Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Bartosz Zalipski, Natalia Czaplicka

Jak zostać Junior Frontend Developerem? Rozmowa ze Sławomirem Woźniakiem

W kolejnej odsłonie naszego podcastu przedstawiamy szczegóły pracy Frontend Developera - czym się zajmuje, jakie studia lub kursy należy skończyć, aby dostać się na to stanowisko, czy bootcampy coś dają? Jak wygląda rynek pracy i jaki jest próg wejścia? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszej rozmowie ze Sławomirem Woźniakiem - Frontend Developerem w WebWave. 

Sławek pracuje w WebWave dopiero od roku, ale jego doświadczenie w pracy Frontend Developera sięga poza naszą firmę. To, w jakim jest obecnie miejscu, zawdzięcza samodzielnej nauce i godzinom poświęconym na praktykę.

Nasz dzisiejszy rozmówca interesuje się programowaniem od czasów gimnazjum, a matematyka i logika nigdy nie sprawiały mu problemu. Dlatego też zaczął zajmować się tą dziedziną informatyki. Na początku, jak każdy, kto znalazł nowe zainteresowanie, Sławek wykonał porządny research w internecie. Oglądał też tutoriale i rozwijał się na własną rękę. 

Już w latach szkolnych stworzył grę, która umilała czas między lekcjami jemu i jego kolegom. W tamtych czasach jednak podchodził do programowania hobbystycznie. Dopiero w szkole średniej podszedł do tego na poważnie. Obecnie nie potrzebuje już żadnych kursów - wiedzę, doświadczenie i praktykę zdobywa jedynie w pracy. 

Wolny czas poświęca na hobby, takie jak siłownia. Za najtrudniejsze w swoim zawodzie uważa rozwiązywanie problemów, które nie są oczywiste i wymagają dużo wysiłku i zaangażowania. 

Jego droga jako programisty pozwoliła mu zdobyć doświadczenie, którym teraz chętnie podzieli się z początkującymi, np. dlaczego warto iść na studia informatyczne i czy są one niezbędne. Zdradzi też sekret, jak najlepiej przygotować porfolio i podpowie, jakich pytań spodziewać się na rozmowie o pracę. 

Jeśli jesteś ciekawy zaplecza pracy w IT, znajdziesz tu również opis typowego dnia programisty, plusy i minusy tego zawodu i kilka ciekawostek (spoiler: tak, koledzy z działu IT wysyłają sobie memy - w masowych ilościach). 

Zainteresowany? Nie pozostaje nic innego, jak odtworzyć podcast i poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania! Zapraszamy do wysłuchania! 

 

 

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Koniecznie zobacz poprzednie podcasty:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

01 kwietnia 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: