Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

jak linki wpływają na pozycjonowanie i czym różni się dofollow od nofollow

6 rzeczy, przez które ludzie szybko zamykają strony internetowe

11 lutego 2016

Nie jest żadnym odkryciem fakt, że z jednych stron www użytkownicy korzystają z chęcią, a z innych pragną uciec już po kilku sekundach.

Pytanie brzmi, jak założyć stronę internetową z którą użytkownicy z chęcią się zapoznają?

Poniżej lista kilku popularnych odstraszaczy, których podczas tworzenia stron internetowych wystrzegaj się jak ognia!

 

1. Zbyt ciężka strona internetowa, która długo się ładuje

Nie licz na to, że Twoi potencjalni Klienci poświęcą tyle czasu na zapoznanie się z ofertą, ile będzie potrzeba. Niestety… Oni wiecznie się spieszą. Tak samo jak mierzi ich wypatrywanie autobusu, tak samo odstręcza ciężka, długo ładująca się strona www.

Po więcej niż 3 sekundach wgrywania się Twojej witryny, musisz liczyć się z tym, że 40% użytkowników zdąży z niej uciec. Na szczęście istnieją proste sposoby, by ją przyspieszyć. Jakie? Możesz to sprawdzić czytając ten artykuł: Jak przyśpieszyć stronę internetową - kilka prostych porad.

 

2. Nieestetyczna szata graficzna

Powiada się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale z drugiej strony wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze – to właśnie kilka pierwszych sekund zadecyduje o tym, czy użytkownicy dalej będą chcieli zagłębiać się w Twoją witrynę, czy szybko z niej uciekną.

Nieestetyczna – chaotyczna lub krzykliwa szata graficzna doprowadzająca do ślepoty bardzo obrzydza odbiór strony www. Dlatego przy projektowaniu witryny nie obejdzie się bez zmysłu estetycznego – przyda się również odrobina wiedzy na temat UX ;)

 

3. Za mała lub za duża czcionka

Przeczytanie fragmentu tekstu na stronie internetowej trwa ok. 20% dłużej niż przeczytanie takiego samego fragmentu na tradycyjnym papierze. Co więcej, czytelnicy tekstu online są o wiele bardziej rozpraszani przez różnego rodzaju odnośniki i ozdobniki i znacznie trudniej im czytać ze zrozumieniem.

A tak jak wspomnieliśmy użytkownicy ciągle się spieszą – nie warto więc dodatkowo ich spowalniać mikro czcionką. I nie licz na to, że userzy sami ją sobie powiększą – tego typu zabiegi praktykuje jedynie niewielki odsetek. Zalecana minimalna wielkość to 20-21 pixele, zapomnij o popularnej dwunastce. Ale nie można też przesadzać w drugą stronę – mało kto lubi czytać ogromne literki.

Pamiętaj też, aby podczas tworzenia stron internetowych nie wprowadzać na nich zbyt wielu rodzajów fontów (max 3) i ogranicz się raczej do tych najbardziej znanych, nieszeryfowych – tym samym łatwych w odbiorze. Więcej o poprawnym doborze czcionek na stronę internetową możesz przeczytać w tym artykule: Nie używaj Comic Sans, czyli 10 kroków do lepszego wyglądu tekstu na stronie.

Dołącz do ponad 100 tysięcy ludzi, którzy tworzą za darmo strony  bez kodowania

Kreator stron internetowych WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Stronę stworzysz zaczynając od czystej karty lub wykorzystując jeden z darmowych szablonów.

STWÓRZ SWOJĄ STRONĘ ZA DARMO 

4. Zbity tekst lub bałagan

Była mowa o wielkości czcionek, ale to nie wszystko – równie ważna jest struktura tekstu. Zbity tekst sprawia, że trudno wyłuskać poszukiwane informacje – skazuje userów na konieczność przeczytania całej treści od deski do deski. Dlatego warto podzielić tekst na przyjemniejsze w odbiorze akapity i w miarę możliwości nadać im śródtytuły. Można również pokusić się o wyboldowanie najważniejszych informacji. Użytkownicy lubią ponadto tekst w formie wypunktowanej listy.

I jeszcze jedna kwestia – unikaj zbyt długich wierszy. Maksymalnie linia powinna mieć do 75 znaków.

 

5. Strony internetowe bez wersji mobilnej

Użytkownicy korzystają z sieci głównie za pośrednictwem urządzeń mobilnych – responsywność to już „must have”. Jeśli tworząc strony internetowe zadbasz o to, by ładnie wyświetlała się ona na smartfonach bardzo ułatwisz życie swoim użytkownikom, a oni Ci się za to odwdzięczą. W WebWave zrobisz responsywną stronę internetową kilkoma kliknięciami. 

 

6. Nachalne reklamy

To częsty problem blogerów, ale nie tylko. Zarobek zarobkiem, ale należy pamiętać, że użytkownicy nie są głupi i nie wchodzą tylko po to na strony, by wydawać pieniądze. Mało tego są coraz bardziej świadomi i do reklam podchodzą z coraz większym dystansem. Ponadto reklamy rozpraszają i utrudniają odbiór treści – największa mordęgą userów są wyskakujące okienka ze sprzedażowymi komunikatami.

 

Na zakończenie

Podsumowując, internauci nie czytają od razu stron internetowych od deski do deski. Oni je skanują i bardzo szybko podejmują decyzję, czy warto zapoznać się z treścią dokładniej, czy nie. Jeśli więc zadbasz o to, aby pierwsze chwile na Twojej stronie www było dla czytelnika przyjemne, znacznie chętniej zapozna się on z prezentowaną ofertą. Skoro więc już użytkownik do Ciebie przyszedł, postaraj się, aby pozostał u Ciebie przez trochę dłużej, niż 5 sekund.

 

Skoro już wiesz, co powinna, a czego nie powinna mieć strona internetowa, to może zrobisz swoją własną stronę za darmo? 

Interesujesz się dobrymi praktykami w tworzeniu stron internetowych? Te teksty pomogą Ci poszerzyć wiedzę na ten temat:

 


Milena Antoniak - content manager, kreatywna agencja marketingowa Scorise

Od kilku lat pisze opracowany pod kątem marketingowym content na strony internetowe, sklepy online i do newsletterów, podnosząc tym samym sprzedaż i budując pozytywny wizerunek firm w oczach klientów. Należy do zespołu agencji kreatywnej Scorise, która zajmuje się marketingiem internetowym – m.in. projektuje i wdraża strony, sklepy oraz aplikacje, zarządza kampaniami AdWords, opracowuje strategie i prowadzi komunikacje na kanałach social media.

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

 

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

Blog