Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paweł Krzywina

Jak napisać artykuł pod SEO?

Wybór właściwych słów kluczowych i ich poprawne zastosowanie mogą być świetną inwestycją, która utrzyma stały ruch na Waszej witrynie.

W dzisiejszych czasach SEO nie powinno być tylko „rzeczą do zrobienia”, co absolutną koniecznością. Kiedy promujecie nowy artykuł w mediach społecznościowych, za każdym razem zaczynacie od zera.

Zaletą SEO jest to, że jeśli artykuł raz jest dobrze napisany, promuje się sam. Będąc w czołowych rankingach wyszukiwania, może przez lata generować nowych odwiedzających.

Poniżej prezentujemy miejsca, na które powinniście zwrócić szczególną uwagę przy dodawaniu kolejnych artykułów na stronie:

 

Tytuł – H1

 

Wasze najważniejsze słowo czy fraza kluczowa powinna zawsze znajdować się w tytule artykułu. Nawet niewielka odmiana gramatyczna może spowodować pominięcie Twojego tekstu przy wyszukiwaniu. Google, jeżeli chodzi o treść, jako pierwszy czyta znacznik H1, dlatego tak ważne jest by Wasz tytuł był sformatowany jako ten znacznik. H1 uważany jest za najważniejszy opisowy fragment strony, który Google umieszcza w wynikach wyszukiwania. Większość systemów CMS, w tym także kreator stron www Webwave, automatycznie oznacza tytuł tagiem H1. Istotne także, by najważniejsza fraza kluczowa znajdowała się w na jego początku, a nie końcu.

 

Podtytuł/lead – H2

 

Podtytuł powinien być miejscem, w którym ponownie wykorzystacie docelowe wyrażenie kluczowe. Ważne jest, by sformatować go jako znacznik H2. Ten ruch informuje wyszukiwarki, że jest to drugi najważniejszy element Waszego artykułu – po odczytaniu tagu H1, odczyta H2. Jeśli zawiera on około 150 znaków, podtytuł możecie skopiować do meta opisu.

 

Nagłówki – H3

 

W artykule jest miejsce na nagłówki, które dzielą całą zawartość i ułatwiają jego czytanie. Umieszczając słowo kluczowe w nagłówkach, a także formatując je jako znacznik H3, Google uzyska informacje, by po H1 i H2 przeczytać także H3. Zwykle do SEO nie wykorzystuje już się znaczników H4 i H5, choć w nie przeszkadza to w optymalizacji.

 

Zacznij teraz 

Dołącz do ponad 513 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Pierwsze 100 słów

Podstawowe słowo kluczowe powinno znaleźć się także w pierwszych 100 słowach artykułu (paragrafu). Zdanie powinno być napisane poprawnie jednakowo z zachowaniem oryginalnej frazy kluczowej. Dlatego czasami trzeba się nagimnastykować.

 

Treść

 

Dawniej SEO przestawiło określone wytyczne co do gęstości słów kluczowych. Jest to liczba słów kluczowych podzielona przez liczbę słów w artykule i nie powinna ona przekroczyć 2% do 8%. Dlatego przesadzić też nie wolno.

 

Link

 

Czasami, podczas zapisywania artykułu, system generując link gubi niektóre litery np. „a” czy „i”. Jeżeli tak się stało w Waszym przypadku, a są one częścią wyrażenia kluczowego, dodajcie je.

 

Meta opis

 

Jeśli podtytuł/lead jest dobrze zoptymalizowany i ma około 150 znaków, może też pełnić rolę meta opisu. Zazwyczaj pole do wprowadzenia meta opisu można znaleźć w każdym systemie do zarządzania treścią.

 

Opis obrazka

 

Dodając główny obrazek w systemach CMS, bardzo często mamy pole do jego opisania. Najczęściej jest to tytuł.

Plik obrazka

Jeżeli umieszczacie obrazki w tekście, idealnie jest, kiedy mają one nazwę Waszych słów kluczowych. To, wraz z dodaniem tekstu alternatywnego, może pomóc pojawić się im w grafikach Google, co ostatecznie przełoży się na wejścia na stronę.

 

Koniecznie przeczytaj też te teksty:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

09 marca 2017

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: