ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie

05 marca 2020
Jeśli Ty też zastanawiasz się nad rozpoczęciem kariery projektanta stron internetowych, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego jakie umiejętności będą Ci potrzebne i jak je zdobyć.  Czym jest
15 stycznia 2020
  Chcesz założyć blog, ale nie wiesz  jak się za to zabrać? Nie masz pewności czy zainteresujesz potencjalnych odbiorców? A może zastanawiasz się nad technologią i umiejętnościami, które będą Ci niezbędne?
09 stycznia 2020
Wyobraźnia, poczucie estetyki i „miarka w oku” do tworzenia pięknych projektów wystarczą, aby tworzyć funkcjonalne strony www. Dzięki WebWave możesz zostać webmasterem, nawet jeśli nigdy nie ciągnęło cię do nauki
19 grudnia 2019
Pozyskiwanie linków to obok tworzenia odpowiednio sprofilowanych treści jeden z głównych elementów optymalizacji strony. Odnośniki pomagają zdobyć ruch, a także poprawić wiarygodność witryny w oczach algorytmów. Do tej pory możliwe
12 grudnia 2019
Niedawno w kreatorze WebWave wprowadziliśmy automatyczną konwersję plików graficznych do formatu WebP. W tym wpisie poznasz najważniejsze szczegóły dotyczące plików WebP, dowiesz się, jakie przynoszą korzyści i czym różnią się

Top 5

Najpopularniejsze artykuły na temat tworzenie stron internetowych.

Poznaj podstawy SEO - krótki poradnik pozycjonowania strony internetowej

Jeśli chcesz, aby Twoja strona przyciągnęła użytkowników, musisz zadbać o jej SEO. W tym tekście znajdziesz najważniejsze wskazówki, które pomogą w tym zadaniu.  

 

Czym jest SEO

SEO, czyli pozycjonowanie stron internetowych to optymalizacja do potrzeb wyszukiwarek (od angielskiego Search Engine Optimization – SEO) i zadawanych za ich pomocą pytań. 

Celem pozycjonowania stron jest pojawienie się konkretnej strony lub podstrony na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania (od angielskiego Search Engine Results Page – SERP) na wybrane frazy (inaczej słowa kluczowe, ang. keywords). Środkiem do celu jest dostosowanie strony do sposobu analizy treści na stronie stosowanych przez algorytmy (nazywane też robotami) Google.

 

Czym są frazy kluczowe

Frazy kluczowe to wyrażenia, jakie użytkownicy wpisują w wyszukiwarce w celu uzyskania konkretnych informacji, np. “jak zrobić stronę” albo “kosmetyczka Wrocław”.

 

Jak wybrać słowa kluczowe dla strony 

Dobierając słowa kluczowe dla strony, powinieneś skoncentrować się na zapytaniach precyzyjnie dopasowanych do swojej działalności. Wyobraź sobie, że jesteś swoim klientem – czego tak naprawdę potrzebujesz? Co wpisałbyś w wyszukiwarkę, gdybyś chciał to zdobyć?

O czym pamiętać podczas pozycjonowania strony

Podczas tworzenia strony musisz zadbać o kilka elementów. Podstawą jest jakość tekstu i umieszczenie słów kluczowych w odpowiednich miejscach.

 

Jakość tekstu na stronie

Twój tekst powinien być przede wszystkim oryginalny - nie możesz kopiować treści z innych stron. Poza tym, powinien odpowiadać na pytania użytkownika i zawierać odpowiednie słowa kluczowe. 

Pamiętaj, żeby nasycenie tekstu frazami kluczowymi nie było zbyt duże - najlepiej około 1,5 do 3%. Drugą ważną zasadą jest umieszczenie ich w kontekście. Chodzi o to, żeby treść wyglądała naturalnie i dobrze się czyta. 

Długość tekstu powinna wynosić przynajmniej 300 słów. to jednak absolutne minimum i im dłuższy tekst, tym lepsza pozycja Twojej strony. Pamiętaj przy tym, że tekst musi być merytoryczny - unikaj “lania wody”.

 

Gdzie umieszczać słowa kluczowe

Z punktu widzenia SEO ważne, żeby słowa kluczowe znalazły się w kilku miejscach:

  • Domena, czyli adres strony;
  • Nagłówek [H1];
  • Śródtytuły [H2, H3 itd] - to wyróżnione fragmenty tekstu, które dzielą treść na mniejsze fragmenty;
  • Meta Tytuł - główny tekst, który pojawia się w opisie Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Jego długość nie powinna przekraczać 60 znaków;
  • Slug - część adresu podstrony, który pojawia się po znaku “/”;
  • Meta Opis - tekst, który z większymi szczegółami opisuje to, co znajduje się na Twojej stronie www;
  • Tytuły grafik;
  • Tekst alternatywny (alt) - czyli opisy grafik tworzone, aby algorytmy Google rozpoznały, co znajduje się na obrazie;
  • Linki wewnętrzne - odnośniki, które prowadzą na inne podstrony Twojej witryny;
  • Linki zewnętrzne - odnośniki, które prowadzą na daną podstronę z innych witryn. 

 

Co jeszcze wpływa na SEO strony

Poza słowami kluczowymi i ich rozmieszczeniem, na pozycję strony w wynikach wyszukiwania wpływa kilka czynników. 

Linki wewnętrzne - prowadzą na poszczególne podstrony witryny. Ułatwiają algorytmom Google dostęp do całej zawartości strony. 

Linki zewnętrzne - prowadzą na witrynę z innych stron. Zwiększają wiarygodność Twojej strony w oczach algorytmów Google.

Mapa strony - element, który pokazuje strukturę witryny. 

Certyfikat SSL - potwierdzenie bezpieczeństwa Twojej witryny. Wszystkie strony stworzone w WebWave dostają go za darmo. 

 

Black Hat SEO

Są to działania niezgodne z wytycznymi Googla i mogą doprowadzić do sankcji, czyli spowodować spadek ruchu i pozycji strony w wynikach wyszukiwania na konkretne wyrażenie lub na ich grupę, a nawet wszystkie wyrażenia.

Stosowanie technik Black Hat może również doprowadzić do usunięcia strony z indeksu, braku indeksowania przez roboty poszczególnych podstron, a także utraty wartości PageRank.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym tekście pomogły Ci zoptymalizować stronę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat SEO, przeczytaj nasz kompletny poradnik, który znajdziesz tutaj

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

EN

Zacznij Teraz

RO

Polub nasz profil na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia o nowych funkcjach, postach na blogu, szkoleniach i materiałach edukacyjnych.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI