Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Anna Pawłowska

Data aktualizacji: 5 czerwca 2024

Jak zarabiać na stronie internetowej? Sprawdź, co naprawdę działa!

jak wybrać nazwę bloga

Cokolwiek prowadzisz – sprzedaż online, fanpage, czy osobistego bloga – Twój ukryty cel jest jeden: zarabiać! Nawet jeśli na początku chcesz tylko dzielić się swoją pasją, ostatecznie to pieniądze zmotywują Cię do rozwoju.

Skoro już to wiesz, to teraz pora na pytanie: jak zarabiać na własnej stronie internetowej? Zdradzę Ci kilka prostych sposobów.

 

Kluczowe wnioski:

 • Chcąc zacząć zarabiać w sieci, musisz najpierw określić cel swojej witryny i zacząć monitorować jej kluczowe wskaźniki (upewniać się, że cel jest spełniony).

 • Skieruj swoje działania na trzy tory: inwestycję w SEO, PPC i Social Media.

 • Dodaj do tego reklamę w Google AdSesne i marketing afiliacyjny.

 

 

Może Cię zainteresować:

 

Jak zarobić na własnej stronie internetowej?

 

 

1. Określ cel swojej strony www

 

Do czego potrzebujesz witryny? Sprzedaży, zbierania formularzy, czy stworzenia bazy klientów na Twój newsletter lub szkolenie? 

Cokolwiek by to nie było, Twoja strona internetowa powinna mieć lojalnych użytkowników.  

A Twoje cele powinny być oparte o dane ilościowe i łatwo mierzalne. Przyjrzyjmy się kilku przykładom:

 • Masz sklep internetowy? Twoim celem może być 100 transakcji miesięcznie lub przychody na poziomie 100 000 zł rocznie.

 • Rozwijasz bloga eksperckiego, na którym czytelnicy mogą zapisać się na newsletter – ustal, jaka ilość subskrybentów będzie Cię satysfakcjonować. 100, 10 000, a może więcej?

 • Budujesz społeczność na fanpage'u – określ liczbę fanów, których chcesz zdobywać co miesiąc.

 

Takie pożądane działania nazywane są konwersją. Ale zanim dowiesz się, jak ją zwiększyć, musisz dobrze poznać swoich użytkowników. 

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

2. Monitoruj wskaźniki

 

Chcąc zarabiać w internecie, musisz posiąść pewną wiedzę (spokojnie – wcale nie tajemną). 

Regularnie sprawdzaj:

 • miesięczną liczbę konwersji (o której przeczytasz w tym poście),

 • współczynnik odrzuceń (dowiedz się, czym on dokładnie jest),

 • średni czas spędzony na stronie,

 • poziom nowych i powracających użytkowników,

 • średnią ilość stron na sesję.

 


 

Konkretne cele mobilizują do działania i poszukiwania najlepszych sposobów dotarcia do użytkowników

 


 

Dopiero kompleksowa analiza tych czynników pozwala ustalić, czy zmierzasz w dobrym kierunku. 

Na przykład: wysoki współczynnik odrzuceń razem z niskim średnim czasem pozostawania na stronie to jasny sygnał, że Twoja strona nie trafia w potrzeby użytkownika. Może być tak, jeśli Twoje treści pozycjonują się na frazy, które nie mają nic wspólnego z grupą docelową. 

Przykład z życia: Jeśli recenzujesz gry z lat 90, to zamiast pozycjonować się na same ich nazwy, do każdej frazy dodaj "recenzja" lub "opinie". Dzięki temu osoby, które szukały gier, a nie ich opisu, nie będą do Ciebie trafiać i obniżać statystyk. 

 

 

Prowadząc działania na Facebooku, monitoruj poziom zasięgu Twoich postów, liczbę polubień, komentarzy i udostępnień wpisów z tablicy. Będziesz mógł ocenić, jaki jest poziom zaangażowania fanów i czy siła Twojego Fanpage’a rośnie.


 

Jesteś producent muzycznym? Analizuj przyrost pobrań plików muzycznych i komentarzy oraz liczbę obserwujących Twój profil na Soundcloud. Natomiast na kanale YouTube ilość subskrybentów i “lajków” pod Twoim teledyskiem. W ten sposób dowiesz się, czy Twój materiał podoba się innym.


 

Programy do analizy ruchu

 

Wiesz już co analizować, ale nadal nie wiesz jak. Na szczęście jest to prostsze niż może się wydawać. 

Skorzystaj z któregoś z tych narzędzi:

 • Google Analytics: zarejestruj swoją witrynę i dodaj kod śledzenia na każdej stronie, którą chcesz monitorować. W ten sposób będziesz śledzić liczbę wyświetleń, czas na stronie, źródła ruchu i wiele innych ważnych statystyk. 

 • SimilarWeb: wystarczy, że wpiszesz adres swojej strony, a narzędzie dostarczy Ci informacje o liczbie wyświetleń, odwiedzających, czasie spędzonym na stronie itp. 

 • Alexa Rank: ocenia popularność twojej strony internetowej na podstawie ruchu generowanego przez użytkowników. 

 • Ticksters: w łatwy sposób połączysz stronę z Google Analytics, Facebookiem, Twitterem, Instagramem, Youtubem, a nawet z profilem Soundcloud i będziesz monitorować wszystkie ważne wskaźniki w jednym miejscu.


 

 

3. Skorzystaj ze sprawdzonych sposobów na działania marketingowe

 

Znasz swój cel i wiesz, jak sprawdzić konwersję w witrynie. Czas przejść do konkretnych działań – takich, które wygenerują ruch na Twojej stronie. 

Gotów?

 

SEO, czyli optymalizwanie strony pod kątem wyszukiwarki Google

 

Brzmi trochę tajemniczo, ale to nic innego jak tworzenie dobrych treści pod kątem potrzeb Twoich użytkowników. A żeby Google uznało, że mają one wartość, powinny być polecane przez inne wartościowe strony (linkowanie zewnętrzne).

Napisaliśmy o tym naprawdę kompleksowy artykuł. Może Ci wiele rozjaśnić w kwestii dobrze prowadzonego SEO. 

SEO ma silne powiązanie z Content Marketingiem. Powiedzmy, że to taka zabawa treścią: infografiki, prezentacje, artykuły w branżowych stronach, wpisy na blogu firmowym i wszystko inne co powoduje, że użytkownicy sami trafiają na Twoją stronę

 

Reklama (PPC – pay per click)

 

PPC to model, w którym płacisz za każde kliknięcie użytkownika w baner reklamowy. Tak właśnie działają sponsorowane (płatne) wyniki wyszukiwania, które pojawiają się na samej górze listy. Wykupując linki w systemie Google Adwords (popularne Google Adsy), zobaczysz efekty od razu po uruchomieniu kampanii. 

Trochę za mało informacji? Wszystkiego o SEO, PPC i SEM dowiesz się z tego artykułu

 

Reklama w mediach społecznościowych

 

Media społecznościowe pozwalają na skuteczne sprzedawanie swoich usług, produktów czy wiedzy. Nie możesz z tego nie skorzystać.  

Najpierw określ swoją grupę docelową. Następnie wybierz te platformy, na które wchodzą Twoi klienci: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, X czy LinkedIn? To musisz określić już na samym początku. 

A potem zacznij działać! O tym, jak robić to skutecznie, pisaliśmy tutaj.

 

 

Jak zarabiać na stronie internetowej: strategie dla bardziej zaawansowanych graczy

 

Google AdSense

 

Google AdSense to program partnerski Google, który działa na zasadzie umieszczania reklam na innych stronach i generowania dochodu dla ich właścicieli. Warunek jest jednak taki, że te strony powinny już być przez kogoś odwiedzane (inaczej inwestycja nie będzie się opłacać).

Co ważne, AdSense automatycznie dopasowuje reklamy do treści strony, co zwiększa szansę na kliknięcie. Ty, jako właściciel strony, masz zysk zarówno z kliknięć w baner lub link reklamodawcy (CPC), jak i samych wyświetleń (CPM).

Konto AdSesne możesz założyć nawet, jeśli Twoja witryna nie jest jeszcze w pełni gotowa. Wystarczy, że się zarejestrujesz i poczekasz na zatwierdzenie przez Google. W odpowiedzi otrzymasz unikalny kod, który zamieścisz w witrynie.

Prawda, że proste?

 

Marketing afiliacyjny, czyli programy partnerskie

 

Marketing afiliacyjny to relacja biznesowa, w której partner zarabia prowizję na promowaniu produktów wybranego sprzedawcy. Podmiot współpracujący (afiliant) nawiązuje kontakt z reklamodawcą i poleca daną rzecz w social mediach, na blogu, czy na własnej platformie. 

Za każdym razem, gdy użytkownik skorzysta z jego rekomendacji (i kliknie w link partnerski), afiliant ma szansę na zarobek. 

Wśród zalet takiego systemu mogę wymienić: niski poziom ryzyka, możliwość dochodu pasywnego, minimalne koszty i brak obsługi klienta. 

Wszystko, co musisz zrobić, do udostępniać odpowiedni link, który wpleciesz w przekonującą, ale nie nachalną reklamę. 

Jeśli masz już swoją bazę odbiorców, poszukaj marki partnerskiej. Możesz to zrobić za pośrednictwem programów takich jak My Lead, LeadStar,  Amazon Associates, czy Program Partnerski Ceneo

To teraz zadaj sobie pytanie: co mnie powstrzymuje od dodania linków afiliacyjnych? Rozwiej swoje obawy, czytając nasz poprzedni wpis

 

Jak zacząć zarabiać w internecie? Podsumowanie

 

Nieważne co chcesz oferować innym: gamę własnych produktów czy wiedzę w postaci kursów online lub e-booków. Zawsze musisz znaleźć sposób na zarabianie. 

Pomocne w monetyzacji przedsięwzięcia z pewnością okażą się działania content marketingowe, reklama w social mediach i inwestycja w płatne reklamy. 

Pamiętaj, by nieustannie monitorować istotne wskaźniki. A jeśli to wyda Ci się niewystarczające, spróbuj zainwestować w Google AdSense oraz programy afiliacyjne.

A potem czekaj i patrz, jak łatwo można zarabiać na swojej stronie internetowej!

 

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

05 czerwca 2024

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: