Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

Autor: Tomasz Szwed

Webdesigner level 99 - czyli jak osiągnąć level master w branży tworzenia stron www

Gratuluję - właśnie stworzyłeś swoją nową postać - WebDesigner. Twoje specjalne zdolności to pochłanianie niezliczonej ilości kawy, odporność na sen oraz znajomość języków tajemnych - HTML i CSS. Oczywiście nie zapominajmy o władaniu Photoshopem, czy też innym GIMPem (w zależności do jakiego klanu należysz). Twoi wrogowi rasowi to wszelkiej maści przerażające ASAPy, deadline'y i inne fakapy. Teraz chciałbym przedstawić Ci kilka sztuczek, j które pomogą Ci "wyekspić" się na wyższy poziom.

 

1. Żeby osiągnąć lepszy efekt, trzeba zainwestować

 

Niestety już na samym początku musisz wydać kilka mieszków złota na zakup sprzętu i innych ważnych rzeczy jak np. dużego kubka na kawę. Jeszcze nic nie zarobiliśmy, a już trzeba wydawać, więc naturalnie zaczynamy szukać na czym by tu zaoszczędzić, gdzie by tu może pójść inną drogą, żeby było taniej, a także patrzenie co jeszcze możemy zrobić sami.

Na samym początku przez chwilę możemy się tak pobawić - poznać różne źródła i różne drogi "darmowego tworzenia". Bo przecież w sieci jest tyle darmowych zasobów, które tylko proszą, aby z nich skorzystać... Niestety, rzeczywistość jest brutalna. Szukanie dobrego darmowego zdjęcia na stocku zajmuje upojne godziny, podczas których spokojnie dałbyś radę zarobić te parę złotych, które wydasz na fotkę w płatnym banku zdjęć. Do tego dochodzą jeszcze nerwy i frustracja wywołana przerzuceniem bilion osiemset trzydziestej drugiej strony ze zdjęciami brukwi...

Kolejną ważną zaletą inwestowania jest to, że osiągniesz lepszy efekt, który przyciągnie więcej klientów W końcu to oni napełnią Twój mieszek dukatami.

 

2. Nigdy nie stój w miejscu - rozwijaj się i kształć

 

Jest to chyba najważniejszy punkt na drodze do osiągnięcia poziomu Master. Bez codziennej dawki wiedzy, nigdy nie zdołasz przejść na wyższy etap. Nie poznasz nowych technik, dzięki którym Twoja praca będzie lepsza, szybsza i łatwiejsza. Każdy poranek zaczynam od lektury: http://www.webdesignernews.com/

Szybka prasówka pozwala mi znaleźć inspiracje na nowy dzień, dowiedzieć się o wielu ciekawych technologiach, a co najważniejsze otworzyć swój umysł na kreatywne działanie. Dzięki temu siadam do pracy pełen optymizmu i nowych pomysłów.

 

Zacznij teraz 

Ponad 600 000 ludzi tworzy strony za darmo, bez kodowania i przy wsparciu AI. Zobacz, jakie to proste

3. Ustal plan i konsekwentnie go realizuj

Każdy plan jest lepszy niż jego brak. Dlatego zaczynając swoją przygodę jako WebDesigner, usiądź na chwilę i zastanów się, jaką ścieżkę rozwoju dla siebie widzisz. Gdzie chciałbyś się znaleźć za rok? Jeśli już to wiesz to pomyśl jakie zadania mogą Cię tam doprowadzić i podziel swoją drogę na mniejsze odcinki.

Gdy zaplanujesz sobie cały rok, zastanów się, co chcesz osiągnąć w 6 miesięcy, a potem stwórz wizję najbliższych 30 dni.  Zastanów się, czy uda Ci się zrealizować zamierzenia w założonym czasie. Jeśli uznasz, że tak, to przypnij  sobie kartkę z wyznaczonymi celami do obudowy monitora. Dzięki temu będziesz je codziennie widział i sprawdzał, czy jesteś na dobrej drodze. Jeśli zaś będziesz oddalał się od celu to "zepnij poślady" i wróć na właściwą ścieżkę.

 

4. Spotykaj się z ludźmi

 

Kontakty z ludźmi to podstawa kreatywnej pracy... choć moim zdaniem to podstawa każdej pracy. Rozmowy, dyskusje, a czasem nawet i kłótnie pozwalają spojrzeć na zadania z szerszej perspektywy. To właśnie ludzie i relacje z nimi są głównym motorem naszego działania - czy to kłótnia z klientem, czy porywająca dyskusja z innym designerem - każda z tych interakcji wnosi naprawdę wiele do naszej pracy.

Nie możemy się zamknąć w swoim małym zameczku i dłubać swoje wielkie dzieło.  W takim wypadku, kiedy w końcu wyjdziemy z ukrycia, żeby zrobić wielkie "tadam" i zaprezentować efekty twórczych mąk publice, może okazać się, że świat jest już w zupełnie innym miejscu.

5. Pamiętaj, że nie jesteś ośmiornicą - przyda się dodatkowa para rąk

Niestety nie masz ośmiu fantastycznych macek, którymi możesz robić 4 razy więcej rzeczy niż normalny człowiek. Niektórzy podobno nad tym pracują, ale niestety efekty są raczej marne - Wyrasta im najwyżej jedna dodatkowa ręka i to  najczęściej na plecach... 

W takim razie musimy sobie jakoś radzić. Najlepiej część obowiązków zlecić komuś innemu. Oczywiście tu dochodzimy do kolejnego problemu - kiedy nadchodzi moment, że możemy sobie pozwolić na zatrudnienie pracownika? Przecież nasze dochody nie są stałe. Co będzie, jak nie będziemy mieli zleceń? 

Najlepiej w tym wypadku zlecać część projektu do komuś innemu na zasadzie jednorazowej umowy. Jeśli sytuacja powtarza się przez dłuższy okres, to już chyba czas, by zaprosić kogoś do współpracy na stałe.

Pamiętaj również, że część prac takich jak księgowość itp. możesz od razu śmiało powierzyć specjalistom . Uwierz mi - każda zaoszczędzona minuta jest na wagę złota. 

Koniecznie przeczytaj podobne artykuły:

Zacznij teraz 

Zacznij teraz 

03 grudnia 2015

Zacznij teraz 

Popularne artykuły. 

Jak zrobić sklep internetowy?

Jak zrobić landing page?

Jak zrobić stronę internetową?

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

          

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na: