Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Paula Niziołek

Jak unikać spadku ilości wejść na stronę? Sprawdź, jak poprawić widoczność w Google

jak wybrać nazwę bloga

Liczba odwiedzin na stronie www jest bardzo istotna. Często przekłada się na sukces danej firmy, dlatego ważne jest, aby zadbać o wysoką pozycję w wyszukiwaniach Google. Każdy znaczący spadek powinien dać nam sygnał, że dany element wymaga poprawy, inaczej wyniki wyszukiwania nie będą dla zadawalające. Jednak co może być przyczyną takiej zmiany? Jak unikać spadku ilości wejść na stronę? Niezależnie od tego czy prowadzisz własny sklep internetowy czy stronę, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny.

 

Zwiększenie widoczności na stronie

 

Aby unikać spadku współczynnika odrzuceń oraz słabszych wyników w statystykach, warto od samego początku zadbać o odbiorców. Poniżej przedstawimy kilka sposobów na to, jak wygenerować ruch na witrynie i przyciągnąć na swoją stronę nowych użytkowników.

 

Media Społecznościowe

Warto wykorzystać darmową możliwość, jaką jest promocja witryny w mediach społecznościowych. Do wyboru mamy takie platformy jak: Facebook, Instagram, Linkedin, Snapchat czy Youtube. Dzięki tym narzędziom uruchomimy profile firmowe czy zorganizujemy płatne kampanie. Za pomocą grup na Facebooku stworzymy własną społeczność i utrzymamy z nią kontakt. Poprzez ciekawe wideo na Youtube i Snapchacie, zdobędziemy stałych widzów. Dzięki Instagramowi i jego sile płynącej z hasztagów, nasze posty będą mogły dotrzeć do użytkowników z całego świata. Na Linkedin stworzymy profil biznesowy i znajdziemy potencjalnych klientów lub nowych pracowników firmy. Możliwości mediów społecznościowych są ogromne. Warto je wykorzystać i stale promować naszą witrynę przy każdej możliwej okazji, zachowując wysoką jakość treści.

 

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie to jeden z najważniejszych aspektów, o który musimy zadbać, w końcu wpływa na widoczność witryny w wynikach wyszukiwania. W tym wypadku chodzi o dostosowanie naszej witryny pod wyszukiwarki. Czynności SEO możemy wykonać samemu. Za elementy, które podlegają optymalizacji stron, uważa się: treść, strukturę strony, warstwę techniczną oraz linki. Z pomocą przyjdą nam darmowe programy, takie jak: Google Analytics, Google Search Console czy chociażby wyszukiwarka Google. Jeśli chcemy ograniczyć nasz wkład pracy do minimum, możemy również zainwestować w płatny, bardziej rozbudowany program. Najbardziej popularne i uznawane przez specjalistów programy to: Senuto, Ubersuggest, Ahrefs i Semstorm. Po opłacaniu miesięcznej subskrypcji, narzędzie wykona za nas szereg czynności, dzięki którym uzyskamy wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Więcej informacji na temat SEO i pozycjonowania znajdziesz tutaj. 

 

Google Ads

Płatne reklamy oferowane przez Google Ads, pozwalają na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki i na stronach współpracujących w ramach programu Google. Promocja dostosowana jest bezpośrednio pod zainteresowania użytkownika oraz jego dane, takie jak wiek, lokalizacja czy płeć. Dzięki temu narzędziu, będziemy mogli zwiększyć ilość wejść na stronę oraz skłonić klientów zainteresowanych naszą ofertą do kontaktu z firmą. Google Ads będzie działać z powodzeniem przy każdym dowolnym budżecie.

 

Współpraca z blogerami oraz innymi stronami

Obecnie blogerzy oraz osoby publiczne i influencerzy mają ogromny wpływ na użytkowników. Szczególnie dotyczy to Instagrama. W tym momencie rekord popularności należy do Cristiano Ronaldo, który w tym serwisie zdobył aż 254 milionów followersów. Wykorzystując fakt renomy niektórych kont, firmy same zgłaszają się do użytkowników z prośbą o reklamę ich produktu. Idealnym rozwiązaniem dla każdej mikrofirmy, może okazać się współpraca barterowa (czyli wymiana na zasadzie korzyść za korzyść). W tym celu konieczne będzie nawiązanie kontaktu z popularną osobą, serwisem lub stroną internetową, które posiadają własną grupę odbiorców. To jakie warunki zaproponujemy, zależy już od nas samych, jednak czasami współdziałanie nie kończy się na warunkach barteru i za reklamę będziemy musieli zapłacić.

 

Prowadzenie bloga

Dlaczego założenie bloga jest ważne? To dzięki ciekawym treściom zwiększymy nasze szanse na dotarcie do klientów. Artykuły powinny być interesujące i napisane zgodnie ze wszystkimi zasadami SEO. Dobrze napisana treść, pomoże w pozycjonowaniu witryny, zwiększy widoczność i odwiedziny z Google. Warto zadbać o to, aby czytelnik do nas powracał. Blog, który zawiera odpowiedzi na problemy użytkowników, przyciągnie masę ludzi i postawi nas w roli eksperta, co wpłynie na sprzedaż i promocję naszych produktów. 

 

Kontakt z odbiorcami

Odpowiadanie użytkownikom na ich posty i komentarze, może okazać się dobrym sposobem na autopromocję. W odpowiedziach warto zamieszczać link do własnej strony www i zachęcać odbiorców do jej odwiedzin. Tworząc posty na social mediach zadawaj pytania, twórz ankiety i staraj się poznać opinie użytkowników. Utrzymywanie relacji z nimi jest bardzo ważne.

 

Stwórz listę mailingową

Idealnym sposobem na to, aby nasi odbiorcy powracali na daną stronę, jest cotygodniowe wysyłanie newslettera. W tym celu będziemy potrzebować bazy mailingowej. Aby ją zbudować, można zaproponować użytkownikom ciekawe treści lub materiały wideo, w zamian za pozostawienie maila. Jednak trzeba pamiętać, aby nie zaspamować odbiorców wiadomościami - może to wywołać odwrotny efekt. 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

Uważaj na konkurencję

 

Podczas gdy pracujesz nad pozycjonowaniem strony, konkurencja może wdrożyć zaplanowane na szeroką skalę działania SEO, które znacznie wpłyną na pozycję w wyszukiwarce Twojej strony. Konieczna będzie szybka reakcja, aby nie stracić wcześniej osiągniętych wyników w wyszukiwarkach. Warto śledzić statystyki nie tylko własnej witryny, ale także konkurencyjnych. Pozwoli to na dokładniejsze określenie strategii i poznanie praktyk używanych przez inne firmy.

 

Przestrzeganie zasad Google 

 

Spadek pozycji w Google może znacznie wpłynąć na statystyki strony oraz ilość wyświetleń. Skutkiem tego zmniejszy się zainteresowanie potencjalnych użytkowników, a my nie odnotujemy wzrostu sprzedaży i odwiedzin naszej strony. Warto przestrzegać zasad i unikać zabiegów, których algorytm Google'a nie toleruje. Są nimi takie działania, jak np. spam, zduplikowane teksty, clickbait, podejrzane przekierowania, maskowanie treści, użycie zbyt wielu słów kluczowych oraz cudzych grafik i zdjęć. Google nie wyświetli również strony, która nie jest responsywna oraz której treści nie są atrakcyjne dla czytelników.

 

Linkowanie zwrotne

 

Odpowiednie linkowanie może pomóc nam w pozycjonowaniu. Podczas gdy inna strona linkuje do naszej, stajemy się bardziej atrakcyjni w oczach algorytmów Google. Nasze zadanie polega na tym, aby zwiększać ilość linków pamiętając przy tym o zasadach. Część z nich będziemy stale tracić, co jest naturalnym procesem. Najważniejsze jest to, aby więcej odnośników zyskiwać, nie tracić. Duży spadek linków będzie skutkować niższym pozycjonowaniem.

 

Spadek pozycji w Google a algorytmy

 

Google lubi wprowadzać zmiany w algorytmie i zasadach pozycjonowania, a my nie mamy na to wpływu. Możemy jedynie reagować i dopasowywać naszą strategię do obowiązujących zasad. To coś dziś jest słusznym działaniem, po zmianach w algorytmach Google może okazać się niewybaczalne dla algorytmu. Jak zorientować się, że modyfikacje wpływające na pozycję strony nastąpiły? W tym wypadku pomogą nam statystyki. W Search Console zauważymy spadek odwiedzin i niższą pozycję strony w wyszukiwarce. Warto również śledzić media branżowe, dzięki którym dowiemy się o wszystkich aktualizacjach. 

 

Jak sprawdzić ruch organiczny na stronie?

 

Do monitorowania ilości odwiedzin na naszej stronie warto użyć Google Analytics. Jest to darmowe narzędzie, które może okazać się bardzo przydatne. W raporcie uzyskamy informacje m.in o tym, z jakiego źródła pochodzą wejścia, kiedy i o której godzinie nastąpiło zdarzenie dot. ruchu, z jakich urządzeń korzystają użytkownicy oraz w jakim mieście się znajdują. Aby sprawdzić statystyki wystarczy zalogować się do Google Analytics, przejść do widoku danych i kliknąć opcję ,,Pozyskiwanie’’. Wybierając opcję ,,Przegląd’’ otrzymamy informację o wszystkich osobach odwiedzających naszą stronę internetową.

 


 

Podczas gdy pracujesz nad pozycjonowaniem strony, konkurencja może wdrożyć zaplanowane na szeroką skalę działania SEO, które znacznie wpłyną na pozycję Twojej witryny. Konieczna będzie szybka reakcja, aby nie stracić wcześniej osiągniętych wyników w wyszukiwarkach. 

 


 

Optymalizacja, algorytmy Google i spadek widoczności - podsumowanie

Nagłe spadki pozycji w Google mogą okazać się koszmarem w sytuacji, kiedy zależy nam na pozycjonowaniu witryny. Warto jednak pamiętać, że ruch organiczny nigdy nie będzie stały. Aby zapobiec nagłym spadkom, warto korzystać z podanych sposobów i starać o to, by naszą stronę odwiedziło jak najwięcej użytkowników. Jednak jeśli dopiero planujesz założyć stronę www wypróbuj nasz kreator i dowiedz się, jak możesz to zrobić szybko, tanio (lub nawet za darmo) i bez kodowania!


 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

22 kwietnia 2021

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: