Oferta. 

Materiały. 

Firma.

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Dołącz do ponad 460 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania. 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

Trendy w projektowaniu stron www, czyli webdesign w 2019 roku.

23 marca 2019

Świat projektowania stron internetowych, tak jak świat mody, co roku ma nowe trendy. Powstają nowe koncepcje graficzne, które są przyjmowane z wielkim entuzjazmem przez wszystkich, a następnie eksploatowane na wszelkie możliwe sposoby, aż do momentu kiedy... nie pojawi się coś nowego, co sprawi, że wszystko, co było wcześniej, przestanie być modne.

 

Duże obrazy

 

Coraz częściej trafiamy na strony internetowe, gdzie wita nas zdjęcie zajmujące całą powierzchnię ekranu. Jednak w tym roku zobaczymy ich znacznie więcej. Głównym tego powodem jest to, że obraz zdecydowanie bardziej angażuje uwagę niż tekst, a przecież zaangażowanie użytkownika jest głównym celem niemal każdej strony www.

 

Dzięki dużej grafice szybko możesz przykuć uwagę odwiedzającego i zachęcić go do dłuższych odwiedzin na Twoje stronie internetowej. Jeśli dobierzesz ciekawy bądź intrygujący obraz i usuniesz z niego praktycznie cały zbędny tekst, zostawiając jedynie ciekawe hasło, to możesz być pewnien, że praktycznie każdy będzie chciał zobaczyć, co kryje się dalej.

 
trendy w projektowaniu storn www 2015
 

Wideo i multimedia

 

Co może być bardziej angażującego od dużego zdjęcia? Odpowiedź jest bardzo prosta- duże wideo! Jest to kolejny bardzo szybko rozwijający się trend w internecie. Dzięki szybkim łączom internetowym możemy wyświetlić film wysokiej rozdzielczości, który pokaże np. zalety Twojego produktu, bądź siedzibę firmy, a to wszystko jako tło Twojej strony internetowej!

 
strona internetowa trendy 2015
 

 

Zacznij teraz 

Długie strony

Kolejnym bardzo popularnym trendem w internecie jest tworzenie długich stron internetowych, często niezawierających żadnych podstron. Pozwala to użytkownikowi na szybkie zapoznanie się z najważniejszymi treściami bez konieczności podejmowania jakiejkolwiek decyzji - nikt nie musi się zastanawiać, co teraz kliknąć i co tak naprawdę chciałby zobaczyć.

 

Wiąże się to z jedną z podstawowych zasad użyteczności - "Nie każ mi myśleć". Jest także ściśle powiązane z następnym bardzo silnym trendem.

 
trendy w internecie 2015
 

Snucie opowieści

 

Wszelkiego rodzaju historie i bajdy od zawsze były częścią ludzkiej natury. Dziwne więc, że dopiero w ostatnich latach ten rodzaj prowadzenia użytkownika przez stronę www zagościł na dobre w internecie. Ten trend dotyczy szczególnie serwisów produktowych czy promocyjnych. Nie znajdziemy już na nich suchych faktów, a raczej interesujące informacje, więcej materiałów video, a sama strona internetowe nie wymaga „przeklikania” wszystkich zakładek - wszystkie informacje zawarte są na jednej stronie, którą należy jedynie scrollować w dół. Jako całość tworzy więc bardziej historię o produkcie, której celem jest przekazanie interaktywnych doświadczeń oraz przedstawieniem bliżej świata marki.

 
strony internetowe trendy 2015 - opowieść
 

Interaktywność

 

Kolejny trend, który angażuje użytkownika to umieszczenie na stronie internetowej elementów, które pozwalają nam wejść w interakcję. Dzięki temu lepiej zapamiętujemy, co robimy, dłużej pozostajemy na stronie www, a także angażujemy więcej zasobów poznawczych naszego mózgu, co w efekcie przekłada się na to, że taka strona internetowa po prostu bardziej nam się podoba i co najważniejsze zapada nam w pamięć.

 
trend w internecie - interaktywne strony www

Zacznij teraz 

Czas wielkich liter

Typografia ma znaczący wpływ na użyteczność i wrażenia estetyczne płynące ze strony internetowej. Jest również głównym nośnikiem informacji o marce. Trend w internecie w 2015 , który będziemy obserwować to coraz więcej pogrubionych dużych liter, które będą często dominującym elementem układu strony.

 
trend w internecie 2015 duże litery
 

Jak widać prawie wszystkie te trendy i zabiegi mają zwiększyć zaangażowanie użytkowników w odbiór treści, co jest zupełnie zrozumiałe, ponieważ jest to najważniejsza rola każdej strony www. 

 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Autor: Tomasz Szwed

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się