Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Jak używać WebP

Black Friday: proste sposoby na tanią promocję sklepu internetowego

29 października 2020

Black Friday już na dobre zadomowił się w naszej kulturze. Promocje w ostatni piątek listopada stały się nieodłączną częścią marketingu. Wielu klientów poluje w tym czasie na okazje. To świetny moment na zwiększenie zysków. W tym roku o staranne przygotowanie oferty na Black Friday powinny zatroszczyć się zwłaszcza sklepy internetowe. Obecna sytuacja zachęca do pozostania w domu i robienia zakupów online. Jak przygotować skuteczną promocję? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Jak przygotować kampanię na Black Friday i nie wydać przy tym fortuny

Niewielkie sklepy internetowe rzadko mogą sobie pozwolić na drogie kampanie marketingowe. Dysponują ograniczonymi budżetami, przez co trudno im konkurować z gigantami. Czy aby na pewno mali gracze nie mają szans w walce o klienta? Absolutnie nie! Istnieje kilka technik, dzięki którym można skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów i nie zbankrutować

 

Przygotuj harmonogram

Przede wszystkim zaplanuj działania odpowiednio wcześnie. Koniec października to dobry moment dla małych biznesów, które chcą przeprowadzić niewielką kampanię marketingową. Nawet prosty harmonogram powinien zawierać kilka elementów:

 • cele

 • metody ich osiągnięcia

 • budżet

 • ramy czasowe

Dokładne zaplanowanie zadań to klucz do sukcesu. Brzmi banalnie? Być może, ale małe przedsiębiorstwa wciąż nie zawsze przywiązują należytą uwagę do organizacji kampanii, dlatego warto o tym przypominać.

 

Zmień wygląd strony

Na stronie sklepu internetowego dobrze jest umieścić elementy związane z Black Friday. Dzięki temu użytkownicy już na pierwszy rzut oka zobaczą, że mogą liczyć na ofertę specjalną. 

 

 • Baner 

Na górze strony możesz umieścić baner reklamowy informujący o promocji. W tym miejscu skupia się wzrok osoby, która odwiedza sklep. Tym sposobem użytkownik już na pierwszy rzut oka zauważy, że może liczyć na ofertę specjalną. 

 

Przykład baneru promocyjnego

 

 • Kolorystyka

Czarny to barwa neutralna. W związku z tym łatwo ją wkomponować w projekt strony i wykorzystać w kilku elementach. Można go użyć na przykład w przyciskach czy zdjęciu w tle. Pamiętaj przy tym, żeby zachować umiar. Tymczasowa wersja witryny sklepu nie może się za bardzo różnić się od standardowej. Powinna pozostać łatwo rozpoznawalna. 

 

Użycie koloru czarnego na grafice promocyjnej

 

 • Lista produktów objętych promocją

Jeśli oferujesz obniżkę cen dla części produktów, wyeksponuj je na stronie głównej. Wtedy potencjalnym klientom łatwiej będzie je odnaleźć. 

 

 • Zegar odliczający czas do końca promocji

Na stronie sklepu dobrze jest zarezerwować miejsce na zegar odliczający czas do końca promocji. W ten sposób pokażesz, że oferta jest ograniczona czasowo i skłonisz użytkowników do szybkiego podjęcia decyzji o zakupie. 

 

Przykład zegara odliczającego czas do końca promocji

 

 • Podstrony produktów

Nie zapomnij o edycji kart produktowych. Jeśli oferujesz zniżki, umieść tam informację o nowych cenach.

 

 

Dołącz do 289 tysięcy ludzi, którzy tworzą strony za darmo i  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 
 

 

Udostępnij szybkie metody płatności

W kampanii na Black Friday liczy się czas. Klienci nie chcą tracić go na opłacanie zamówienia. Dlatego dobrze jest udostępnić im znane, proste w obsłudze, bezpieczne i przede wszystkim szybkie metody płatności. 

Jeśli tworzysz sklep w kreatorze WebWave, możesz zintegrować go z systemem Przelewy24. Dzięki temu Twoi klienci zyskają dostęp do najpopularniejszych sposobów płatności, takich jak szybki przelew, płatności kartą, BLIK, Google Pay i wiele innych. 

 

Wysyłaj emaile

Email marketing jest do dziś skuteczną metoda pozyskania klientów. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, z pewnością udało Ci się zebrać bazę adresów. Wykorzystaj ją do przeprowadzenia kampanii. 

Musisz przy tym pamiętać, że o uwagę odbiorców będą walczyć chyba wszyscy gracze na rynku. W związku z tym maile trzeba przygotować z odpowiednią starannością. Jakie elementy powinna mieć wiadomość wysyłana na Black Friday?

 • chwytliwy temat, w którym zaoferujesz konkretną korzyść

 • jasne i dobrze wyeksponowane CTA, czyli wezwanie do działania (na przykład przycisk “kup teraz”)

 • wykorzystanie poczucia pilności (np. poprzez umieszczenie w wiadomości informacji o dacie i godzinie zakończenia promocji).

Dobrą praktyką jest wysyłanie kilku wiadomości do jednego odbiorcy. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz przedłużenie promocji. O ramach czasowych przeczytasz w dalszej części artykułu. 

 

Wykorzystaj moc mediów społecznościowych

Profile w social media to świetna platforma do komunikowania się z odbiorcami w czasie Black Friday. Przygotuj posty, w których poinformujesz o swojej ofercie. To dobra metoda na darmową promocję. 

 

Przykładowe zdjęcie w tle na Facebooku

 

Grupy i strony ze zniżkami

W internecie działa wiele stron i grup poświęconych zniżkom i promocjom. Umieszczenie tam informacji o ofercie najczęściej jest bezpłatne. Zaletą tego typu miejsc jest to, że przyciągają użytkowników, którzy wstępnie są zainteresowani zakupem. Twoją rolą będzie więc przede wszystkim skłonić ich do skorzystania z usług Twojego sklepu. 

 

Black Friday już na dobre zadomowił się w naszej kulturze. Promocje w ostatni piątek listopada stały się nieodłączną częścią marketingu. Wielu klientów poluje w tym czasie na okazje. To świetny moment na zwiększenie zysków.

 

Na co zwrócić uwagę tworząc komunikację na Black Friday

Podczas tworzenia kampanii marketingowej łatwo popełnić błędy. Na co należy uważać?

 

Spójność komunikatu

Niezależnie od kanału komunikacji, Twój komunikat powinien być identyczny. Zachowaj spójność obietnic, sloganów czy grafik. Dzięki temu potencjalni klienci łatwiej Cię zapamiętają. 

 

Odpowiednie ramy czasowe

Kampanie internetowe na Black Friday rzadko trwają tylko jeden dzień. Niektóre firmy decydują się na rozpoczęcie promocji nawet na 7 dni wcześniej. Najczęściej promocja trwa przez cały weekend. W branży elektroniki standardem stał się Cyber Monday - dzień obniżek, który wypada 3 dni po Black Friday. 

 

Przygotuj atrakcyjną ofertę

Propozycje firm na Black Friday są bardzo atrakcyjne z punktu widzenia klienta. Najczęściej obniżki wynoszą kilkadziesiąt procent. 

Powinieneś zadbać o to, żeby Twoja oferta nie odstawała od konkurencji. Zniżka w wysokości 5% nie zrobi na nikim wrażenia. Absolutne minimum w tym czasie to 20%. Warto też zdecydować się na oferowanie dodatkowych korzyści, jak na przykład darmowa dostawa czy gratisy przy zakupie większej ilości produktów. 

 

Stwórz poczucie pilności

Chociaż promocje na Black Friday trwają nawet cały tydzień, ich skuteczność opiera się na wywołaniu uczucia pilności. Poinformuj użytkowników o tym, kiedy kończy się promocja. Wykorzystaj też zegar odliczający godziny - możesz go użyć nie tylko na stronie, ale też np. w mailach.

 

Podsumowanie

Stworzenie skutecznej kampanii z okazji Black Friday nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, możesz wykorzystać wiele bezpłatnych kanałów komunikacji. Zadbaj o wygląd strony, udostępnij szybkie płatności, wysyłaj mailingi, promuj się w mediach społecznościowych i na stronach informujących o zniżkach. W ten sposób dotrzesz do potencjalnych klientów nie wydając przy tym fortuny. 

 
 

 

Koniecznie przeczytaj te artykuły:

 

Autor: Jan Chmielowski

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog