Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

czy plik pdf da się otworzyć na telefonie

Jak napisać artykuł pod SEO?

09 marca 2017

Wybór właściwych słów kluczowych i ich poprawne zastosowanie mogą być świetną inwestycją, która utrzyma stały ruch na Waszej witrynie.

W dzisiejszych czasach SEO nie powinno być tylko „rzeczą do zrobienia”, co absolutną koniecznością. Kiedy promujecie nowy artykuł w mediach społecznościowych, za każdym razem zaczynacie od zera.

Zaletą SEO jest to, że jeśli artykuł raz jest dobrze napisany, promuje się sam. Będąc w czołowych rankingach wyszukiwania, może przez lata generować nowych odwiedzających.

Poniżej prezentujemy miejsca, na które powinniście zwrócić szczególną uwagę przy dodawaniu kolejnych artykułów na stronie:

 

Tytuł – H1

Wasze najważniejsze słowo czy fraza kluczowa powinna zawsze znajdować się w tytule artykułu. Nawet niewielka odmiana gramatyczna może spowodować pominięcie Twojego tekstu przy wyszukiwaniu. Google, jeżeli chodzi o treść, jako pierwszy czyta znacznik H1, dlatego tak ważne jest by Wasz tytuł był sformatowany jako ten znacznik. H1 uważany jest za najważniejszy opisowy fragment strony, który Google umieszcza w wynikach wyszukiwania. Większość systemów CMS, w tym także Webwave, automatycznie oznacza tytuł tagiem H1. Istotne także, by najważniejsza fraza kluczowa znajdowała się w na jego początku, a nie końcu.

 

Podtytuł/lead – H2

Podtytuł powinien być miejscem, w którym ponownie wykorzystacie docelowe wyrażenie kluczowe. Ważne jest, by sformatować go jako znacznik H2. Ten ruch informuje wyszukiwarki, że jest to drugi najważniejszy element Waszego artykułu – po odczytaniu tagu H1, odczyta H2. Jeśli zawiera on około 150 znaków, podtytuł możecie skopiować do meta opisu.

 

Nagłówki – H3

W artykule jest miejsce na nagłówki, które dzielą całą zawartość i ułatwiają jego czytanie. Umieszczając słowo kluczowe w nagłówkach, a także formatując je jako znacznik H3, Google uzyska informacje, by po H1 i H2 przeczytać także H3. Zwykle do SEO nie wykorzystuje już się znaczników H4 i H5, choć w nie przeszkadza to w optymalizacji.

Dołącz do ponad 110 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i bez kodowania

Zbuduj własną stronę www. Zacznij od pustego projektu lub wybierz
jeden z kilkudziesięciu darmowych szablonów. 


STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

Pierwsze 100 słów

Podstawowe słowo kluczowe powinno znaleźć się także w pierwszych 100 słowach artykułu (paragrafu). Zdanie powinno być napisane poprawnie jednakowo z zachowaniem oryginalnej frazy kluczowej. Dlatego czasami trzeba się nagimnastykować.

 

Treść

Dawniej SEO przestawiło określone wytyczne co do gęstości słów kluczowych. Jest to liczba słów kluczowych podzielona przez liczbę słów w artykule i nie powinna ona przekroczyć 2% do 8%. Dlatego przesadzić też nie wolno.

 

Link

Czasami, podczas zapisywania artykułu, system generując link gubi niektóre litery np. „a” czy „i”. Jeżeli tak się stało w Waszym przypadku, a są one częścią wyrażenia kluczowego, dodajcie je.

 

Meta opis

Jeśli podtytuł/lead jest dobrze zoptymalizowany i ma około 150 znaków, może też pełnić rolę meta opisu. Zazwyczaj pole do wprowadzenia meta opisu można znaleźć w każdym systemie do zarządzania treścią.

 

Opis obrazka

Dodając główny obrazek w systemach CMS, bardzo często mamy pole do jego opisania. Najczęściej jest to tytuł.

 

Plik obrazka

Jeżeli umieszczacie obrazki w tekście, idealnie jest, kiedy mają one nazwę Waszych słów kluczowych. To, wraz z dodaniem tekstu alternatywnego, może pomóc pojawić się im w grafikach Google, co ostatecznie przełoży się na wejścia na stronę.

Koniecznie przeczytaj też te teksty o SEO:

Autor: Paweł Krzywina - Webdeveloper, dziennikarz, pr-owiec. 5 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, z zawodu także dziennikarz biznesowy. Miłośnik języka polskiego, nowych technologii, literatury i sportu.

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog