Blog

dobre czcionki na stronę internetową

Kiedyś do sprawnego działania witryny internetowej nie trzeba było korzystać z zewnętrznych usług. Dzisiaj już prosa strona internetowa korzysta z około 5 do nawet 15 dodatkowych usług tzw. Third Party Sites. Usług, których zadaniem jest zwiększyć konkurencyjność naszego bloga, strony lub portalu wobec innych.

Są to gotowe produkty, które znajdziemy w internecie. Przykładowo jedna podstrona serwisu spidersweb.pl ładuje 10 zewnętrznych skryptów, wśród których znajdziemy takie adresy jak: facebook.com, google-analytics.com, typekit.net, serving-sys.com, youtube.com, disqus.com, gemius.pl, wp.pl, 24liveplus.com i tradedoubler.com.

 

 

 

Jeśli tylko masz ochotę sprawdzić, z czym łączą się Twoje ulubione serwisy, zainstaluj do przeglądarki Firefox dodatek Lightbeam.

 

Łącząc się z zewnętrznymi (często darmowymi) usługami, zyskujemy nowe funkcjonalności, których nie bylibyśmy w stanie stworzyć sami. Oczywistą wadą jest to, że kiedy otwieramy stronę internetową, tak naprawdę udostępniamy nasze statystyki i dane innych użytkowników. Jednak czy mamy inne wyjście? Poniżej przedstawiam 7 typów usług, które warto wziąć pod uwagę.

 

Statystyki Google Analytics / Yandex.Metrica / Piwik

 

Statystyki witryny to podstawa. Wiemy, kto wszedł, w który link kliknął, co zrobił, a nawet jak się zachował.

O wiele łatwiej jest testować teksty na przyciskach, nowe treści, układ strony, formularz zapisu, zamówień czy nawet płatności w koszyku internetowym, kiedy dokładnie wiemy, jak reagują odbiorcy na nasze starania. Statystyki pozwalają nam ocenić również skuteczność prowadzonych działań marketingowych.

 

Pamiętajmy, że Google Analytics, Piwik, Yandex.Metrica i statystyki serwera żyją swoim odrębnym życiem i wszystkie pokażą nam dane delikatnie odbiegające od siebie.

 

 

Newsetter FreshMail / MailerLite

 

Jak strasznym miejscem byłbym Internet, gdybyśmy nie mogli codziennie rano odebrać dziesiątek wiadomości, które nie są nam do niczego potrzebne! Jak wiele firm czy blogów nie odniosłaby sukcesu, gdyby nie takie narzędzia jak FreshMail czy MailerLite, które pozwalają nie tylko zebrać adresy e-mail od naszych czytelników,

ale również stworzyć dla nich spersonalizowaną wiadomość i rozesłać je o wybranej przez nas godzinie.

 

Wybierz odpowiedni motyw, uzupełnij swoimi tekstami, wyślij. Proste, prawda?

 

O wiele prościej jest przygotować dobrą kampanię, kiedy narzędzie posiada gotowe motywy, na których możemy się wzorować lub kiedy możemy w prosty sposób bezpośrednio zwrócić się do użytkownika.

 

 

Marketing Automation getresponse.pl / ipresso.com / activecampaign.com

 

Trudno wymienić wszystkie narzędzia, które nam na to pozwolą, ale jeszcze trudniej ze wszystkich skorzystać. Marketing Automation jest dobrym sposobem na sprzedaż. Dlaczego działa?

 

Wszystko w sieci da się zmierzyć, mamy to zapisane w postaci cyfrowej, a więc dlaczego nie traktować każdej osoby z automatu na podstawie danych, które udało się o niej zebrać? Efekty dla jednych będą znikome, dla drugich przy odpowiednim wdrożeniu będzie to podstawowe narzędzie sprzedaży w sieci. Optymalizacja ścieżek klienta nigdy się nie kończy, ewoluuje z dnia na dzień, a narzędzia typu Marketing Automation pozwalają nam szybko reagować na wszelkie zmiany.

 

Widoczność SemStorm / similarweb.com

 

Dlaczego zestawiamy tutaj te dwa narzędzia? Istotne jest nie tylko badanie naszej widoczności w wyszukiwarce Google, ale również naszej konkurencji. Dzięki temu narzędziu możemy sprawdzić, jak plasujemy się na tle innych i co najważniejsze, kto rośnie w szybszym tempie.

 

Dobrze sprawdza się w tych narzędziach również postęp pozycjonowania witryny, ale nie zapominajmy, że od ruchu i ilości słów kluczowych ważniejsza pozostaje ich konwersja.

 

 

Standard WooRank / Google PageSpeed / Seoptimer

 

W sieci najważniejsze jest, aby nie zginąć w gąszczu innych stron. W tym pomagają nam takie narzędzia jak WooRank czy Google PageSpeed, dzięki którym jesteśmy w stanie ocenić, jak bardzo odbiegamy od ideału.

 

Dzięki takim pozornie prostym testom od razu wiemy, za co należy wziąć się w pierwszej kolejności.

 

 

Dzięki powyższym serwisom nie tylko dowiemy się, które nagłówki zoptymalizować, ale co ważniejsze, odkryjemy, że nasza witryna jest za wolna lub źle się skaluje (według Google) na urządzeniach mobilnych.

 

 

Prędkość i bezpieczeństwo CloudFlare

 

Usług CDN, firewalle, bezpieczeństwo, filtrowanie ruchu - to wszystko powoduje, że nasza witryna jest bezpieczniejsza, rzadziej musimy oglądać na niej czarny ekran, a co za tym idzie, śpimy spokojniej.

 

 

Jeszcze do niedawna takie usługi wydawały się (szczególnie stronom o małym ruchu) zupełnie niepotrzebne, dzisiaj uległo to zdecydowanej zmianie. Ponieważ małe witryny mają mniej pieniędzy na naprawę ewentualnych szkód, powinny skupić się w dużej mierze na bezpieczeństwie, aby do nich nie dopuścić. Tym bardziej że we wspomnianej usłudze CloudFlare już w wersji darmowej mamy dostęp do sprawnie działającego filtrowania zbędnego ruchu.

 

 

Sposób, w jaki widzi nas robot Google Search Console / Bing - Webmaster Tools

 

To właśnie robot decyduje, czy będziemy na pierwszym miejscu na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, czy na ostatnim. Biorąc pod uwagę, że ponad 90% wyszukiwań w Polsce to te dokonane przez Google, obecność w Google Search Console to konieczność.

 

 

Oprócz tego mamy jeszcze Bing - Webmaster Tools, który to z powodu marginalnego znaczenia wyszukiwarki Bing nie jest istotnym narzędziem.

 

W ramach podsumowania

 

7 podstawowych narzędzi, które stosowane we właściwy sposób mogą być zalążkiem wartościowej z punktu widzenia klienta witryny internetowej. Przed nami natomiast otwierają się spore możliwości, nie tylko pod kątem zarobku dzięki wykorzystaniu np. e-mail marketingu, ale i sprawdzenia umiejętności naszego analitycznego myślenia przy wykorzystywaniu zebranych danych. Każde narzędzie musi spełniać dwa założenia: dać się obsłużyć i udowodnić, że można wyciągnąć z tego jakiekolwiek korzyści. Nie zapominajmy, że w zestawieniu brakuje jeszcze informacji dotyczących sieci reklamowych, bibliotek porównywarek cenowych i usług związanych z remarketingiem.

 

 

 

Karol Trybulski - UX Designer i Bloger

 "2 lata pracy z Wordpressem, blogami i sklepami internetowymi. To wszystko w zmieniającym się z dnia na dzień internetowym otoczeniu. Obłożony linkami, książkami i e-mailami. Ciągle w ruchu jak każdy z nas."

 

7 zewnętrznych narzędzi dla Twojej witryny internetowej

01 grudnia 2016

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych bez kodowania

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie i w prosty sposób zrobić stronę internetową.

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

Porozmawiaj z nami na czacie.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie