Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Zastanawiasz się co zrobić, aby strona internetowa przynosiła Ci wymierne korzyści? Jak to
zmienić? Od czego zacząć i dlaczego? Odpowiedz jest prosta. Określ cele i zacznij monitorować to
co dzieje się na Twojej stronie, a wnioski nasuną się same.
 
 
Czym jest konwersja i dlaczego warto określić cele dla swojej strony?
 
Sklep, blog lub wizytówka firmowa. Każdy posiadacz strony internetowej ma swój własny model biznesowy. Dla jednych ważne jest to, czy produkty się sprzedają, natomiast dla innych to, czy użytkownicy zapisują się na newsletter lub składają zapytanie ofertowe. W innej sytuacji ważne może być to, czy dana strona zdobywa fanów.

Wszyscy, jak również Ty, powinniście określić konkretne cele, dla których powstała strona. Pożądane działania użytkowników odwiedzających stronę oparte o konkretne dane ilościowe:
 
  • Prowadzisz sklep z asortymentem? Twoim celem może być 1000 zakupów miesięcznie dokonanych przez klientów lub przychody na poziomie 100 000 zł/m-c.

 

  • Jesteś Copywriterem i rozwijasz bloga eksperckiego, na którym czytelnicy mogą zapisać się na newsletter? Ustal, jaka ilość wiernych czytelników będzie Cię satysfakcjonować. 100, 10 000, a może więcej?

 

  • Budujesz społeczność na FanPage'u? Określ ilość fanów, których będziesz zdobywał co miesiąc. 

 

Przykładów można wymienić wiele. Natomiast ilość konwersji zależy od różnych czynników. Rodzaju strony, progu rentowności lub nawet subiektywnej oceny.

 

Jakie wskaźniki warto monitorować?


Wiedza o ilość użytkowników miesięcznie dokonujących oczekiwaną akcję to nie wszystko. Należy również śledzić inne bardzo ważne wskaźniki takie jak: współczynnik odrzuceń, śr. czas spędzony na stronie, poziom nowych i powracających użytkowników, śr. ilość stron na sesję. Kompleksowa ich analiza odpowie Ci na pytanie: czy zmierzasz w dobrym kierunku.
 
 Przykładowo, wysoki poziom współczynnika odrzuceń wraz z niskim średnim czasem spędzenia użytkownika na stronie w większości przypadków nie jest korzystny dla skuteczności strony
internetowej. Ciągły wysoki poziom nowych użytkowników także może mieć negatywnie wpływ. Tym bardziej, jeżeli średnia ilość stron na sesję jest bardzo niska. W obu przypadkach dane sygnalizują, że strona nie trafia do odpowiedniej grupy docelowej. Użytkownicy, którzy wchodzą na stronę, nie znajdują tego, czego szukali i zamykają stronę bezpowrotnie. Należy wtedy zmienić treść na stronie lub inaczej zaplanować swoją strategię marketingową.
 
 
Dodatkowo, jeżeli skupiasz swoje zainteresowanie na Facebooku. W tym przypadku monitoruj poziom zasięgu Twoich wiadomości, liczbę lajk'ów, komentarzy, udostępnień wpisów z tablicy. Będziesz mógł ocenić, jaki jest poziom zaangażowania fanów i czy siła Twojego FanPaga rośnie.

 
Jesteś producent muzycznym? Analizuj przyrost pobrań plików muzycznych i komentarzy oraz liczbę obserwujących Twój profil na Soundcloud. Natomiast na kanale YouTube ilość subskrybentów i lików pod Twoim teledyskiem. W ten sposób dowiesz się, czy Twój materiał podoba się innym.

 

Kilka pomysłów na promowanie własnej strony


Konkretne cele mobilizują do działania i poszukiwania najlepszych sposobów dotarcia do użytkowników. Może to być wykupienie linków sponsorowanych w Google, promocja treści na forach internetowych, czy wykupienie bannerów reklamowych. Każdy sposób jest dobry, o ile jest skuteczny...

Do najważniejszych działań marketingowych, które generują ruch na stronie, można zaliczyć:

 

  • SEO, czyli zoptymalizowanie strony pod kątem wyszukiwarek, a w zasadzie jednej. Google posiada bowiem ponad 90% udział rynku w Polsce, dlatego wszyscy skupiają się tylko na niej. Pozycjonowanie strony ma na celu zdobywanie ruchu na stronę, dzięki widoczności strony w naturalnych wynikach wyszukiwania i osiąganiu wysokich pozycji na kluczowe frazy. Wymaga to nierzadko wiele pracy i czasu poprzez ciągłe generowanie treści i zdobywanie linków kierującej do promowanej strony.

 

  • PPC – w Google wyniki wyszukiwania składają się także z płatnych reklam. Dzięki wykupieniu linków sponsorowanych w systemie Google Adwords efekty widoczne są natychmiast po uruchomieniu kampanii. Co odróżnią tę metodę od SEO, którego efekty widać często dopiero po 3 lub 6 miesiącach. Do innych równie popularnych miejsc, w których reklamodawca rozlicza się za każde kliknięcie reklamy jest Facebook Ads.

 

  • Social Media – większości kojarzy się to z Facebookiem i prowadzeniem FanPaga dla strony, marki lub kultowego miejsca. W rzeczywistości jednak istnieje jeszcze wiele innych tego typu portali, które gromadzą społeczności internetowe: Twitter, Linkedin, Youtube, Soundcloud, Instagram, czy ostatnio popularny Snapchat. Nie wspominając już o ogromnej ilości forów internetowych. Warto skupić swoje działania w miejscach, gdzie znajduje się grupa docelowa bliska charakterem do Twojego biznesu.

 

  • Content Marketing – to nic innego jak zabawa treścią. Infografiki, prezentacje, artykuły w branżowych stronach, wpisy na blogu firmowym i wszystko inne co powoduje, że użytkownicy sami trafiają na Twoją stronę.

 

Narzędzia przydatne do monitorowania mierników skuteczności strony - Google Analytics i Ticksters.


Masz określone cele i wiesz co monitorować i jak promować w sieci swoją stronę. W tym momencie potrzebujesz narzędzi, które będą wspomagać Twoje działania. Załóż konto w Google Analytics i podepnij swoją stronę, następnie ustaw cele (konwersje) w panelu administracyjnym.Natomiast dzięki Ticksters możesz w łatwy sposób połączyć z Google Analytics, Facebookiem, Twitterem, Instagramem, Youtubem, a nawet z profilem Soundcloud i monitorować wszystkie dla Ciebie istotne wskaźniki w jednym miejscu.


 

Na koniec, pamiętaj o celach, bo one będą Cię mobilizować. Jeżeli nie określisz, czego oczekujesz od swojego biznesu, pomysłu, czy start-up'u, to będziesz stał w miejscu i nie osiągniesz wymarzonego sukcesu.

 


 

blog o tworzeniu stron internetowych - autorMaciej Klowan - Co-founder w Ticksters.com

 

Od 4 lat programuje i zgłębia tajemnice marketingu. Monitoruje sieć i rozwiązuje problemy.
Tworzy nowe projekty i rozwija bieżące. Całkiem sporo mówi. 
W wolnym czasie jedzie w góry poskakać na snowboardzie

 

czym jest edytor stron www
19 listopada 2015

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Jak poprawić efektywność Twojej strony internetowej?

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie