Autor: Milena Antoniak
Data aktualizacji: 2 stycznia 2024
W sieci funkcjonują setki milionów witryn – być może niedługo będzie ich więcej niż ludzi na świecie.
Do tej ogromnej plątaniny stron, każdego dnia dołączają nowe.
Nawet jeśli masz wiele do powiedzenia i możesz przekazać użytkownikom wiele cennych treści, bądź zaoferować im wyjątkowy produkt, odbiorcy mogą mieć trudności z odnalezieniem Twojej strony.
Na szczęście dzięki dobremu SEO, Twoja witryna może stać się widoczna w wyszukiwarce Google – a to jedna z najprostszych dróg do pozyskania potencjalnych klientów.
Pierwszym krokiem w strategii stworzenia dobrego SEO powinno być wybranie słów kluczowych, na które będziesz pozycjonować swoją witrynę. Zastanów się przez chwilę, jakie frazy mogą wpisywać użytkownicy, chcąc odnaleźć w Google ofertę taką, jak Twoja.
Jeśli uda Ci się precyzyjnie określić czego szukają Twoi Klienci, istnieje większa szansa, że trafisz w skuteczne frazy, które po nitce do kłębka szybko zaprowadzą zainteresowane osoby na Twoją stronę.
Pamiętaj jednak, że na wskazane frazy, mogą się pozycjonować także firmy podobne do Twojej. A im większa konkurencja dla słowa kluczowego, tym trudniej będzie znaleźć się w top dziesiątce.
Dlatego warto wyszukać frazy niszowe, na które stosunkowo łatwo będzie Ci się wypozycjonować. W tym celu skorzystaj z Keyword Plannera na swoim koncie AdWords.
Gdy wybierzesz już słowa kluczowe stosuj je jak najczęściej w treściach na stronie, a także w nagłówkach* oraz w alternatywnych tekstach obrazków, czyli w altach.
*Pamiętaj, że na każdej podstronie możesz zamieścić tylko jeden nagłówek H1, natomiast nagłówków H2 i H3 może być więcej.
Nazwa domeny ma również wpływ na widoczność Twojej witryny w wyszukiwarce Google. Wyszukiwarki bowiem odczytują ją i starają się zweryfikować, czego dotyczy zamieszczona na niej treść. Wielu specjalistów od SEO zaleca, aby domena zawierała najważniejszą frazę kluczową, na którą będzie pozycjonowana Twoja strona internetowa.
Niemniej jednak, nazwa domeny nie powinna być zbyt długa i skomplikowana – jeśli będzie w miarę możliwości prosta, użytkownikom łatwiej będzie ją zapamiętać.
Tutaj przeczytaj jak uniknąć duplicate content na domenach z przedrostkiem www i bez. Chociaż pamiętaj, że czasy EMD dawno minęły...
Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste
By wypozycjonować stronę, trzeba wiedzieć jak zachowują się na niej użytkownicy. Narzędziem, które pomoże analizować ruch jest Google Analytics.
Oprócz nazwy domeny, wyszukiwarki odczytują także tytuły i opisy wszystkich podstron. Każdy opis i tytuł powinien zawierać słowa kluczowe i mówić o tym, co użytkownik znajdzie w danej sekcji witryny. Takie wskazówki są bardzo ważne, ponieważ wielu internautów czyta meta opisy, weryfikując w ten sposób, czy strona zawiera interesujące ich treści.
Trzeba również pamiętać, że wszystkie tytuły podstron i opisy powinny w całości wyświetlać się w wyszukiwarce Google – nie mogą więc być zbyt rozwlekłe. Bezpieczna długość dla meta tytułu to około 70 znaków, natomiast dla meta opisu – około 150-160 znaków.
Roboty Google działają bardzo sprawnie, więc kiedy stworzysz nową stronę, prawdopodobnie zostanie ona przez nie namierzona i wprowadzona do bazy. Możesz jednak przyspieszyć ten proces korzystając z Google Search Console.
Jedyne co musisz zrobić, to w okienku wkleić adres swojej witryny i potwierdzić chęć przesłania wskazanej strony. By skorzystać z narzędzia potrzebne będzie Ci Twoje konto Google. Jeśli go nie masz, założenie zajmie Ci dosłownie kilka minut.
Kanały social media to potężne narzędzia, które dają możliwość nawiązania dialogu z potencjalnymi klientami. Za ich pośrednictwem można w stosunkowo prosty sposób zbudować pozytywny wizerunek marki i zainteresować swoją ofertą szersze grono odbiorców.
Warto ponadto wiedzieć, że firmowe strony na portalach typu Facebook nie przeglądają tylko rzeczywiste osoby, ale także roboty Google. Dobrze jest więc stworzyć firmowe strony i w miarę możliwości regularnie zamieszczać na nich posty. Ponadto, ważne jest, aby linki do profili na kanałach społecznościowych znalazły się na witrynie.
Zainteresowanie ofertą klientów, którzy zamieszkują ten sam rejon co Ty, ma znaczenie szczególnie wtedy, gdy prowadzisz firmę stacjonarną, np. sklep. W takim wypadku warto pozycjonować się na frazy ze wskazaniem np. miasta – powiedzmy „architekt wnętrz Gdańsk”. W takim lokalnym pozycjonowaniu, pomoże ponadto zamieszczenie firmy na mapie Google.
Coraz więcej właścicieli e-biznesów zdaje sobie sprawę, że bez SEO trudno osiągnąć imponującą sprzedaż. Warto przy tym zwrócić uwagę, że zainteresowanie ofertą online rządzi się podobnymi prawami, co sprzedaż produktów w sklepie stacjonarnym. Im lepiej wyeksponowany produkt na półce, tym większe szanse, że konsumenci zechcą włożyć go do swojego koszyka. Produkty na dolnych i górnych półkach sprzedają się znacznie gorzej, od tych zamieszczonych na linii wzroku klientów. Tak samo jest Twoją ofertą online – jeśli zainwestujesz swój czas w działania SEO, zyskasz widoczność w Google i dasz szanse zainteresowanym osobom odnaleźć Twoją witrynę.
W każdej nowo utworzonej aktualności pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowej aktualności lub instrukcję dodawania nowej aktualności dla Swojego klienta.
Zobacz jak łatwo zrobisz stronę w WebWave dzięki naszemu kursowi tworzenia stron internetowych !
Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.
contact@webwavecms.com
+48 731 395 898
Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00
Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.
Znajdziesz nas na:
Kreator WebWave.
Oferta.