Zapisz się!
Zapisz się!
Udało się!
Podaj e-mail!

Blog

Tu dowiesz się, jak zrobić stronę internetową.

Chcesz być na bieżąco?

Gratuluję - właśnie stworzyłeś swoją nową postać - WebDesigner. Twoje specjalne zdolności to pochłanianie niezliczonej ilości kawy, odporność na sen oraz znajomość języków tajemnych - HTML i CSS. Oczywiście nie zapominajmy o władaniu Photoshopem, czy też innym GIMPem (w zależności do jakiego klanu należysz). Twoi wrogowi rasowi to wszelkiej maści przerażające ASAPy, Deadline'y i inne Fuck Upy.
 
Chciałbym przedstawić Ci kilka sztuczek, jak możesz "wyekspić" się na wyższy poziom.
 
tworzenie stron www na wysokim poziomie
 

1. Żeby osiągnąć lepszy efekt trzeba zainwestować

 

Niestety już na samym początku musisz wydać kilka mieszków złota na zakup sprzętu i innych ważnych rzeczy jak np. dużego kubka na kawę itp. Jeszcze nic nie zarobiliśmy, a już trzeba wydawać, więc naturalnie zaczynamy szukać na czym by tu zaoszczędzić, gdzie by tu może pójść inną drogą, żeby było taniej, a także patrzenie co jeszcze możemy zrobić sami.
 
Na samym początku przez chwilę możemy się tak pobawić - poznać różne źródła i różne drogi "darmowego tworzenia". Bo przecież w sieci jest tyle darmowych zasobów, które tylko proszą, aby z nich skorzystać... Niestety w rzeczywistości okazuje się, że szukanie dobrego darmowego zdjęcia na stocku, które pasuje akurat do projektu, zajmuje upojne godziny, podczas których spokojnie dałbyś radę zarobić te parę złotych, które wydasz na fotkę na płatnym stoku. Do tego dochodzą jeszcze nerwy i frustracja wywołana przerzuceniem bilion osiemset trzydziestej drugiej strony ze zdjęciami brukwi...
 
Kolejną ważną zaletą inwestowania jest to, że osiągniesz lepszy efekt, który przyciągnie więcej klientów, którzy napełnią Twój mieszek dukatami.
 

2. Nigdy nie stój w miejscu - rozwijaj się i kształć

 

Jest to chyba najważniejszy punkt na drodze do osiągnięcia poziomu Master. Bez codziennej dawki wiedzy, nigdy nie zdołasz się przenieść na wyższy etap. Nie poznasz nowych technik, dzięki którym Twoja praca będzie lepsza, szybsza i łatwiejsza.
 
Każdy dzień zaczynam od lektury:
 
Szybka prasówka pozwala mi znaleźć inspiracje na nowy dzień, dowiedzieć się o wielu ciekawych technologiach, a co najważniejsze otworzyć swój umysł na kreatywne działanie. Dzięki temu siadam do pracy pełen optymizmu i nowych pomysłów.
 

3. Ustal plan i konsekwentnie do niego podążaj

 

Każdy plan jest lepszy niż jego brak. Dlatego zaczynając swoją przygodę jako WebDesigner, usiądź na chwilę i zastanów się, jaką ścieżkę rozwoju dla siebie widzisz. Gdzie chciałbyś się znaleźć za rok? Jak już wiesz to pomyśl jakie zadania mogą Cię tam doprowadzić i podziel swoją ścieżkę na mniejsze odcinki.
 
Gdy od planu na rok zejdziesz do planu na pół roku, a później na miesiąc to usiądź i zastanów się, czy jest on realny. Jeśli uznasz, że tak to przypnij go sobie obok monitora. Dzięki temu będziesz go codziennie widział i mógł sprawdzać, czy jesteś na dobrej drodze. Jeśli zaś będziesz oddalał się od celu to "zepnij poślady" i wróć na właściwą ścieżkę.
 

4. Spotykaj się z ludźmi

 

Kontakty z ludźmi to podstawa kreatywnej pracy... choć moim zdaniem to podstawa każdej pracy. Rozmowy, dyskusje, a czasem nawet i kłótnie pozwalają na świeże spojrzenie na prace. To właśnie ludzie i relacje z nimi są głównym motorem napędowym naszej pracy - czy to kłótnia z klientem, czy porywająca dyskusja z innym designerem - każda z tych interakcji wnosi naprawdę wiele do naszej pracy.
 
Nie możemy się zamknąć w swoim małym zameczku i dłubać swoje wielkie dzieło, bo jak w końcu z niego wyjdziemy, żeby zrobić wielkie "tadam" i zaprezentować je publice, może okazać się, że świat jest już w zupełnie innym miejscu.
 

5. Pamiętaj, że nie jesteś ośmiornicą - przyda się dodatkowa para rąk

 

Niestety jest to prawda. Nie mamy ośmiu fantastycznych macek, którymi możemy robić 4 razy więcej rzeczy niż normalny człowiek. Niektórzy podobno nad tym pracują, ale niestety efekty są raczej marne - co najwyżej jedna dodatkowa ręka i to jeszcze na plecach...
 
W takim razie musimy sobie jakoś radzić. Najlepiej część obowiązków zlecić komuś innemu. Oczywiście tu dochodzimy do kolejnego problemu - kiedy jest etap, że możemy sobie pozwolić na zatrudnienie kogoś? Przecież nasze dochody nie są stałe? Co będzie, jak nie będziemy mieli zleceń?
 
Najlepiej w tym wypadku zlecać po prostu część projektu do wykonania komuś innemu - na zasadzie jednorazowej umowy. Jeśli sytuacja powtarza się przez dłuższy okres, to już chyba czas, by zaprosić kogoś do współpracy na stałe.
 
Pamiętaj również, że część prac takich jak księgowość itp. możesz od razu śmiało zlecić specjalistom - uwierz, że każda minuta w końcowym rozrachunku będzie się liczyć.

 


 

strona www blog - autorTomasz Szwed - UX Designer i CEO 2Sides

Od ponad 8 lat zajmuje się projektowanie stron i serwisów www. Analizuje potrzeby klientów i wyszukuje najlepsze dla nich rozwiązania. Następnie projektuje i czuwa nad całym procesem produkcji.

Prywatnie ojciec dzieciom, smakosz piwa i pasjonat dobrej literatury.

jak linki wpływają na pozycjonowanie i czym różni się dofollow od nofollow
03 grudnia 2015

Blog

Darmowe szkolenie z tworzenia stron internetowych 

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj nasz kreator stron internetowych i uzyskaj dostęp do darmowego szkolenia. Po rejestracji wyślemy Ci e-maila z linkiem do zapisu na szkolenie on-line. Na godzinnym szkoleniu dowiesz się jak samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową!

Webdesigner level 99 - czyli jak osiągnąć level master w branży tworzenia stron www

 

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

Panel webmastera

KONTAKT

contact@webwavecms.com

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

PL

EN

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Zacznij Teraz

RO

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

Logowanie